هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 31 فروردين 1400
ساعت 09:20
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 12 اسفند 1399 ساعت 12:23
سه شنبه 12 اسفند 1399 12:20 ساعت
2021-3-2 12:23:40
شناسه خبر : 345008
بازداشت یکی از معارضان غربگرای روسیه، بهانه‌ای دست اتحادیه اروپا داد تا حکم تحریم چهار تن از مقامات ارشد روس را تائید کند.

اتحادیه اروپا چهار مقام عالی‌رتبه روسیه را به اتهام مشارکت در روند قضایی منجر به محکومیت «آلکسی ناوالنی» منتقد روس، تحریم کرد.

 

«الکساندر کالاشنیکوف» مدیر سازمان زندان‌ها، «الکساندر بستریکین» مسئول کمیته تحقیقات، «ایگور کراسنوف» دادستان عمومی و «ویکتور زولوتوف» رئیس گارد ملی روسیه، چهار مقامی هستند که نامشان در لیست سیاه سفر به اتحادیه اروپا ثبت شده و از این پس حق ورود به خاک هیچیک از ۲۷ کشور عضو این اتحادیه را ندارند.

 

این تصمیم پیشتر در اواخر فوریه و در جریان نشست وزرای امور خارجه اتحادیه اروپا اتخاذ شده بود حال آنکه تائید رسمی آن به امروز موکول شد.

 

«الکساندر گرونچکو» معاون وزیر امور خارجه روسیه در واکنش به این خبر اعلام کرد که مسکو طبیعتاً به این اقدام واکنش مناسب نشان خواهد داد.

 

به گفته وی، اتحادیه اروپا حرکت بر یک مبنای غیر قانونی را ادامه می‌دهد و شرایط به یک بن‌بست کامل رسیده است.

 

اتحادیه اروپا پیش از این نیز، در پی مسمومیت ناوالنی، ۶ مقام روسیه از جمله چند نفر از نزدیکان ولادیمیر پوتین رئیس جمهور این کشور را تحریم کرده بود.

 

طبق گزارش‌ها، این احتمال وجود دارد که آمریکا نیز امروز در همراهی با مواضع ضد روسی اتحادیه اروپا، تحریم‌هایی را علیه دولت مسکو اعمال کند.