هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 26 فروردين 1400
ساعت 18:47
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 11 اسفند 1399 ساعت 13:47
دوشنبه 11 اسفند 1399 13:22 ساعت
2021-3-1 13:47:32
شناسه خبر : 344969
رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر یکی از نمایندگان درباره ادغام غیر کارشناسی دانشگاه ها، گفت: این مسئله مهم است و پیگیری می‌کنیم تا جلساتی برای حل آن برگزار شود.
رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر یکی از نمایندگان درباره ادغام غیر کارشناسی دانشگاه ها، گفت: این مسئله مهم است و پیگیری می‌کنیم تا جلساتی برای حل آن برگزار شود.
 
به گزارش رجانیوز، حجت الاسلام مجید نصیرایی در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی، طی تذکری شفاهی، گفت: شورای عالی انقلاب فرهنگی در سال ۹۴ مصوبه‌ای مبنی بر ادغام مراکز علمی و دانشگاه‌ها داشت اما هیچ اقدامی در جهت اجرای این مصوبه تاکنون انجام نشده است.
 
وی بیان کرد: دولت در ماه‌های پایانی کار خود بدون کار کارشناسی، به دنبال اجرای این مصوبه است و وزیر علوم، تحقیقات و فناوری هم بدون هم فکری اقدام به ادغام کرده است.
 
نماینده مردم فردوس در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با این ادغام کارشناسی نشده، حدود ۱۴۰ هزار دانشجو آسیب می‌بینند و مشخص نیست که برخی افراد چرا به دنبال حاشیه سازی هستند و چه اصراری دارند تا برای کشور مسئله ایجاد کنند؟
 
محمدباقر قالیباف در پاسخ به تذکر این نماینده، گفت: در گذشته هم درباره این مسئله به وزیر علوم نامه نوشته و دغدغه نمایندگان را مطرح کردم.
 
وی تصریح کرد: ادغام مراکز علمی و دانشگاه‌ها باید با هماهنگی و اولویت بندی باشد و باید تکلیف دانشگاه‌های دولتی، غیردولتی، آزاد، پیام نور، بخش خصوصی و دانشگاه‌هایی که ردیف بودجه دارند، با دانشگاه‌هایی که با وقف و کمک‌های مردمی اداره می‌شوند، مشخص شود.
 
رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: این مسئله مهم است و پیگیری می‌کنیم تا جلساتی برای حل آن برگزار شود.