هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 31 فروردين 1400
ساعت 08:29
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 11 اسفند 1399 ساعت 09:37
دوشنبه 11 اسفند 1399 08:43 ساعت
2021-3-1 09:37:35
شناسه خبر : 344933
سازمان حشدشعبی عراق با صدور بیانیه ای اعلام کرد که حمله اخیر آمریکا به مواضع این نیروها در مرز عراق صورت گرفته است نه داخل خاک سوریه
سازمان حشدشعبی عراق با صدور بیانیه ای اعلام کرد که حمله اخیر آمریکا به مواضع این نیروها در مرز عراق صورت گرفته است نه داخل خاک سوریه.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از موازین نیوز، سازمان حشدشعبی عراق به حمله اخیر آمریکا به مرز عراق و سوریه واکنش نشان داد.
 
حشدشعبی در بیانیه ای اعلام کرد: نیروهای ما چند روز پیش مورد تجاوز نظامیان آمریکا قرار گرفتند که به شهادت یکی از رزمندگان ما منجر شد و حاکمیت، امنیت و ثبات عراق را مورد تأثیر قرار داد.
 
این بیانیه می‌افزاید: حشدشعبی مدتی برای تکمیل شدن روایات در خصوص این تجاوز منتظر ماند و مشخص گردید که رزمندگان ما برخلاف گفته‌های نیروهای متجاوز آمریکایی در عمق خاک سوریه حضور نداشتند بلکه در نوار مرزی بین دو کشور برای حمایت از خاک عراق در مقابل تروریسم مستقر بودند.
 
حشدشعبی ادامه داد: پس از اطمینان از این موضوع به صورت رسمی اعلام می‌کنیم که رزمندگان ما در خط دفاعی عراق حضور داشتند و این تجاوز هشداری درباره تحولات خطرناک در آینده است که باید مانع تحقق آن شد.
 
در ادامه بیانیه حشدشعبی آمده است: مراجع ذیربط باید به وظیفه خود در قبال فرزندان حشد که برای امنیت عراق فداکاری کرده و می‌کنند، عمل نمایند.
 
این بیانیه در پایان می‌افزاید: برای این شهید مقاوم و تمام شهدای عراق که با شجاعت و دلیری مقابل تروریسم ایستادند عزت و علو درجات خواستاریم.
 
گفتنی است که جنگنده‌های آمریکایی بامداد جمعه منطقه مرزی بین «البوکمال» سوریه و «القائم» عراق را هدف قرار دادند.
 
وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد که ارتش این کشور به دستور «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا مواضعی را در شرق سوریه بمباران کرده است.