هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 31 فروردين 1400
ساعت 08:14
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 10 اسفند 1399 ساعت 13:26
يكشنبه 10 اسفند 1399 12:19 ساعت
2021-2-28 13:26:30
شناسه خبر : 344879
وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به ویژگی‌های منحصر به فرد واکسن کووپارس رازی گفت: داده‌های پژوهشی ۱۰ ساله مؤسسه رازی در روند ساخت واکسن تاثیر فراوانی داشت.
وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به ویژگی‌های منحصر به فرد واکسن کووپارس رازی گفت: داده‌های پژوهشی ۱۰ ساله مؤسسه رازی در روند ساخت واکسن تاثیر فراوانی داشت.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران پویا؛ کاظم خاوازی در مراسم آغاز کارآزمایی بالینی واکسن رازی کووپارس که صبح امروز در بیمارستان رسول اکرم (ص) برگزار شد، اظهار کرد: امروز شاهد یک اتفاق بسیار بزرگ برای واکسن کرونا هستیم که یک تیم مجرب برای آن یکسال زحمت کشیده‌اند، داده‌های پژوهشی 10 ساله مؤسسه رازی در روند ساخت واکسن تاثیر فراوانی داشت.
 
وزیر جهاد کشاورزی افزود: ما در مؤسسه تحقیقات واکسن و سرم‌سازی رازی با شیوع بیماری کرونا در اسفندماه تلاش کردیم تا با تولید واکسنی به مردم و کادر درمان خدمت کنیم. طراحی واکسن بسیار پیچیده است که تا اوایل فروردین واکسن طراحی شد و پس از دوزسنجی و آزمایشها یک بار روی همه حیوانات تست شد و پس از تست حیوانی ما گایدلاین‌ها را ارائه کردیم، از لحاظ تست‌های پیش بالینی کار قوی انجام و پرونده به وزارت بهداشت ارسال شد.
 
وی تصریح کرد: این واکسن نوترکیب چند ویژگی دارد اولاً اینکه همه ما ایرانی‌ها تاکنون واکسنهای ساخت موسسه رازی را تزریق کرده‌ایم، این پلتفرم که انتخاب شد پلتفرمی است که بهترین واکسن‌سازهای دنیا آن را دنبال می‌کنند؛ این پلتفرم جرم زنده‌ ویروس را وارد بدن نمی‌کند بنابراین یکی از ایمن‌ترین پلتفرم‌ها است؛ از سوی دیگر حجم تزریق بسیار کم و حدود 0.2 میلی‌لیتر است نکته دیگر این پلتفرم این است که واکسن به گونه‌ای طراحی شده که با هیچ واکسن دیگری تداخل ندارد. 
 
این مقام مسئول خاطرنشان کرد: دوز استنشاقی برای این واکسن طراحی شده که این ویژگی باعث می‌شود زنجیره انتقال بیماری را بتواند پس از طی مراحل بالینی، قطع کند.