هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 31 فروردين 1400
ساعت 08:05
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 10 اسفند 1399 ساعت 11:56
يكشنبه 10 اسفند 1399 11:48 ساعت
2021-2-28 11:56:53
شناسه خبر : 344862
درمورد کرونای انگلیسی اگر تست‌های مولکولی بر پایه ژن s باشد، ممکن است به اشتباه منفی کاذب گزارش شود، اما اکثر کیت‌ها بر اساس دو ژن هستند و قابلیت تشخیص نوع انگلیسی ویروس را دارند.
درمورد کرونای انگلیسی اگر تست‌های مولکولی بر پایه ژن s باشد، ممکن است به اشتباه منفی کاذب گزارش شود، اما اکثر کیت‌ها بر اساس دو ژن هستند و قابلیت تشخیص نوع انگلیسی ویروس را دارند.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از ایسنا، علی امجدی درباره ویروس جهش یافته کرونا اظهار کرد: تاکنون چندین جهش در ژن‌های مختلف ویروس کرونا ایجاد شده، ولی جهش در ژن s یا همان spike اخیرا باعث نگرانی شده است.
 
وی افزود: اسپایک همان پروتئین اتصال دهنده ویروس به گیرنده غشاء سلول است و متعاقب این جهش در نوع انگلیسی، میزان سرایت ویروس ٥٠ تا ٧٠ درصد بیشتر شده است.
 
امجدی درباره راه‌های انتقال ویروس بیان کرد: راه‌های شایع انتقال ویروس مثل قبل است و از طریق مخاط بینی، دهان و چشم منتقل می‌شود.
 
وی بیان کرد: ویروس از طریق تماس با وسایل و سطوح نیز منتقل میشود، ولی احتمال انتقال از طریق سطوح از میزانی که قبلا تصور می‌شد کمتر است.
 
این متخصص بیماری‌های عفونی بیان کرد: ابتلاء قبلی به کووید ١٩ متاسفانه ایمنی دائم نمی‌دهد و بعد از گذشت چند ماه ممکن است فرد مجددا به بیماری مبتلا شود و در برخی موارد بعد از گذشت حتی شش هفته ابتلاء مجدد دیده شده است.
 
وی درباره تشخیص کرونای انگلیسی گفت: درمورد این نوع کرونا اگر تست‌های مولکولی بر پایه ژن s باشد، ممکن است به اشتباه منفی کاذب گزارش شود، اما اکثر کیت‌ها بر اساس دو ژن هست و قابلیت تشخیص نوع انگلیسی را دارند.
 
امجدی تصریح کرد: راه‌های پیشگیری از کرونا و ویروس جهش یافته انگلیسی همان روش‌هایی است که از ابتدای شیوع اپیدمی کووید ۱۹ عنوان شده و شامل استفاده حداقل یک ماسک ترجیحا همراه با شیلد، شست و شوی مکرر دست‌ها و حفظ حداقل فاصله دو متری از افراد است.