هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 26 فروردين 1400
ساعت 18:21
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 6 اسفند 1399 ساعت 10:10
چهارشنبه 6 اسفند 1399 08:26 ساعت
2021-2-24 10:10:35
شناسه خبر : 344766
نمایندگان پارلمان ونزوئلا از دولت کاراکاس خواستند تا در واکنش به تحریم های بروکسل، نماینده اتحادیه اروپا را از این کشور اخراج کند.
نمایندگان پارلمان ونزوئلا از دولت کاراکاس خواستند تا در واکنش به تحریم های بروکسل، نماینده اتحادیه اروپا را از این کشور اخراج کند.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از ایتارتاس، کنگره ملی (پارلمان) ونزوئلا از دولت کاراکاس خواست نماینده اتحادیه اروپا در این کشور را عنصری نامطلوب تلقی و وی را اخرج کند.
 
پارلمان همچنین خواستار تجدید نظر دولت در مفاد حضور نماینده اتحادیه اروپا در ونزوئلا شد.
 
درخواست پارلمان ونزوئلا واکنشی است به اقدام روز دوشنبه اتحادیه اروپا مبنی بر افزودن نام ۱۸ مقام دیگر این کشور به لیست تحریم‌های بروکسل. در میان افراد تحریم شده، نام رئیس و نائب رئیس شورای انتخابات ملی، ریاست فرماندهی عملیات‌های راهبردی نیروهای مسلح و شماری از دولتمردان و قضات ونزوئلایی به چشم می‌خورد.
 
به این ترتیب، شمار مقامات ونزوئلایی که از سوی بروکسل تحریم شده‌اند؛ به ۵۵ نفر رسید.
 
بعد از آنکه اپوزیسیون از شرکت در انتخابات پارلمانی ونزوئلا انصراف داد؛ اتحادیه اروپا هم صحت انتخابات را زیر سوال برد.
 
در حال حاضر، دولت جدید واشنگتن هم در ادامه سیاست خصمانه ترامپ علیه ونزوئلا، دولت نیکلاس مادورو رئیس جمهور قانونی این کشور را به رسمیت نمی‌شناسد و به جای وی، با «خوان گوایدو» سرکرده شورشیان این کشور تعامل می‌کند. اتحادیه اروپا هم در همگامی با آمریکا، موضع مشابهی را اتخاذ کرده است.