هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
جمعه، 15 اسفند 1399
ساعت 14:25
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 4 اسفند 1399 ساعت 13:58
دوشنبه 4 اسفند 1399 12:52 ساعت
2021-2-22 13:58:26
شناسه خبر : 344701
رئیس اتحادیه علمای مسلمان در دیالی اعلام کرد که اکثر عناصر انتحاری که در عراق به هلاکت رسیده‌اند از خاک سوریه وارد این کشور شده بودند.
رئیس اتحادیه علمای مسلمان در دیالی اعلام کرد که اکثر عناصر انتحاری که در عراق به هلاکت رسیده‌اند از خاک سوریه وارد این کشور شده بودند.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از المعلومه، «جبار المعموری» رئیس اتحادیه علمای مسلمان در دیالی اعلام کرد که اکثریت عناصر انتحاری که در عراق به هلاکت رسیدند از سوریه به این کشور آمده بودند.
 
وی افزود: ما سه سال قبل نسبت به خطر وجود هزاران عنصر داعشی در مناطق مختلف سوریه به ویژه نزدیکی مرزهای مشترک با عراق هشدار داده بودیم.
 
المعموری ادامه داد: این عناصر به مثابه بمب‌های ساعتی به شمار می‌روند که آمریکایی‌ها از آنها حمایت کرده و مانع تلاش‌های بین‌المللی برای نابودی آنها می‌شود.
 
وی گفت: عراق در حال حاضر با یک توطئه جدید برای ایجاد بی ثباتی در این کشور رو به رو است. امنیت عراق از طریق نابودی داعش در سوریه و یا دست کم تأمین امنیت مرزهای مشترک صورت می‌گیرد.
 
المعموری اضافه کرد: تعداد داعشی هایی که در سوریه به سر می‌برند به ۳۰ هزار نفر می‌رسد. این عناصر داعشی از حمایت‌های آمریکا نیز برخوردار هستند.
 
وی پیش از این نیز اعلام کرده بود که آمریکا یک چتر امنیتی برای بیش از ۱۰ هزار داعشی در سوریه فراهم کرده است.