هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 7 اسفند 1399
ساعت 17:17
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 4 اسفند 1399 ساعت 12:16
دوشنبه 4 اسفند 1399 10:46 ساعت
2021-2-22 12:16:41
شناسه خبر : 344685
افکارسنجی جدید در آمریکا نشان می‌دهد که در صورت تأسیس حزب جدیدی توسط رئیس‌جمهور سابق این کشور، نیمی از اعضای حزب جمهوری‌خواه به آن می‌پیوندند.
افکارسنجی جدید در آمریکا نشان می‌دهد که در صورت تأسیس حزب جدیدی توسط رئیس‌جمهور سابق این کشور، نیمی از اعضای حزب جمهوری‌خواه به آن می‌پیوندند.
 
به گزارش رجانیوز، بعد از وعده «دونال ترامپ» رئیس‌جمهور سابق آمریکا برای تغییر آینده حزب جمهوری‌خواه و بازگشت به عرصه سیاسی، بخش بزرگی از جمهوری‌خواهان حامی پیوستن به او هستند.
 
به نوشته وبگاه «هیل»، نظرسنجی جدیدی که نتایج آن شامگاه یکشنبه (به وقت تهران) منتشر شد، نشان می‌دهد نیمی از اعضای حزب جمهوری‌خواه می‌گویند اگر ترامپ حزب جدیدی تأسیس کنند، به آن حزب می‌پیوندند.
 
در این تحقیق که توسط دانشگاه «سافُک» و به سفارش روزنامه «یو. اِس. آ تودی» انجام شده، ۴۶ درصد از جمهوری‌خواهان گفتند که این حزب را ترک کرده و به حزب ترامپ می‌پیوندند.
 
۲۷ درصد از اعضای حزب جمهوری‌خواه نیز گفتند در این حزب باقی می‌مانند. ۲۷ درصد باقی‌مانده نیز به گفته خودشان، هنوز تصمیمی در این رابطه نگرفته‌اند.
 
یکی از اعضای حزب جمهوری‌خواه در شهر «میلواکی» به این روزنامه گفت: «ما احساس می‌کنیم که جمهوری‌خواهان به اندازه کافی برای ما مبارزه نمی‌کنند و همزمان شاهد آن هستیم که ترامپ تا جایی که می‌تواند هر روز و با جدیت برای ما می‌جنگد».
 
بر اساس نتایج این نظرسنجی، ۷۶ درصد از جمهوری‌خواهان نیز تصریح کردند که در صورت حضور مجدد ترامپ در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۲۴، از او حمایت می‌کنند. ۱۲ درصد به این سوال، پاسخ خیر داده و ۱۲ درصد دیگر نیز گفتند هنوز تصمیم نگرفته‌اند.
 
روز گذشته نیز یک منبع مطلع گفت که رئیس‌جمهور سابق آمریکا قصد دارد طی اولین سخنرانی عمومی خود بعد از ترک کاخ سفید، درباره آینده حزب جمهوری‌خواه صحبت کند.
 
ترامپ هفته قبل بعد از تبرئه‌شدن در دادگاه استیضاح مجلس سنا، با وعده «ظهور با دیدگاهی روشن برای آینده آمریکا» طی بیانیه‌ای مبنی بر بازگشت خود به عرصه سیاست، گفت کار‌های زیادی پیش رو دارد.