هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
جمعه، 15 اسفند 1399
ساعت 14:04
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 4 اسفند 1399 ساعت 11:52
دوشنبه 4 اسفند 1399 10:45 ساعت
2021-2-22 11:52:31
شناسه خبر : 344682
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: دولت در این ماه‌های پایانی عمر ناموفق خود اجازه ندارد چوب حراج به منافع حیاتی ملت ایران بزند.
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: دولت در این ماه‌های پایانی عمر ناموفق خود اجازه ندارد چوب حراج به منافع حیاتی ملت ایران بزند.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از فارس، ابراهیم عزیزی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی امروز (دوشنبه 4 اسفند) در جلسه علنی مجلس و در جریان بررسی بیانیه مشترک سازمان انرژی اتمی و آژانس بین المللی انرژی هسته‌ای ا ظهار داشت: سازمان انرژی اتمی ایران در اقدامی خلاف قانون با آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای، مفاد قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها را نقض کرده و این اقدام هیچ‌گونه وجهاتی ندارد. 
 
وی افزود: تفاهم دوجانبه تحت عنوان فنی و موقت برای مجلس شورای اسلامی محلی از اعراب ندارد.
 
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس تصریح کرد: قانون،‌ وظایف سازمان انرژی اتمی را واضح، روشن کرده است؛‌دولت در این ماه‌ها پایانی عمر ناموفق خود اجازه ندارد چوب حراج به منافع حیاتی ملت ایران بزند.
 
وی گفت: نمایندگان از رئیس مجلس انتظار دارند به نیابت از مجلس، رسالت قاطع و قانونی خود را طبق ماده 9 قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها را هر چه سریع‌تر اجرایی کند.
 
وی تصریح کرد: در این ماده، جرم‌انگاری شده است؛ امروز مهمترین انتظار مجلس از قوه قضائیه، حفاظت از منافع ملی ملت ایران و برخورد قاطع و قانونی با مجرمین و متخلفینی است که به منافع ملت ایران آسیب وارد کرده است.