هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 13 اسفند 1399
ساعت 21:27
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 2 اسفند 1399 ساعت 19:54
شنبه 2 اسفند 1399 11:18 ساعت
2021-2-20 19:54:50
شناسه خبر : 344618
مشخص نیست که از نظر سازمان نظام پزشکی کشور، سلبریتی‌ها با چه منطقی با کادر درمان کشور در یک جایگاه قرار گرفته‌اند که مستحق دریافت واکسن باشند.
مشخص نیست که از نظر سازمان نظام پزشکی کشور، سلبریتی‌ها با چه منطقی با کادر درمان کشور در یک جایگاه قرار گرفته‌اند که مستحق دریافت واکسن باشند.

گروه اجتماعی-رجانیوز: از بیست و یکم بهمن سال جاری، واکسیناسیون مردم با اولیت بندی‌های مشخص شده از سوی وزارت بهداشت آغاز شد. طبیعتاً از آنجایی که کادر درمان در خط مقدم مبارزه با کرونا قرار دارند، قرار بر این بود که کادر درمان در اولویت واکسیناسیون قرار گرفته و پس از آن، طبق اولویت بندی های وزارت بهداشت، سالمندان و گروه‌های دیگر واکسن کرونا را تزریق کنند. در همین رابطه و طبق اظهارات سیما سادات لاری سخنگوی وزارت بهداشت، تاکنون تنها ده هزار نفر از کادر درمان کشور واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند و بخش اعظمی از کادر درمان هنوز موفق به تزریق واکنس نشده‌اند. با این وجود، سازمان نظام پزشکی کشور که از قضا وظیفه حمایت از پزشکان را بر عهده دارد، به دنبال سوءاستفاده سیاسی از واکسن کرونا است.

 

به گزارش رجانیوز، سی ام بهمن ماهی که گذشت، حسین کرمانپور، مدیر روابط عمومی سازمان نظام پزشکی در نامه‌ای عجیب به وزارت بهداشت، خواستار اختصاص سهمیه واکسن برای سلبریتی‌ها شد!

 

در متن نامه مذکور آمده است: «امروز در سالگرد وجود ویروس جهان‌گیر و جان‌گیر کرونا، یکی از شعارهایی که همه ما درمانگران به آن اعتقاد راسخ داریم و الحق وزارت بهداشت نیز برای نهادینه کردن آن سنگ تمام گذاشت و صد البته اغلب مردم خوب کشورمان نیز در جامه عمل پوشاندن به آن از بسیاری از منافع خود گذشتند شعار پر محتوای «درخانه بمانیم» است.

 

همانگونه که خود نیز آگاهید، یکی از گروه های موثر در تامین عملی این شعار، تولیدکنندگان برنامه­ های متنوع تلویزیونی و سینمایی کشور هستند. مگر می­توان به مردم گفت در خانه بمانید اما برای آنها برنامه­ ای در نظر نگرفت. خوشبختانه در یک سال گذشته اکثر هنرمندان کشور در کنار مردم ماندند تا مردم در خانه بمانند و بر سر این اقدام برخی از این عزیزان جان شیرین وانهادند.

 

جهاد امروز هنرمندان کشور در نگهداشت مردم در خانه و سست کردن چرخش ویروس کرونا، کمتر از کادر درمان نیست. سازمان نظام پزشکی کشور ضمن پاسداشت همراهی‌های دلسوزانه این عزیزان، معتقد است این گروه معظم، از پر ریسک‌ترین گروه­هایی هستند که هر آینه می توانند در معرض ابتلاء و انتقال ویروس کرونا باشند. مگر می شود در سریال یا فیلمی به ایفای نقش پرداخت در حالی که ماسک بر صورت است؟ بسیاری از داستان هایی که امروز این هنرمندان مشغول بازی نقش­های آن هستند در زمان‌هایی رخ داده که ماسک زدن مرسوم نبوده است. لذا پیشنهاد می دهیم، در واکسیناسیون اختیاری، این دست از برنامه ­سازان هنری که سرمایه ملی هم محسوب می شوند، همپای کادر درمان نگریسته شده و ترتیبی اتخاذ شود سهمیه لازم در نظر گرفته شود. در صورتی که این پیش بینی از طرف وزارت بهداشت و ستاد خستگی ناپذیر ملی کرونا در نظر گرفته نشود بیم آن می­رود تولیدات به شدت کاهش ( که تاثیر منفی در ماندن مردم در خانه دارد) و یا با پذیرش ریسک پذیری این عزیزان شاهد فقدان بیشتر آنها باشیم.»

 

مشخص نیست که از نظر سازمان نظام پزشکی کشور، سلبریتی‌ها با چه منطقی با کادر درمان کشور در یک جایگاه قرار گرفته‌اند که مستحق دریافت واکسن باشند.

 

البته مدیر روابط عمومی سازمان نظام پزشکی در توجیه این ادعا می‌گوید: «جهاد امروز هنرمندان کشور در نگهداشت مردم در خانه و سست کردن چرخش ویروس کرونا، کمتر از کادر درمان نیست.»

 

جدای از این، سلبریتی‌هایی که امروز سازمان نظام پزشکی خواستار واکسینه کردن آنها است، همانهایی هستند که مدتی قبل و در آستانه خرید واکسن اسپوتنیک وی از روسیه، هشتگ #واکسن_نمی‌زنیم را در فضای مجازی ترند کردند و باعث بدگمانی مردم به واکسن خریداری شده شدند. اکنون چه شده است که همان سلبریتی‌ها باید در صف اول دریافت واکسن قرار بگیرند؟

 

مضاف بر اینکه بنا به گزارش فارس، مرور تصاویر منتشر شده از عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی در جشنواره فجر نشان می‌دهد برخی از همین سلبریتی‌ها بر خلاف تاکید پزشکان و مسوولان اعتقادی به رعایت پروتکل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک نداشتند که همین موضوع واکنش وزارت بهداشت را به دنبال داشت، تا جایی که سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا هم درباره برگزاری جشنواره فجر گفت اگر مشاهده شود پروتکل‌ها رعایت نشده‌اند از برگزاری جشنواره در هر مرحله‌ای که باشد، جلوگیری می‌کنیم

 

البته باید اضافه کرد که در واکسن هراسی سلبریتی‌ها، سازمان نظام پزشکی کشور نیز به میدان آمده و تلاش خود را در تحقق هدف سلبریتی‌ها به کار بست.

 

در این راستا حسین کرمانپور مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان نظام پزشکی گفته بود: «مسئولیت هر نوع واردات واکسن و تزریق آن با وزارت بهداشت است و طبیعتاً کسانی که نخواهند واکسن مصوبه سازمان بهداشت جهانی را داشته باشند، باید مسئولیت آن را بپذیرند و بقیه هم این واکسن را تزریق کنند.»

 

همچنین سازمان نظام پزشکی نیز در نامه‌ای که به تاریخ دوازده بهمن 99 به رئیس جمهور، خواستار عدم خرید واکسن ساخت روسیه شده بود.

 

اما اکنون که مشخص شده واکسن ساخت روسیه بیش از 92 درصد اثر بخشی دارد، نظر این مخالفین نیز تغییر یافته و خواستار دریافت واکسن شده‌اند.