هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 13 اسفند 1399
ساعت 18:29
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 2 اسفند 1399 ساعت 17:41
شنبه 2 اسفند 1399 17:25 ساعت
2021-2-20 17:41:19
شناسه خبر : 344610
یک نماینده مجلس گفت: جدای از بحث انحرافی و تکراری عدم تمکین به نتیجه انتخابات با جرزنی سیاسی که در آن ید طولایی دارید، پیرامون وضعیت آشفته مسکن که با قمپوز نئولیبرالی برای بخش‌های وسیعی از جامعه به ارمغان آوردید پاسخ دهید.
یک نماینده مجلس گفت: جدای از بحث انحرافی و تکراری عدم تمکین به نتیجه انتخابات با جرزنی سیاسی که در آن ید طولایی دارید، پیرامون وضعیت آشفته مسکن که با قمپوز نئولیبرالی برای بخش‌های وسیعی از جامعه به ارمغان آوردید پاسخ دهید.
گروه سیاسی_رجانیوز: چندی پیش عباس آخوندی در صفحه توئیتر خود ضمن افتخار به این مسئله که سه بار در  مجلس مورد استیضاح قرار گرفته است، آمادگی خود را برای حضور در مجلس و پاسخ به عملکرد شش ساله خود در وزارت مسکن و شهرسازی، اعلام کرد.
 
 
به گزارش رجانیوز؛ عباس آخوندی، وزیر راه شهر سازی سابق دولت روحانی، از وزرای پر حاشیه‌ای است که در شش سال تصدی وزارت مسکن و شهرسازی، ضعیف‌ترین کارنامه اجرایی ممکن را از خود به جای گذاشته است. از جمله حاشیه‌سازترین اقدامات وی پرخاشگری به یک گزارشگر منتقد بعد از جلسه هیئت دولت بوده است‌‌.
 
اخیرا عباس آخوندی در صفحه توئیتر خود، ضمن افتخار به عملکرد خود و  این مسئله که سه بار در  مجلس مورد استیضاح قرار گرفته است، آمادگی خود را برای حضور در مجلس و پاسخ به عملکرد شش ساله خود در وزارت مسکن و شهرسازی، اعلام کرد.
 
 
علی خضریان، نماینده مجلس در واکنش به آمادگی عباس آخوندی برای پاسخگویی به مجلس عنوان کرد: اتفاقا من استقبال می کنم، چون پرونده ترک فعل ایشان در کمیسیون اصل نود باز است و انشاء‌الله به عنوان‌ پاسخ‌گویی به اتهاماتی که در مورد کم‌کاری‌ها و ترک فعل وی در ساخت و ساز وجود دارد، حتما فراخوانده می‌شوند و باید پاسخگو باشند.
 
علی خضریان ادامه داد: اما برای اینکه آن روز اگر قرار هست تشریف بیارند، دقیق تر صحبت کنیم، من چند سوال را از ایشان طرح می کنم، انشاء‌الله که دست پر بیایند و بتوانند پاسخگو باشند.
 
علی خضریان با اشاره به اینکه عباس آخوندی شش سال وزیر مسکن و شهرسازی بوده است گفت: فقط در پروانه ساخت مسکن از زمانی که ایشان تحویل گرفتند تا زمانی که تحویل دادند، از یک میلیون به سیصد و پنجاه هزار واحد رسیدیم و این تعداد کاهش که معلوم‌ هست که بازار مسکن را بهم می ریزد.
 
خضریان با تاکید بر این موضوع که مسکن مهر در دوران آخوندی تعطیل شد و وی مسکن مهر را مزخرف خواند افزود: کسی دایه این را ندارد که مسکن مهر، تمام شرایط عالی و آرمانی را دارد، ولی شما جایگزینتان برای مسکن مهر چه بود؟ شما یک واحد مسکن بگویید که جایگزین مسکن مهر در دوره شش ساله خود ساخته باشید، که شرایط بهتری پیدا کرده است.
 
خضریان با اشاره به اینکه به دلیل شرایط تورمی، طبق گزارش مرکز آمار جمعیت مستاجران دو برابر شد، افزود: این نشان می‌دهد که یک ترک فعلی صورت گرفته و کشور دچار مشکلات اساسی شده است.
 
نماینده تهران در ادامه با اشاره به اینکه در حوزه جاده‌ای، ریلی و ساخت و ساز هم شاهد بی‌عملی  آخوندی بودیم گفت: آقای آخوندی از زمانی که وزیر بودند و نزدیک به سه سال آن در دوران برجامی بوده، آوردند و هواپیمای ایرباس نمایش گذاشتند، اما شما می بینید به جای ایرباس ای تی آری که در داخل هم امکان تولید دارد، وارد می کنند و چیزی را برای مردم عرضه نمی‌شود.
 
خضریان با مورد خطاب قرار دادن عباس آخوندی افزود: بگویند چند کیلومتر جاده ساخته شده در دوره‌شان، چند کیلومتر راه سازی کشور شرایط بهتری پیدا کرده است، شرایط ریلی کشور در دوره ایشان چه شرایطی را پیدا کرده؟ ما به هر جا نگاه می کنیم ایشان به جای اینکه به این مسائل پاسخ دهند، چه روزی که وزیر بودند، چه الان که به مسائل پان‌ایرانیسم و اینها ورود می‌کنند و اصلا معلوم‌ نیست ایشان کارش راه سازی بوده، کار مسکن سازی بوده یا مسائل تئوری. خب اگر شما می خواستید کار تئوری بکنید می رفتید گوشه دانشگاه می شستید و کار دانشگاهی می کردید، بعد شما با این سوابق امروز مدعی هستید، برای من بیشتر جای تعجب دارد.
 
عباس آخوندی در واکنش به صحبت‌های علی خضریان ضمن زیر سوال بردن شانیت جایگاه مجلس در توئیتر خود نوشت:
 
 
اندک حرمتی برای صندلی‌ای که با حذف دیگران بر آن نشسته‌اید قایل باشید. جوانان با یک جستجو، دروغ شما را بر ملا می‌کنند. برای حضور در مجلس و یا مناظره با جناب نیکزاد در صداوسیما اعلام آمادگی نمودم. هر دو تا این لحظه بی‌پاسخ مانده. اگر سخنی دارید بسم الله.
 
ساعاتی بعد علی خضریان در پاسخ به ادعاهای طرح شده از جانب عباس آخوندی در توئیتر خود نوشت:
 
 
جناب آخوندی!
جدای از بحث انحرافی و تکراری عدم تمکین به نتیجه انتخابات با جرزنی سیاسی که در آن ید طولایی دارید، پیرامون وضعیت آشفته مسکن که با قمپوز نئولیبرالی برای بخش‌های وسیعی از جامعه به ارمغان آوردید، ضمن آمادگی برای مناظره، منتظر پاسخ به اتهامات در کمیسیون اصل نود هستیم.