هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 7 اسفند 1399
ساعت 21:40
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 2 اسفند 1399 ساعت 12:23
شنبه 2 اسفند 1399 09:23 ساعت
2021-2-20 12:23:14
شناسه خبر : 344574
وزیر دفاع آمریکا اعلام کرد که بررسی‌ توافق صلح با طالبان همچنان ادامه دارد و هنوز تصمیمی درباره خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان گرفته نشده است.
وزیر دفاع آمریکا اعلام کرد که بررسی‌ توافق صلح با طالبان همچنان ادامه دارد و هنوز تصمیمی درباره خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان گرفته نشده است.
 
به گزارش رجانیوز، لوید آستین وزیر دفاع آمریکا روز جمعه در یک نشست خبری تأکید کرد که هنوز هیچ تصمیمی در خصوص خروج مابقی نیروهای آمریکایی از افغانستان اتخاذ نشده است.
 
وزیر دفاع آمریکا با اشاره به اینکه توافق صلح با طالبان که در زمان دولت ترامپ به امضا رسید اکنون در دست بررسی است، گفت: «مطمئناً قبل از اینکه بررسی‌ها به پایان برسد، هیچ تصمیمی [در خصوص خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان] نخواهم گرفت و درباره پیشنهادم به رئیس‌جمهور در این زمینه پیش‌داوری نخواهم کرد.»
 
وی افزود: «واضح است که در حال حاضر سطح خشونت‌ها در افغانستان همچنان بالاست و پیشرفت بیشتری باید در مذاکرات صلح افغانستان حاصل شود. من از همه طرف‌ها می‌خواهم که مسیر منتهی به صلح را انتخاب کنند.»
 
لوید آستین تأکید کرد: «من به متحدانمان گفتم که نتیجه بررسی‌های ما هرچه باشد، خروج نیروهای ایالات متحده از افغانستان شتابزده و بی‌نظم نخواهد بود و باعث به خطر افتادن متحدان نخواهد شد. تا این لحظه هیچ تصمیمی در خصوص وضعیت نیروهای ما در افغانستان اتخاذ نشده است و نیروهای ما و فرماندهان آنها حق دارند و وظیفه دارند که از خودشان و متحدان ما در برابر حملات دفاع کنند.»