هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 13 اسفند 1399
ساعت 04:02
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 30 بهمن 1399 ساعت 22:06
پنجشنبه 30 بهمن 1399 21:42 ساعت
2021-2-18 22:06:24
شناسه خبر : 344545
درحالی که مردم کشور، به ویژه مردم خوزستان هر لحظه منتظر عزل شریعتی بودند، با تصمیم حسن روحانی مبنی بر انتصاب شریعتی به‌عنوان رئیس سازمان ملی استاندارد، شوکه شده و از اقدام روحانی ابراز ناراحتی کردند.
درحالی که مردم کشور، به ویژه مردم خوزستان هر لحظه منتظر عزل شریعتی بودند، با تصمیم حسن روحانی مبنی بر انتصاب شریعتی به‌عنوان رئیس سازمان ملی استاندارد، شوکه شده و از اقدام روحانی ابراز ناراحتی کردند.
گروه سیاسی-رجانیوز: ظاهراً در دولت حسن روحانی، هرچه فرد نالایق‌تر باشد، ارج و قرب بیشتری نزد رئیس جمهور پیدا می‌کند. 
 
به گزارش رجانیوز، یکشنبه هفته‌ای که گذشت(26 بهمن 99)، حسن روحانی غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان را که به سوءتدبیری و ناکارآمدی مشهور است، برای یک دوره چهار ساله به عنوان «رئیس سازمان ملی استاندارد ایران» منصوب کرد!
 
حسن روحانی درحالی شریعتی را به‌عنوان رئیس سازمان ملی استاندارد منصوب کرد که کارنامه وی، در طول چهار سالی که استاندار خوزستان بود، دوره‌ پرحاشیه‌ای را سپری کرد.
 
از همین رو درحالی که مردم کشور، به ویژه مردم خوزستان هر لحظه منتظر عزل شریعتی بودند، با تصمیم حسن روحانی مبنی بر انتصاب شریعتی به‌عنوان رئیس سازمان ملی استاندارد، شوکه شده و از اقدام روحانی ابراز ناراحتی کردند.
 
با این حال درحالی که مردم خوزستان منتظر شفاف سازی دولتی‌ها به‌خاطر این تصمیم عجیب بودند، واعظی رئیس دفتر حسن روحانی در پاسخ به این سوال که علت انتصاب غلامرضا شریعتی بر سازمان ملی استاندارد چیست؟، گفت: «یک ارزیابی در یک مقطع در دو سال قبل راجع به یکی از موضوعاتی که وزارت کشور در زمینه آن استانداران را مورد بررسی قرار می‌دهد به دست مطبوعات افتاده است در حالی که موارد ده تا پانزده‌گانه‌ای برای بررسی استانداران وجود دارد و این یکی از موارد خاص در دو سال پیش بوده است. این حق یک استاندار نیست که اگر در موارد بسیاری عملکرد مناسب داشته به خاطر یک مورد خاص کنار گذاشته شود. کما اینکه به ما نامه‌هایی از استان خوزستان رسید که از ما می‌خواستند او را از استانداری برنداریم.»
 
این اظهارات واعظی حتی صدای روزنامه اصلاح‌طلب حامی دولت را هم در آورده است.
 
روزنامه آفتاب در مطلبی با عنوان «آقای واعظی! کدام مردم برای ماندن شریعتی در خوزستان نامه نوشتند؟» نوشته است: «سوال اینجاست که دقیقا کدام خوزستانی از آن‌ها خواسته که شریعتی از استانداری نرود. همان‌ها که وقتی خبر رفتن شریعتی را شنیدند بسیار خوشحال شدند یا آن‌هایی که معتقد بودند که او باید زودتر از استانداری می‌رفت؟ آنچه که عیان است اینکه شریعتی مدیری ناموفق است که به نظر می‌رسد نه بر اساس رضایت جامعه که بر اساس رابطه‌های سیاسی ارتقاء رتبه پیدا کرده است.»
 
در ارتباط با ادعای واعظی در رابطه با این که شریعتی در طول مدت استانداری‌اش، عملکرد مناسبی داشته، خالی از فایده نیست اگر بدانیم که طبق گزارش ارزیابی وزارت کشور حسن روحانی از عملکرد استانداری‌ها در سال 98، غلامرضا شریعتی استاندار سابق خوزستان که از قضا بیشترین میزان بودجه را در میان استان‌های کشور دریافت می‌کند، از آخر رتبه اول را در اختیار دارد.