هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
جمعه، 15 اسفند 1399
ساعت 06:36
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 30 بهمن 1399 ساعت 10:25
پنجشنبه 30 بهمن 1399 10:23 ساعت
2021-2-18 10:25:21
شناسه خبر : 344534
فرمانده عملیات مقابله با بیماری کرونا در استان خوزستان گفت: با قرمز شدن وضعیت کرونایی شهرهای خرمشهر و رامهرمز، شهرهای قرمز کرونایی خوزستان به ۱۱ شهر رسید.

 فرهاد ابول نژادیان چهارشنبه‌شب در گفت‌وگویی رسانه‌ای در خصوص موج جدید شیوع بیماری کرونا در استان خوزستان، اظهار کرد: دورهمی خانوادگی و تماس با افراد دارای بیماری در منزل و محل کار از دیگر عوامل ابتلاء به کرونا در خوزستان است.

 

وی افزود: پیش از این شهرهای اهواز، کارون، دزفول، شادگان، دشت آزادگان، هویزه، آبادان، شوشتر و ماهشهر در وضعیت قرمز کرونا قرار داشته‌اند که با افزودن شهرهای خرمشهر و رامهرمز که پیش از این نارنجی بودند، تعداد شهرهای قرمز کرونایی استان به ۱۱ شهر رسید.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز ادامه داد: از اواسط بهمن‌ماه وضعیت کرونا در خوزستان به صورت عادی انگاری درآمد و موجب شد که ۲۴ بهمن ۹ شهر خوزستان به قرمز رنگ کرونایی شوند.

 

فرمانده عملیات مقابله با بیماری کرونا در استان خوزستان بیان کرد: تا ۲۴ بهمن‌ماه میزان بستری بیماران ۶۵ درصد و میزان فوتی‌ها ۷۵ درصد بوده که در مقایسه با هفته گذشته افزایش داشته است.

 

ابول نژادیان با اشاره به اینکه ۹مورد جدید کرونا انگلیسی در استان شناسایی شده است، گفت: ویروس جهش‌یافته کرونا به کودکان و جوانان نیز رحم نکرده و آنان را دچار می‌کند و بهترین راهکار مقابله با کرونا رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی است.