هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 14 اسفند 1399
ساعت 18:27
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 29 بهمن 1399 ساعت 15:22
چهارشنبه 29 بهمن 1399 13:40 ساعت
2021-2-17 15:22:09
شناسه خبر : 344518
عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۰ مجلس گفت: در جریان بررسی لایحه اصلاحی بودجه سال ۱۴۰۰، اعضای کمیسیون تلفیق بودجه با پیشنهاد دولت برای بازگشت ارز ۴۲۰۰ تومانی برای تامین کالا‌های اساسی موافقت کردند.
عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۰ مجلس گفت: در جریان بررسی لایحه اصلاحی بودجه سال ۱۴۰۰، اعضای کمیسیون تلفیق بودجه با پیشنهاد دولت برای بازگشت ارز ۴۲۰۰ تومانی برای تامین کالا‌های اساسی موافقت کردند.
 
 به گزارش رجانیوز، حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین شهر در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به نشست امروز کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۰ گفت: در این جلسه اعضای کمیسیون در جریان بررسی لایحه اصلاحی بودجه ۱۴۰۰ با پیشنهاد دولت برای بازگشت ارز ۴۲۰۰ تومانی موافقت کردند.
 
وی افزود: بر اساس این مصوبه ارز ۴۲۰۰ تومانی برای تأمین کالا‌های اساسی در اختیار دولت قرار می‌گیرد.
 
عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۰ مجلس اظهار داشت: پیش از این اعضای کمیسیون در جریان بررسی لایحه اصلاحی بودجه ۱۴۰۰ مصوب کرده بودند که ارز ۴۲۰۰ تومانی حذف و اعتبار ریالی آن که معادل ۱۰۶ هزار میلیارد تومان است به بخش هدفمندی یارانه‌ها اضافه شود.
 
حاجی دلیگانی خاطرنشان کرد: اعضای کمیسیون همچنین مصوب کردند که ارز ۴۲۰۰ تومانی برای تأمین کالا‌های اساسی تنها زمانی امکان تخصیص دارد که به تأیید کارگروهی با عضویت «رئیس کل بانک مرکزی»، «رئیس سازمان برنامه و بودجه»، «وزیر امور اقتصادی و دارایی» و «رئیس دستگاه اجرایی مربوطه» برسد و دولت باید گزارش تخصیص ارز ترجیحی به کالا‌های اساسی را به کمیسیون تخصصی مربوطه در مجلس ارائه کند.
 
وی افزود: همچنین اعضای کمیسیون مصوب کردند که ارز ۴۲۰۰ تومانی در حوزه بهداشت و درمان تنها می‌تواند به واردات دارو و تجهیزات پزشکی تخصیص یابد.
 
عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۰ مجلس اظهار داشت: علاوه بر این اعضای کمیسیون مصوب کردند چنانچه دولت درآمد مازاد در حوزه فروش نفت داشته باشد می‌تواند آن را برای مقابله با بیماری کرونا هزینه کند.
 
به گزارش خبرگزاری فارس مصوبات کمیسیون تلفیق پس از تصویب در صحن علنی مجلس و تایید شورای نگهبان به قانون تبدیل شده و برای اجرا ابلاغ خواهد شد.
 
منبع: فارس