هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 13 اسفند 1399
ساعت 18:38
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 29 بهمن 1399 ساعت 14:49
چهارشنبه 29 بهمن 1399 14:46 ساعت
2021-2-17 14:49:19
شناسه خبر : 344511
صحبت‌های امروز رهبرانقلاب در دیدار با مردم تبریز آب سردی بر تحلیل‌های محفلی افرادی بود که مفاهیم و مبانی انقلاب را به خوبی درک نکرده‌ و رسیدن به قدرت به هر قیمتی را در اذهان پرورش می‌دهند.
صحبت‌های امروز رهبرانقلاب در دیدار با مردم تبریز آب سردی بر تحلیل‌های محفلی افرادی بود که مفاهیم و مبانی انقلاب را به خوبی درک نکرده‌ و رسیدن به قدرت به هر قیمتی را در اذهان پرورش می‌دهند.
گروه سیاسی-رجانیوز: رهبر انقلاب امروز در دیدار با مردم تبریز به نکاتی مهم اشاره فرمودند که به نظر می‌رسد نقطه مقابل تحلیل‌های اصلاح طلبان و اصولگرایان است.
 
در هفته‌های اخیر تئوری انحرافی «مشارکت حداقلی مردم در انتخابات» برای رای آوری گزینه پدرخوانده‌های سیاسی نقل محافل خصوصی و سخنان در گوشی برخی از اصولگرایان شده است. این جریان‌ها که گویا از کاهش مشارکت مردم منتفع بوده‌اند در حالی از حضور حداکثری مردم هراس دارند که رهبرانقلاب بارها به مشارکت پرشور مردم تاکید کرده‌اند.
 
همزمان با افزایش این زمزمه‌ها، خبرهایی هم در خصوص نامه‌نویسی به رهبر انقلاب به گوش می‌رسید که به ایشان توصیه کرده بودند تا همچون سال‌های قبل به دعوت مشارکت حداکثری مردم در انتخابات نپردازند!
 
اما صحبت‌های امروز رهبرانقلاب در دیدار با مردم تبریز آب سردی بر تحلیل‌های محفلی افرادی بود که مفاهیم و مبانی انقلاب را به خوبی درک نکرده‌ و رسیدن به قدرت به هر قیمتی را در اذهان پرورش می‌دهند. ایشان در این خصوص فرمودند: «وقتی مردم در انتخابات شرکت کنند و شور انقلابی خودشان را نشان بدهند، این موجب امنیت کشور می شود. این موجب پس زدن دشمنان می شود، طمع کشور را در دشمن کم می کند. انتخابات هر چه که پرشور تر هر چه که با اقبال عمومی مردم بیشتر همراه باشد، اثرات و منافعش برای کشور، برای خود مردم بیشتر خواهد بود»
 
اما رهبر انقلاب فقط به انحراف اصولگرایان اشاره نکردند. غرب‌گرایان و اصلاح‌طلبانی که هنوز چشم امید به آمریکا دارند و درصدد هستند برای کسب محبوبیت و حمایت مردم هرگونه وعده احتمالی دولت بایدن را به حساب بازگشت به برجام و رفع تحریم‌ها بگذارند و وانمود کنند که ترامپ به عنوان علت شکست برجام یک استثنا بوده است نیز از نظرگاه رهبری دور نماند. 
 
رهبر انقلاب با این جمله که «من میخواهم امروز فقط همین یک کلمه را درباره برجام بگویم. حرف و وعده خوب خیلی شنیدیم. این دفعه فقط عمل» عملا راه برای تعلیق غنی‌سازی هسته‌ای در مقابل وعده‌های نسیه طرف مقابل بستند و غرب‌گرایان را برای اقدامات از پیش شکست خورده و انفعالی خلع سلاح کردند. 
 
به نظر می‌رسد همه مباحث فوق ریشه در مبانی فکری و ایدئولوژی زدایی دشمن دارد که رهبرانقلاب در ابتدای سخنان خود بر آن تاکید داشتند.