99/11/17 - 16:33 1970-1-1 03:30:00
شناسه خبر : 343966
فریدون عباسی گفت:اگر مجلس رای داد که بودجه اینگونه است، او در جواب تمسخر می‌کند. ایشان زبان انگلیسی بلد است؟ اگر حقوق خوانده است و در انگلستان مدرک گرفته است، از کرونا نترسد و بیاید مجلس و پنج دقیقه به زبان انگلیسی صحبت کند. اگر واقعا سواد دارد.
فریدون عباسی گفت:اگر مجلس رای داد که بودجه اینگونه است، او در جواب تمسخر می‌کند. ایشان زبان انگلیسی بلد است؟ اگر حقوق خوانده است و در انگلستان مدرک گرفته است، از کرونا نترسد و بیاید مجلس و پنج دقیقه به زبان انگلیسی صحبت کند. اگر واقعا سواد دارد.
گروه سیاسی-رجانیوز: دکتر فریدون عباسی در مراسم گرامیداشت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در مسجد چهارمردان قم سخنرانی کرده است.
 
به گزارش رجانیوز، عباسی بیان کرد: حیف است که این نظام، این ودیعه الهی که موهبت است، انقلاب اسلامی برای ما ارزشمند است، حیف است بعد از صد سال مبارزه و آزادی خواهی که انقلاب اسلامی به دست ما رسید ما راحت با قیمت مرغ از دستش بدهیم. مرغ چیزی نیست، به راحتی می شود با علم و فناوری آن را تولید کرد. اشتغال می‌توان به وجود آورد. 
 
رئیس سابق سازمان انرژی اتمی گفت: نخواهید که پول قدرتمند را خرد کنیم که قدرت سرمایه‌گذاری و اشتغال خود را در کشور از دست دهد. ما باید سرمایه‌های اجتماعی را جذب و به سمت تولید هدایت کنیم. ما باید صنایع بالا دستی نفت و گازمان را تقویت بکنیم. من اعلام خطر می‌کنم، با این وضعیت در آینده نزدیک باید وارد کننده گاز شویم. با این وضعی که چاه‌های ما دارد، با این مصرفی که داریم. من یک صحبتی کرده بودم که مازوت چیز بدی نیست. شما ببینید این جریان‌هایی که در جامعه ما فعالیت می کنند، این جمله را چگونه تحریف کردند؟
 
وی افزود: من چرا گفتم مازوت بد نیست؟ چون مازوت چگالی انرژی بالایی دارد. بله گوگرد مازوتی که ما تولید می‌کنیم، چون علم و فناوری لنگ می‌زند، زیاد است. باید گوگرد آن را کاهش دهیم. ما باید در نیروگاه‌ها و هر جایی که مازوت می‌سوزانیم مانند صنایع سیمان و فولاد و ... فیلتر استفاده کنیم. این یعنی علم و فناوری. این‌ها را باید توجه کنیم. نزدیک 4.5 تا 6 میلیارد لیتر در روز مازوت در دنیا سوزانده می‌شود. ما نزدیک 35 میلیون لیتر مازوت در روز می‌سوزانیم. 4.5 میلیارد لیتر کجا؟ 35 میلیون لیتر کجا؟ همین آمریکایی‌ها که این افراد روشن‌فکر نما که دوستشان دارند، مگر مازوت نمی‌سوزانند؟ ذغال سنگ هم می‌سوزانند که بدتر از مازوت آلایندگی تولید می‌کند. ترامپ ذغال سنگ را دوباره در آمریکا احیا کرد؟ چرا؟ چون بحث اقتصادی دارد و می‌خواهند انرژی جامعه را تامین کنند و کاری هم به محیط زیست ندارند. اتفاقا ما دستورات دینی ما این است که محیط زیست را حفظ کنیم.
 
نماینده مردم کازرون در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر دستگاه اجرایی ما کمک به قوه‌قضائیه نکند، قوه قضائیه حرکتش کند می‌شود. اگر بخواهد دائم با قوه‌قضائیه درگیر شود و سازگاری نداشته باشد، دستگاه اجرایی با مجلس سازگاری نداشته باشد، مثل همین بحث بودجه؛ ببینید چه بر سر کشور می‌آورد؟ بودجه را چگونه می‌نویسد؟ این همه نمایندگان مجلس زحمت بکشند و بعضی از خود دولتی‌ها در جلسات که با ما هستند، اقرار می‌کنند که این‌ها غلط است. اعداد پنهان در بودجه است. مشغول برنامه‌ریزی برای کارهای دیگر هستند. نمایندگان چقدر وقت گذاشتند که این بودجه را درست کنند ولی موقعی که یک پیشنهاد می‌آید، دولت می‌گوید که آن را اجرا نمی‌کنم. مگر می‌شود مجلس قانون بگذارد و دولت اجرا نکند؟ دیگر کار را به جایی رساندند که در مصوبه هسته‌ای مجازات قائل شویم که اگر کسی این مصوبه را اجرا نکند، این مجازات‌ها را باید تحمل کند. مگر ما باید برای هر قانونی مجازات بنویسیم؟
 
عباسی ادامه داد: اگر مجلس رای داد که بودجه اینگونه است، او در جواب تمسخر می‌کند. ما در مجلس آدم‌های متفکر داریم. با تجربه داریم. با سواد داریم. این‌ها در هسته‌ای گفتند که سواد نداریم و زبان بلد نیستیم. دیگر حالا باید اینقدر وقیحانه بگوید که چهار عمل اصلی هم بلد نیستید؟ من سوال می‌کنم. ایشان زبان انگلیسی بلد است؟ اگر حقوق خوانده است و در انگلستان مدرک گرفته است، از کرونا نترسد و بیاید مجلس و پنج دقیقه به زبان انگلیسی صحبت کند. اگر واقعا سواد دارد، بسم الله. بفرمایید در مجلس و با زبان انگلیسی صحبت کند. چون نمی‌شود کسی رشته حقوق فارغ التحصیل شده باشد، در انگلستان ادبیات انگلیسی را نفهمد. حتما باید ادبیات بداند تا بتواند قوانین حقوقی را بررسی کند. 
 
وی بیان کرد: این وضعیت دستگاه اجرایی ماست و تا موقعی که قوای ما با هم سازگار نشوند. تا موقعی که انسجام مدیریت نداشته باشیم، ما رهبری را به جای اینکه در ابعاد جهانی و صدور تفکر انقلاب درگیر کند، درگیر حل مسائل داخلی می‌کنیم، مثل مسئله بنزین. ببینید حضرت آقا چگونه با تاسی از حضرت امیر (ع) تیرهای بلا را به خودشان خریدند و رحمت را بین مردم توزیع کردند. ما این قوام را از رهبری ایشان داریم، نه از انسجامی که در قوای ما وجود داشته باشد. اگر می‌خواهیم تمدن‌ساز شویم، حتما باید بین سه قوه انسجام باشد. نه به این فرمی که بین سران قوا وجود دارد که تا حرف دستگاه اجرایی نشد، قهر کند برود و جلسه را بهم بزند. این غلط است. 
 
رئیس سابق سازمان انرژی اتمی گفت: مملکت برای یک طایفه و گروه خاص نیست. مملکت برای همه مردم و آن‌هایی است که انقلاب کردند و تا به حال به پای آن ایستادند. مملکت برای آن‌هایی است که جنگیدند و مجروح شدند. خانواده شهدا، جانبازان و اسراء نه برای یک عده غرب زده که در حال حرکت در دستگاه مختصات غرب هستند. خدا را فراموش می‌کنند و فکر می‌کنند کدخدا دارد عالم را می‌چرخاند. نه اینگونه نیست، خدا است.
 
عباسی در پایان گفت: خدا انقلاب اسلامی را پیروز کرد و خدا تمدن نوین اسلامی را به دست این قوم وجود خواهد آورد در صورتی‌که ما انسجام مدیریت داشته باشیم و مردم انتخاب درست بکنند. 1400 آن پیچ تاریخی است که مقام معظم رهبری فرمودند. مبادا که شهر قم کمک نکند. من از همه قمی‌ها، از همه طلاب به عنوان یک دانشگاهی تقاضا دارم که بیایید حرکت بکنید و کاری بکنید که انتخابات پر شور شود. ما باید شرکت حداکثری در انتخابات داشته باشیم. حتما مردم باید بیایند و هر رای مردم یک تیری است که ما به سمت استکبار شلیک می کنیم. می گوییم که ما شکست ناپذیر هستیم