هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 12 اسفند 1399
ساعت 07:59
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 9 بهمن 1399 ساعت 12:37
پنجشنبه 9 بهمن 1399 12:10 ساعت
2021-1-28 12:37:34
شناسه خبر : 343762
می‌توانید از اصول خودتان کوتاه بیایید و زیر پای نیروهای خودتان را برای هر حرکت نقادانه‌ای در آینده خالی کنید، یا می‌توانید مثل سخنگوی قوه قضائیه نه تنها از عصبانیت او نترسید که حتی به استقبال سخنانش بروید.
می‌توانید از اصول خودتان کوتاه بیایید و زیر پای نیروهای خودتان را برای هر حرکت نقادانه‌ای در آینده خالی کنید، یا می‌توانید مثل سخنگوی قوه قضائیه نه تنها از عصبانیت او نترسید که حتی به استقبال سخنانش بروید.
گروه سیاسی-اصغر توانا: انسان متکبر ذاتا زیاده‌خواه است. هر چه در برابر او عقب‌نشینی کنید به ضرر خود او و خودتان عمل کرده‌اید. او را برای زیاده‌خواهی تحریک می‌کنید و خودتان مجبور به کوتاه آمدن از مواضعی می‌شوید که با تمام وجود به آن ایمان دارید.
 
 وقتی رسانه ملی در برابر موضع یک کارشناس در یک برنامه زنده، به اعلام اینکه «این مواضع مورد تایید صداوسیما نیست و نظر شخصی کارشناس است» بسنده نمی‌کند و شبکه مذکور بیانیه عذرخواهی می‌دهد، وقتی رئیس رسانه ملی عذرخواهی می‌کند و نهایتا برای اثبات حسن نیت خود به اصحاب خفقان و تکبر، سردبیر و مجری یکی از بهترین برنامه‌های تلویزیون را قربانی می‌کند، اگر شما جای یک طرف مقابل باشید چه می‌کنید؟
 
آیا با آغوش باز از این مرام استقبال می‌کنید یا می‌گویید فعلا که کتک خورش ملس بوده چند تای دیگر هم نثارش کنیم؟ آیا از این همه نجابت(؟) صداوسیما خجالت‌زده می‌شوید و در صدد ترمیم روابط برمی‌آیید یا می‌گویید حالا که طرف راستش را سیلی زدیم و خوشش آمد و کوتاه آمد یکی هم طرف چپ بزنیم؟
 
پاسخ واضح است! طرف مقابل متکبر است، خوی استکباری دارد، آنقدری شاه است که اگر به اسب او بگویید یابو باید تمام خدم و حشم خود را برای عذرخواهی از او بسیج کنید و تازه هنوز هم رضایت نمی‌دهد.
 
 او نه تنها از عذرخواهی شما استقبال نمی‌کند، بلکه تصمیم می‌گیرد که شما را به جلسه هیات دولت راه ندهد! به همین سادگی تمام قواعد کشور را به هیچ می‌گیرد و برای ارضای نفسانیت و حس نفرت‌انگیز استکباری‌اش در رویه‌های جاری کشور دست می‌برد.
 
 او اصرار دارد به شما بگوید من آدم متکبری هستم و از من عذرخواهی نکن! برای اینکه این را به شما بفهماند دیگر حرفش این نیست که کسی روی آنتن نباید به من توهین کند، بلکه با قلدری تمام می‌گوید اصلا منتقدان من را به صداوسیما دعوت نکن! منشی و تلفن‌چی خودش را جلوی دوربین می‌فرستد تا با وقاحت تمام بگوید فلانی را به جلسه راه ندادیم چون منتقدان ما را به رسانه ملی دعوت می‌کند! دقت کنید؛ نمی‌گوید چون به ما توهین شده، دقیقا می‌گوید چون منتقدان من را دعوت کرده! و این حرف را جلوی دوربین خودت هم می‌زند، به خبرنگار خودت!
 
 می‌بینید؟ شما آبروی یک سازمان را به پای کسی ریختید که اساسا هر چه بیشتر با او همراهی کنید گستاخ‌تر می‌شود. اصلا وقتی شما برای یک دستمال قیصریه را به آتش می‌کشید و کل برنامه و مجری و سردبیر را کن‌فیکون می‌کنید، چرا این کار را نکند؟ اصلا بعید نیست فردا بیاید و بگوید کل شبکه مذکور را تعطیل کنید که خیال اعلی حضرت راحت شود.
 
 القصه اینکه می‌توانید با او با ملایمت رفتار کنید و از اصول خودتان کوتاه بیایید و زیر پای نیروهای خودتان را برای هر حرکت نقادانه‌ای در آینده خالی کنید، یا می‌توانید مثل سخنگوی قوه قضائیه نه تنها از عصبانیت او نترسید که حتی به استقبال سخنانش بروید و بگویید حالا که ادعای پاسخگویی و احضار به دادسرا کرده‌ای بسم‌الله! بیا و به وضعیت نابسامانی که در ارز و بازار و ... ساخته‌ای جواب بده.
 
کسانی که صدای بلندی دارند کمتر حمله می‌کنند. انتخاب با شماست؛ که از صداهای بلندی که حمله‌ای در پس آن نیست بترسید یا با نشنیده گرفتن صداها مطمئن باشید که حمله نخواهند کرد!