هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 13 اسفند 1399
ساعت 12:56
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 8 بهمن 1399 ساعت 14:11
چهارشنبه 8 بهمن 1399 14:07 ساعت
2021-1-27 14:11:37
شناسه خبر : 343738
بلبرینگ‌ها از اجزای مختلفی تشکیل شده‌اند که یکی از مهم‌ترین اجزای آن ساچمه است. ساچمه به گلوله‌های کوچک سربی گفته می‌شود که در صنعت و به خصوص در بلبرینگ‌ها هم کاربرد دارد.
تبلیغات/

ساچمه بلبرینگ

بلبرینگ‌ها از اجزای مختلفی تشکیل شده‌اند که یکی از مهم‌ترین اجزای آن ساچمه است. ساچمه به گلوله‌های کوچک سربی گفته می‌شود که در صنعت و به خصوص در بلبرینگ‌ها هم کاربرد دارد.

امروزه نیاز به استفاده از رولبرینگ‌ها، گریس‌ها، سیلیکون‌ها و ... در صنعت بسیار مشهود بوده و ما در این مقاله قصد داریم تا به بررسی ساچمه بلبرینگ بپردازیم، با ما همراه باشید.

 

ساچمه بلبرینگ

تنوع در تولید و ساخت ساچمه‌ها بسیار زیاد است و هرکدام از آن‌ها برای کاربردی خاص و با توجه به نوع کار در محیط‌های مخصوص خود مورد استفاده قرار می‌گیرند.

ساچمه بلبرینگ انواع مختلفی دارد که می‌توان به ساچمه‌های بلبرینگ مخروطی، ساچمه بلبرینگ گرد، ساچمه بلبرینگ سوزنی و ساچمه بلبرینگ استوانه‌ای اشاره کرد.

جنس اصلی این ساچمه‌ها از فلز می‌باشد و مقاومت بسیار خوبی در هنگام فشار بار وارد شده دارند و باعث ایجاد حرکت مدون و سریع در دستگاه خواهند شد.

در ادامه به بررسی انواع ساچمه‌های ذکر شده خواهیم پرداخت:

 

ساچمه بلبرینگ گرد

یکی از متداول‌ترین ساچمه‌های بلبرینگ، ساچمه بلبرینگ گرد می‌باشد که در صنایع کوچک و همچنین صنایع بزرگ و حتی در تولید دیسک‌های سخت داخلی نیز مورد استفاده فراوانی قرار می‌گیرند.

 

استقاده از این ساچمه‌ها بسیار رایج بوده و جنس این ساچمه‌ها براساس نوع کاربرد و محل استفاده ممکن است متفاوت باشد.

 

ساچمه بلبرینگ گرد، کروی شکل بوده و قابلیت تحمل فشار زیادی را دارد و به خاطر توزیع فشار و بار وارد شده در کل بلبرینگ مانع از شکسته شدن و یا کج شدن بلبرینگ‌ها می‌شود.

 

البته باید در میزان فشار و بار وارد شده دقت زیادی کرد زیرا این ساچمه‌ها بر اساس فشار زیاد ممکن است در استفاده‌های بلند مدت و به مرور زمان دچار شکستگی و یا بعضا له‌شوندگی شوند و این موضوع می‌تواند مشکل در دستگاه شما ایجاد کند.

 

ساچمه بلبرینگ گرد بسیار کاربردی بوده و به خاطر تنوع بسیار بالا در ساخت آن می‌تواند کاربردهای گوناگونی داشته باشد. به عنوان مثال بسیاری از شرکت‌ها به منظور تولید قطعات متحرک خود و همینطور هدایت و توزیع مناسب وزن و فشار بار، از این نوع ساچمه بلبرینگ استفاده می‌کنند که این امر موجب هدایت بهتر و عمر طولانی‌تر دستگاه‌ها و قطعات می‌شود.

 

همانطور که گفته شد جنس ساچمه‌ها از فلز می‌باشد و در خصوص ساچمه بلبرینگ گرد، نوع فلز استفاده شده و کیفیت آن بسیار مهم بوده و در صورت استفاده از فلز نامناسب و روش‌های غیراستاندارد موجب می‌شود تا ساچمه له و یا شکسته شود.

 

ساچمه بلبرینگ سوزنی

این نوع ساچمه نیز یکی دیگر از انواع ساچمه بلبرینگ می‌باشد که با توجه به کاربرد و محل استفاده می‌توانید از آن بهره ببرید. تنوع در تولید ساچمه بلبرینگ فراوان بوده و ساچمه بلبرینگ سوزنی در کاربردهای ریز و یا کوچک بسیار مورد استفاده است و می‌تواند به راحتی و همانند یک تسمه باعث ایجاد حرکت صحیح در بلبرینگ‌ها شود.

 

در دستگاه‌های صنعتی که نیاز به کاهش فضا دارند، می‌توان از ساچمه‌های بلبرینگ سوزنی استفاده کرد زیرا این نوع ساچمه تا حد ممکن اندازه بلبرینگ را کم کرده و درحین حال دستگاه حرفه‌ای و ظریفی را خواهید داشت.

 

استفاده از فلز مناسب، قوی و مستحکم در ساخت ساچمه بلبرینگ سوزنی می‌تواند باعث شود تا به راحتی در ایجاد حرکت در چند بلبرینگ مختلف دچار مشکل نشوید.

 

ساچمه بلبرینگ مخروطی

در ساچمه بلبرینگ مخروطی به دلیل شکل و خواص خاصی که دارند، قابلیت تحمل فشار زیاد بار را داشته و می‌توانید برای دستگاه‌هایی که تحت فشار بار زیاد هستند و نیاز به حمل بارسنگین دارند به راحتی از آن استفاده کنید.

 

این نوع ساچمه به دلیل نوع طراحی، فشار بار را به خوبی در خود تقسیم می‌کند و مانع از ایجاد مشکل در بلبرینگ می‌شود. مخروطی بودن این ساچمه باعث شده تا به توازن بار و فشارهای سنگین کمک کرده و می‌توان در پروژه‌های صنعتی و دستگاه‌هایی با فشار بار زیاد از آن به راحتی استفاده کرد.

جالب است بدانید از ساچمه بلبرینگ‌های مخروطی به راحتی می‌توان در تولید رولبرینگ، تولید ریل‌های حمل بار و یا ایجاد تسمه‌های قدرتمند‌تر از آن استفاده کرد.

 

ساچمه بلبرینگ شبکه‌ای

ساچمه بلبرینگ شبکه‌ای یکی از جدیدترین ساچمه‌های تولید شده در جهان است و توانسته به دلیل داشتن یک ارتباط و اندازه‌گیری دقیق، بار بسیار زیادی را روی خود تحمل کند. این نوع ساچمه نیز در استفاده در بلبرینگ‌های سریع بسیار مناسب بوده و همانند مدل‌های قبلی بسیار در برابر فرسایش مقاوم است.

ساچمه بلبرینگ شبکه‌ای مانند ساچمه‌های استوانه‌ای بوده و تنها در هماهنگی و شکل ظاهری تفاوت دارد که می‌تواند با سرعت و تحمل بالاتری نسبت به مدل‌های دیگر کار کند.

 

درآخر

تنوع استفاده و تنوع در تولید ساچمه‌ها بسیار زیاد بوده و می‌توان از آن‌ها در تولید انواع بلبرینگ‌ها استفاده کرد. همانطور که گفته شد شما باید با توجه به نیاز و محل مورد استفاده نوع ساچمه، بلبرینگ مورد نظر خود را انتخاب کرده و آن را خریداری نمایید. برای اطلاع از قیمت و انواع ساچمه بلبرینگ به سایت ما مراجعه کرده و یا سفارش خود را به صورت آنلاین و یا تلفنی ثبت نمایید.