99/11/8 - 11:39 1970-1-1 03:30:00
شناسه خبر : 343724
محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با آرا آیوازیان همتای ارمنستانی خود دیدار و گفت و گو کرد.

«محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران صبح امروز با «آرا آیوازیان» وزیر امور خارجه جمهوری ارمنستان دیدار کرد.

 

دور اول گفت‌وگوهای وزرای امور خارجه دو کشور هم‌اکنون در جریان است.

 

ارمنستان دوست و همسایه قدیمی ایران است

وزیر امور خارجه ایران روز چهارشنبه در بدو ورود به ارمنستان نیز، این کشور را دوست و همسایه قدیمی برای جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد و گفت: زمینه برای همکاری کشورهای منطقه مخصوصاً در حوزه اقتصادی فراهم است و این همکاری‌ها می‌تواند در واقع صلح و ثبات درازمدت را داشته باشد.

 

ظریف اظهار کرد: در هر دو توقف قبلی در باکو و مسکو در مورد همکارهای چندجانبه، به ویژه بعد از اجلاس سران ۱۱ ژانویه در مسکو میان پاشینیان، الهام علی‌اف و ولادیمیر پوتین صحبت‌هایی کردم.

 

وی افزود: زمینه برای همکاری میان کشورهای منطقه مخصوصاً در حوزه اقتصادی فراهم است و این همکاری‌ها می‌تواند صلح و ثبات درازمدت به دنبال داشته باشد.

 

وزیر امور خارجه تصریح کرد: در ملاقات‌هایی که در ایروان با آقای پاشینیان و همتای خودم وزیر امور خارجه خواهم داشت قصد دارم که هم مورد روابط دوجانبه میان ایران و ارمنستان و هم در مورد همکاری‌های چندجانبه در منطقه صحبت کنم.

 

وزیر امور خارجه ایران در تور منطقه‌ای خود، به باکو و مسکو سفر کرده و پس از رایزنی‌ها در ایروان، امروز ارمنستان را به سمت تفلیس پایتخت گرجستان ترک و سپس برای دیدار با مقامات ترکیه و رایزنی‌های دوجانبه به آنکارا سفر خواهد کرد.