هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 13 اسفند 1399
ساعت 12:23
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 6 بهمن 1399 ساعت 02:03
دوشنبه 6 بهمن 1399 01:56 ساعت
2021-1-25 02:03:31
شناسه خبر : 343695

با توجه به نیاز صنعت شما به لیفتراک، انتخاب و خرید یک لیفتراک که نیاز های شما را برآورده نماید تصمیم دشواری نیست ولی با این وجود، برخی موارد وجود دارند که حتماً قبل از صرف هرگونه هزینه ای برای خرید لیفتراک باید بدانید. بدون در نظر گرفتن گزینه های پیش رو ممکن است در نهایت لیفتراک و قطعات لیفتراکی را که واقعا به درد صنعت شما نمی خورد انتخاب نمایید. فروشگاه پیشرو تراک در این مقاله توضیحات مفیدی را در اختیار شما عزیزان قرار می دهد و در کنار شما خواهد بود تا آگاهانه قطعات لیفتراک و لیفتراک مناسب خود را انتخاب و خریداری نمایید.

انتخاب صحیح لیفتراکی که مناسب کار شما باشد، کاری زمان بر است و ممکن است ندانید که از کجا شروع کنید تا لیفتراک و قطعات لیفتراک مناسبی را خریداری نمایید. در این مقاله تحت عنوان خرید لیفتراک و قطعات لیفتراک، ما چندین مورد از اصلی ترین جنبه های مهم که تصمیم گیری در این خصوص را ممکن می سازد خواهیم پرداخت که در زیر به آنها می پردازیم:

 1. آشنایی با نوع کاربرد لیفتراک

انتخاب لیفتراک مناسب با توجه به کاربرد آن بسیار اهمیت دارد. امروزه تعداد زیادی تولید کننده و همچنین توزیع کننده لیفتراک و لوازم یدکی لیفتراک در بازار وجود دارد که ممکن است در قدم اول بسیار گیج کننده به نظر برسد. در عین حال، با ارزیابی و تحلیل کاربرد هایی که از لیفتراک خود انتظار دارید، می توانید حلقه انتخاب خود را کوچکتر کرده و بهترین، مناسب ترین و با کیفیت ترین لیفتراک و قطعات لیفتراک را انتخاب نمایید.

 1. خدمات پس از فروش لیفتراک و قطعات لیفتراک

مهم نیست که هنگام خرید لیفتراک و قطعات لیفتراک خرید شما چقدر خوب بوده است. بدون “خدمات پس از فروش” مناسب قطعات لیفتراک و لیفتراک خریداری شده، در مدت زمان کمی به دردسر خواهید افتاد. خواه ناخواه تمام لیفتراک ها ممکن است به مشکل بر بخورند. چه یک جک پالت دستی باشد یا یک ریچ استاکر ۵۲ تنی و یا یک لیفتراک، ممکن است مشکلات فنی پیدا کنند. بنابر این خیلی مهم است که از شرکتی خرید کنید که خیالتان از پشتیبانی و تهیه قطعات یدکی لیفتراک راحت باشد که در این خصوص فروشگاه پیشرو تراک یکی از فروشگاه هایی می باشد که کلیه قطعات لیفتراک را با ضمانت نامه معتبر به فروش می رساند تا کاربران لیفتراک با خیالی آسوده خرید خود را انجام دهند. می توانید با شماره 55401318-021 تماس حاصل نمایید تا خریدی معتبر را تجربه نمایید.

 1. هرگز لیفتراک و قطعات لیفتراک خود را تنها بر اساس قیمت اولیه انتخاب نکنید

خیلی مهم است که هزینه های پیش روی لیفتراک را در طول عمر مفیدش در نظر بگیرید. برای این منظور باید به ۵ نکته کلیدی توجه کنید:

 • هزینه سوخت
 • قیمت لاستیک لیفتراک
 • دستمزد اپراتور لیفتراک
 • هزینه های سرویس تعمیر و نگهداری لیفتراک و قطعات لیفتراک
 • و در نهایت قیمتی که خواهید توانست لیفتراک دست دوم خود را بفروشید

 

 

 1. تاریخچه نگهداری از لیفتراک و قطعات لیفتراک

عوامل دیگری نیز وجود دارند که در هنگام خرید لیفتراک باید به آنها توجه نمایید. نکته دیگری که باید به آن توجه نمایید این است که وقتی لیفتراک مورد نیاز خوب را پیدا کردید، حتماً باید سوابق نگهداری از لیفتراک و لوازم یدکی لیفتراک را مرور کنید. به عنوان مثال اگر از یک فروشنده معتبر خرید می کنید، وی باید این سوابق را در دسترس داشته باشد. در غیر این صورت ، قبل از اینکه قراردادی امضا کنید، باید یک بازرسی بدنی دقیق از لیفتراک و کلیه قطعات لیفتراک انجام شود. در این خصوص اگر خرید خود را از فروشگاه پیشرو تراک انجام دهید کلیه سوابق نگهداری از لیفتراک و قطعات لیفتراک را به طور دقیق در اختیار خریدار لیفتراک قرار می دهد با آگاهی کامل خرید خود را انجام دهد.

 1. بازرسی فنی قطعات لیفتراک و بدنه لیفتراک

در این زمینه خریدارن لیفتراک می توانند مطمئن باشند که یک متخصص واجد شرایط برای انجام بازرسی فیزیکی لیفتراک و قطعات لیفتراک همراه شما خواهد بود، زیرا تنها کسی که درجه بالایی از تجربه در این زمینه را دارد می تواند ارزیابی مناسبی را برای شما انجام دهد.

 • متخصصین ما عملکرد دکل لیفتراک را بررسی می نمایند. مکانیک باید به دنبال مواردی مانند عملکرد روان و عدم اتصال باشد. همچنین ، او باید دکل لیفتراک را کاملاً به جلو و عقب متمایل کند تا بازی بیش از حد را بین کانال های دکل و همچنین بین کابین و دکل بررسی کند.
 • از نظر نشتی نیز بازرسی های لازم انجام خواهد شد. هنگامی که لیفتراک کاملاً گرم می شود، بهترین زمان برای بررسی نشت احتمالی از سیستم انتقال قدرت، سیلندرهای دیفرانسیل، دکل، موتور و رادیاتور می باش.
 • ترمزها بازرسی خواهند شد. در حالی که لیفتراک بار خود را تحمل می کند، باید ترمزها را بررسی نمود.
 • لاستیک لیفتراک باید بازرسی شوند. از فروشنده بپرسید آیا لاستیک ها اخیراً تعویض شده اند یا خیر.
 • لیفتراک را برای تست رانندگی بیرون بیاورید

و در آخر هنگامی که احساس می کنید لیفتراک معیارهای بازرسی شما را پشت سر گذاشته است، باید آن را برای آزمایش رانندگی به عنوان یکی از آخرین مواردی که قبل از انعقاد قرارداد انجام می دهید، خارج کنید و آخرین بررسی ها را نیز انجام دهید. فروشگاه پیشرو تراک این امکان را برای خریداران خود فراهم می کند که کلیه این بازرسی های فنی اعم از کارکرد لیفتراک و همچنین بدنه و قطعات لیفتراک را توسط متخصصین خود انجام دهد تا لیفتراک هایی با عملکرد بالا را در اختیار مصرف کنندگان قرار دهد.

زمان مناسب تعویض لیفتراک و قطعات لیفتراک کوماتسو

در هنگام استفاده از لیفتراک کوماتسو باید دقت داشته باشید که چه زمان اقدام به تعویض لیفتراک و قطعات لیفتراک کوماتسو فرسوده با لیفتراک نو یا اصطلاحا لیفتراک صفر نمایید. در برخی مواقع این کار در قبال هزینه های جانبی تعمیر و نگهداری لیفتراک و قطعات لیفتراک کوماتسو فرسوده بسیار بهینه می باشد و به صرفه جویی و افزایش سرمایه شما کمک شایانی می کند. از جمله اشتباهاتی که مدیران کم تجربه می کنند این است که از یک لیفتراک بیش از مدت مجاز خود دستگاه می کنند که باعث می شود هزینه بیشتری برای تعویض قطعات لیفتراک کوماتسو و زمان بیشتری برای تعمیر و نگهداری از لیفتراک فرسوده خود انجام دهند و هزینه های پنهان ناشی از تعمیر و نگهداری لیفتراک فرسوده که باعث کاهش سود آوری مجموعه می شود را در نظر نمی گیرند. نگهداری از لیفتراک های با عمر بالاتر 10 سال اغلب توجیه اقتصادی نخواهند داشت، چرا که در بلند مدت هزینه تعمیر و نگهداری قطعات لیفتراک کوماتسو از هزینه جایگزینی با لیفتراک نو بیشتر خواهد شد.

 عمر لیفتراک کوماتسو به چند عامل بستگی دارد:

 1. نوع لیفتراک و سال تولید
 2. شدت و سختی کار
 3. ساعت کارکرد لیفتراک در ماه و در سال
 4. نوع متناوب بازرسی و نحوه نگهداری از لیفتراک و قطعات لیفتراک

نکات طلایی خرید لیفتراک و قطعات لیفتراک تویوتا دست دوم

همیشه خرید لیفتراک و قطعات لیفتراک تویوتا دست دوم برای افراد دغدغه مهمی بوده و هست. به دلیل اینکه لیفتراک تویوتا و قطعات لیفتراک تویوتا دست دوم قیمت مناسب تری نسبت به لیفتراک نو دارند بیشتر قابل توجه خریداران می باشد ولی باید به چندین نکته اساسی توجه نمود تا خرید خوب و مناسبی داشته باشید که فروشگاه پیشرو تراک این نکات را در اختیار شما عزیزان قرار می دهد.

باید همواره قبول کنیم که لیفتراک تویوتا وسیله کاری می باشد و نباید با خودرو سواری مقایسه کرد، به طور مثال فردی ماشین خود را فروخته و از برندی دیگری خرید می کند که همه این ها بستگی به سلیقه و معیار های فرد دارد ولی در لیفتراک این امر صدق نمی کند زیرا کسی که در صنعت خود از لیفتراک استفاده می نماید اقدام به  خرید لیفتراک با برند دیگر نمی‌کند؛ مگر آن که لیفتراک عمر مفید خود را کرده باشد و یا اینکه تناژ بالاتری را بخواهد خریداری کند. و در نهایت اینکه امکان دارد به پول آن احتیاج داشته باشد که اقدام به فروش لیفتراک خود کند. باید دقت کرد که در کارخانه‌ای که لیفتراک تویوتا آن در حال کار در شرایط مناسب باشد دلیلی برای فروش آن وجود ندارد. پس پیشنهاد پیشرو تراک به شما عزیزان این است که موضوع بازار لیفتراک دست دوم را نباید با بازار خودرو سواری مقایسه نمود زیرا در بازار خودرو سواری سلیقه و مواردی دیگر مطرح می‌شود حتی ممکن است به دلیل رنگ خودرو افراد از خرید ماشینی صرف‌ نظر نمایند، اما در خصوص لیفتراک بعضی از صاحبان دستگاه حتی ممکن است حتی رنگ لیفتراک خود را به خاطر نیاورند. همه این ها بیان شد که بگوییم حتما قبل از خرید لیفتراک تویوتا دست دوم دلیل فروش آن را بدانید، چون اگر عمر مفید خود را کرده باشد هزینه های تعمیر و نگهداری لیفتراک و لوازم یدکی لیفتراک تویوتا آن بسیار زیاد خواهد بود. نکته مهم دیگر این است که کارخانه تولید کننده لیفتراک و قطعات لیفتراک تویوتا عمر مفید لیفتراک های خود را 7 سال معرفی نموده است.

جهت مشاهده محصولات و خدمات "پیشرو تراک" و برای خرید انواع ماشین آلات راهسازی و قطعات لیفتراک به فروشگاه اینترنتی  www.pishrotruck.com مراجعه نمایید، و یا با شماره های زیر تماس حاصل نمایید.

شماره تماس: 55401318-021

تلفن همراه: 09122805868 مقدم