99/11/6 - 02:02 1970-1-1 03:30:00
شناسه خبر : 343694

افرادی که به هر دلیل نیاز به خدمات حقوقی وکالتی پیدا می‌کنند اولین چالششان این است که به چه کسی و به کجا مراجعه نمایم. بسیاری از افراد همواره فکر می کنند که همه‌ی افراد نزد دوستان و آشنایان خود یک وکیل یا مشاور حقوقی دارند که بر طرف کننده‌ی نیازهای افراد باشد. اما تا چه میزان این ادعا درست می باشد؟

به نظر می رسد صرف نظر از تعداد کم وکلای دادگستری و عدم امکان صحت این فرضیه، در بسیاری از موارد اساسا افراد میلی به بهره گیری از خدمات حقوقی یا کیفری از سوی وکیل آشنا ندارند. در واقع آن ها ترجیح می دهند به یک فرد قابل اعتماد و ترجیحا غریبه موضوع خود را بسپارند چرا که به نظر می رسد حواشی پیرامون موضوعات حقوقی یا کیفری ممکن است در آینده همواره حول افراد باشد.

فرضیه دیگر پرس و جو از دوستان و آشنایان برای معرفی وکیل می باشد که این موضوع نیز مشکلات خاص خود را دارد. از کنجکاوی اولیه‌ی افراد که بگذریم، به نظر می رسد که وجود آشنایی وکیل یا مشاور با نزدیکان فرد حس خوبی را در ذهن فرد ایجاد نمی‌کند.

با این تفاسیر راه حل ماجرا چیست؟ یکی از راه حل‌های مدرن در جهان فعلی استفاده از ظرفیت‌های فناوری برای کمک به ارائه خدمات حقوقی است که از آن با عنوان فناوری حقوقی یاد می شود. فناوری‌های حقوقی انواع مختلفی دارند که یکی از مهمترین اقسام آن بازارگاه های اینترنتی ویژه خدمات حقوقی است که از آن با عنوان مارکت پلیس خدمات حقوقی نیز یاد می شود که نمونه مناسب و بارز آن در کشور ما ایران که با هدف ارائه خدمات حقوقی بر بستر وب ایجاد گردیده است دادیاب می باشد. دادیاب با بهره گیری از ظرفیت های فناوری و با دارا بودن یک تیم متشکل از فارغ التحصیلان و اساتید حقوق و متخصصان فناوری اطلاعات در صدد ایجاد یک سامانه‌ی جامع برآمده که افراد با مراجعه به آن بتوانند نیازهای حقوقی خود را به بهترین شکل برطرف کنند.

امکاناتی نظیر مشاوره حقوقی آنلاین، مشاوره حقوقی تلفنی، ارائه بسته های حقوقی ویژه، ارائه اطلاعات از طریق انتشار مستمر محتوا و همچنین ایجاد بستر و سازوکار شفاف انتخاب وکیل در مجموع به کاربران کمک می‌کند تا طیف وسیعی از احتیاجات حقوقی خود را بر طرف نمایند. چالش‌های انتخاب وکیل در این سامانه به حداقل رسیده و افراد می توانند با بررسی نرخ حق الوکاله و همچنین مشاهده‌ی نظرات موکلین پیشین به انتخاب وکیل بپردازند. در واقع سامانه با ایجاد امکانات این چنین درصدد معرفی وکلا برآمده است و کلیه‌ی مراجعان به دادیاب می توانند با بررسی همه‌ی این جوانب وکیل مورد نظر خویش را انتخاب کنند.

در کنار این موضوعات، دادیاب با ایجاد راهنمای انتخاب وکیل برای کاربران خود، تا حد امکان به راهنمایی همه جانبه آنها می پردازد. به عنوان مثال کاربری که قصد طلاق توافقی دارد با مراجعه به دادیاب و صفحه‌ی طلاق توافقی با اطلاعات زیر مواجه می‌شود که تلاش دارد به او کمک کرده تا هم درک مناسبی از موضوع پیدا کند و هم اینکه مشکلات خود را مرتفع نماید.

طلاق توافقی یکی از دعواهای رایج دادگاه های خانواده است، طوری که خیلی از زن و شوهرها ترجیح می دهند مسیر سختی که طلاق های دیگر دارد را متوقف کنند و بدون اینکه بخواهند وقت، انرژی و عمرشان را در راهروهای دادگاه های خانواده تلف کنند به زندگی زناشویی ناموفق خود پایان دهند و به جای آن از طریق توافق و مذاکره برای طلاق توافقی اقدام کنند. بنابراین زن و شوهر برای اینکه بخواهند از طریق طلاق توافقی به زندگی مشترکی که دارند پایان بدهند باید دادخواست طلاق توافقی تنظیم کنند و در مورد کلیه مسائلی که مربوط به زندگی مشترک و بعد از آن است و همینطور در خصوص حق و حقوق قانونی که دارند تعیین تکلیف کنند تا درخواست طلاق توافقی آن ها توسط دادگاه ها به نتیجه برسد و بتوانند به خواسته خود که همان جدایی بی دردسر است برسند.

پس برای اینکه دادجویان بتوانند بهترین وکلا را با شرایط مناسب و شفافبت حق‌الوکاله در موضوعات مهمی از جمله طلاق از طرف زن، طلاق از طرف مرد، دعاوی ملکی، درخواست طلاق توافقی انتخاب نمایند از آدرس اینترنتی www.daadyab.com می‌توانند اقدام نمایند. پس با توجه به موارد مهمی که در بالا ذکر گردید، همواره می‌توانید از وجود یک ساز و کار مناسب در دادیاب برای انتخاب وکیل مطمئن باشید.