هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
شنبه، 9 اسفند 1399
ساعت 01:36
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

جمعه 3 بهمن 1399 ساعت 23:37
جمعه 3 بهمن 1399 23:20 ساعت
2021-1-22 23:37:10
شناسه خبر : 343655
به گزارش منابع خبری از صبح جمعه تا ساعات پایانی شب، شش کاروان لجستیکی آمریکا هدف حملات گروه‌های مقاومت در عراق قرار گرفت.
به گزارش منابع خبری از صبح جمعه تا ساعات پایانی شب، شش کاروان لجستیکی آمریکا هدف حملات گروه‌های مقاومت در عراق قرار گرفت.
گروه مقاومت - رجانیوز: گروه‌های مقاومت اسلامی عراق از صبح امروز شش کاروان لجستیک اشغالگران آمریکایی را در استان های بغداد، صلاح‌الدین، بابل، دیوانیه و ناصریه هدف قرار دادند.
 
حوالی ظهر امروز رسانه‌های عراقی از هدف قرار گرفتن سه کاروان لجستیکی ارتش تروریستی آمریکا در استان‌های «بابل» در مرکز عراق و «دیوانیه» در جنوب عراق خبر دادند. طبق این گزارشات دو مورد از این عملیات‌ها در استان بابل صورت گرفته است که گروه «اصحاب الکهف» مسئولیت این حملات به کاروان لجستیکی آمریکا را برعهده گرفته است. گفته شده در حمله استان دیوانیه، چند مشاور اسپانیایی مجروح شدند که احتمال داده می‌شود این افراد جزء نیرو‌های ناتو باشند.
 
همچنین عصر امروز دو کاروان لجستیک ارتش ایالات متحده در بغداد و بابل مورد هدف قرار گرفتند. این چهارمین و پنجمین حمله به کاروان‌های نظامی آمریکایی طی ساعات گذشته امروز بوده است. گروه مقاومت اسلامی لواء الشهيد كريم درعم مسئولیت این حملات را بر عهده گرفت.
 
در ساعات پایانی شب نیز یک کاروان لجستیک ارتش تروریستی آمریکا در صلاح الدين عراق مورد هدف قرار گرفت که گروه مقاومت اصحاب الکهف مسئولیت حمله را پذیرفت.
 
پس از شهادت حاج قاسم سلیمانی، ابومهدی المهندس و شهدای همراه ایشان، پارلمان عراق رای به خروج نظامیان ارتش تروریست آمریکا از این کشور داد. پس از آن حملات ایذایی متعددی توسط نیروهای محور مقاومت علیه ارتش ایالات متحده انجام شده بود که اوج این حملات در روز جاری و همزمان با روند انتقال قدرت در کاخ سفید انجام می‌شود.
 
کارشناسان این حملات را دارای پیام‌های متعددی به سران جدید کاخ سفید و البته ترامپ که اکنون دیگر امنیت سابق را ندارد، تفسیر می‌کنند.