هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
شنبه، 21 فروردين 1400
ساعت 05:13
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 1 بهمن 1399 ساعت 14:42
چهارشنبه 1 بهمن 1399 14:39 ساعت
2021-1-20 14:42:19
شناسه خبر : 343623
جای جوش، زخم یا بطور کلی اسکار، یکی از انواع عارضه های پوستی هستند که حتی برای افرادی که چندان به ظاهر خود اهمیت نمی دهند هم مهم است. در این مقاله بطور کامل 13 راهکار عملی برای بهبود جای زخم و بخیه به همراه معرفی محصولات فوق العاده فوراور جهت بهبود جای زخم را برای شما بیان میکنیم.
جای جوش، زخم یا بطور کلی اسکار، یکی از انواع عارضه های پوستی هستند که حتی برای افرادی که چندان به ظاهر خود اهمیت نمی دهند هم مهم است. در این مقاله بطور کامل 13 راهکار عملی برای بهبود جای زخم و بخیه به همراه معرفی محصولات فوق العاده فوراور جهت بهبود جای زخم را برای شما بیان میکنیم.

 

در مورد بهبود جای بخیه این نکته بسیار مهم است که هر چه زودتر اقدام برای بازسازی پوست از دست رفته بکنید. چرا که هر چقدر زمان از بستن زخم بگذرد، درمان و بهبود زخم سخت تر و سخت تر میشود.

 1. کرم های پوست معتبر

 

 

 

پماد های پوستی بدون نسخه مانند کرم ها یا ژل ها می توانند به شما در جهت بهبود جای زخم اسکار کمک کنند. اگر جای زخم شما خارش دار یا دارای حساسیت باشد، ممکن است کرم آنتی هیستامین در حالی که به بهبود زخم شما کمک می کند، خارش را نیز متوقف کند.

همانطور که میدانیم، آلوئه ورا یکی از بهترین گیاهان مفید برای پوست است. خواص آلوئه ورا خالص برای جای بخیه و اسکار نیز میتواند به درستی عمل کند. کرم آلوئه ورا ژلی فوراور، معروف ترین پماد برای رفع سوختگی ها و ساخته کشور آمریکا است. شما میتوانید این محصول که حاوی 100 درصد ژل آلوئه ورا خالص است را با قیمتی مناسب از فروشگاه اینترنتی فوراور ایران تهیه نمایید. (این محصول بخصوص برای ابتدای سوختگی و التیام بخشی فوق العاده است.)

 1. ژل سیلیکون (Silicone Gel)

این ژل به راحتی گسترش می یابد، به سرعت خشک می شود، پوست حساس را تحریک نمی کند و از رشد باکتری جلوگیری می کند. ژل سیلیکون پوست را مرطوب نگاه داشته و اجازه نفس کشیدن به پوست می دهد. بنابراین جای زخم ها نرم می شود. تحقیقات نشان می دهد که ژل سیلیکون باعث کاهش بافت، رنگ و ارتفاع اسکار می شود.

 1. مکمل های حاوی زینک (روی)

روی ماده معدنی است که برای کمک به بهبود زخم ها بسیار مهم است. این ماده به کاهش التهاب و تولید رشد سلول کمک می کند که ممکن است به بهبود جای زخم منجر شود. اما در مصرف آن زیاده روی نکنید، زیرا این می تواند عوارضی از جمله نفخ یا اسهال داشته باشد. مکمل های طبیعی فوراور بخصوص ایموبلند حاوی مقادیر بالایی زینک برای بهبود جای زخم هستند.

 1. ماساژ جای زخم

پس از بهبودی زخم، ماساژ آرام اسکار می تواند کمک کند. این عمل، ساختمان کلاژن موجود در بافت زبر زخم را می شکند. ماساژ و کشیدن رد زخم باعث شل شدن آنها می شود که به بهبود بافت و صافی اسکار کمک می کند.

 1. استفاده از کلاژن در زیر پوست

اگر جای زخم یا آکنه دارید، مواد پرکننده مانند کلاژن یا چربی ممکن است برجستگی ها یا فرورفتگی هایی را در پوست ایجاد کند. بوتاکس یا تزریق های مشابه باعث صاف شدن پوست و بهبود جای زخم می شود. البته تزریق بنظر آخرین راه است و شما میتوانید از مکمل هایی که دارای مقادیر بالایی کلاژن هستند یا کرم های معتبر کلاژن استفاده کنید. محصولات فوراور به نام های فوراور آرتری فاکتور و مکمل کلاژن ساز اینفینیت میتوانند بصورت طبیعی و بدون عوارض، کمک به رفع اسکار های قدیمی شما بکنند.

 1. روش درم ابریژن

این روش می تواند ظاهر زخم های شدید را کاهش دهند. در این روش لایه های بالایی پوست از بین میرود تا اسکارهای سطحی از پوست جدا شود. وقتی پوست قدیمی کنده می شود، ممکن است پوست جدید به طور موقت قرمز، زخم یا متورم شود. ممکن است یک هفته یا بیشتر طول بکشد تا آن پوست به حالت طبیعی خود برگردد.

 1. بهبود جای زخم با لیزر

لیزر درمانی مانند درم ابریژن برای اسکارهای شدید و البته قدیمی استفاده میشود. عیب این روش گران بودن و صرف زمان زیاد برای آن است. در این روش معمولاً پوست برای مدت 5 روز متورم و قرمز می شود. احتمالاً باید چندین بار این کار را انجام دهید. بسیاری از افراد سه تا پنج جلسه لیزر درمانی انجام می دهند.

 1. میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ از یک غلتک با سوزن های کوچک برای ایجاد سوراخ های بسیار ریز در لایه بالایی پوست شما استفاده می کند. این فرآیند باعث تحریک پوست و ساخت کلاژن در پوست شما می شود که باعث بهبود بافت اسکار می شود. بعد از آن منطقه احتمالاً برای چند روز قرمز خواهد شد و ممکن است به چندین روش درمانی نیاز داشته باشید. افراد معمولاً چهار تا شش جلسه میکرونیدلینگ برای کاهش اسکار انجام می دهند.

برخی نکات برای بهبود جای زخم

 

 

 

 • تا زمانی که به اصطلاح زخم تازه (صورتی رنگ) است برای بهبود جای آن اقدام کنید.
 • استفاده از روغن های نارگیل و زیتون برای تحریک پوست میتواند مناسب باشد. (منبع)
 • استفاده از ژل آلوئه ورا میتواند بسیار به بهبودی زخم کمک نماید.
 • اگر جای زخم را با عسل طبیعی بپوشانید، میتوانید از بابت عفونت یا هر مشکل دیگری روی زخم خیال خود را راحت کنید.

بهترین سایت برای خرید محصولات فوراور

وبسایت فوراور ایران، با سابقه بیش از 10 ساله در زمینه واردات و فروش محصولات فوراور در ایران، بهترین نمایندگی محصولات فوراور است. هماطنور که توصیه شد، استفاده از چند محصول طبیعی فوراور میتواند به بهبود جای زخم شما کمک کند، از این رو به آنها بهترین پماد از بین برنده جای زخم گفته میشود.

محصولات فوراور لیوینگ با بیش از 45 سال سابقه فعالیت بر پایه آلوئه ورا خالص نژاد باربادنسیس میلر و عسل ساخته شده اند و بعنوان مثال، خمیر دندان این برند بدون فلوراید بوده و بعنوان بهترین خیردندان دنیا از آن یاد میشود.