هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 13 اسفند 1399
ساعت 11:55
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 1 بهمن 1399 ساعت 14:29
چهارشنبه 1 بهمن 1399 14:27 ساعت
2021-1-20 14:29:02
شناسه خبر : 343621

تحصیل در هر دانشگاهی در اکثر کشورها نیازمند مقدمات و پیش نیازهایی می‌باشد. در کشور ایران نیز کنکور سراسری سال‌هاست به عنوان آزمونی برای ورود به دانشگاه برگزار می‌شود. کنکور داستانی‌ست که سر دراز دارد و هر ساله در ایران بر سر برگزار شدن یا نشدن آن بحث بسیاری می‌شود؛ با این وجود همواره این غول بی شاخ و دم سر راه دانش‌آموزان وجود دارد. اهمیت کنکور و تاثیر آن در آینده‌ی دانش آموزان بر همگان آشکار است. بنابراین بیشتر پدر و مادرها از در دوران مدرسه سعی دارند فرزندانشان را برای این آزمون آماده سازند.

کنکور سراسری حدود پنج دهه در حال برگزاری است. صدها هزار داوطلب هر سال در کنکور سراسری با هم به رقابت می‌پردازند، در این میان عده‌ای به دانشگاه‌ها راه می‌یابند و عده‌ای دیگر موفق به راهیابی به دانشگاه‌ها نمی‌شوند.

اما چه چیزهایی باعث می‌شوند بعضی در این آزمون موفق شوند و برخی دیگر نه؟ یکی از موارد عدم برنامه ریزی در مطالعه‌ی درسی و عدم آگاهی از منابع مناسب و غنی جهت مطالعه و کسب آمادگی برای کنکور می‌باشد. 

اکثر دانش آموزهایی که قصد کسب درصد بالا در کنکور را دارند پیش از کنکور شروع به تست زدن و مطالعه‌ی منابع مکمل کتاب‌های درسی می‌کنند. بنابراین مطالعه‌ی دقیق و شناخت منابع کنکوری امری مهم می‌باشد.

خرید کتاب کمک درسی

آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده‌اید که اگر منبعی مناسب جهت مطالعه انتخاب نکنید چه تاثیری بر نتیجه‌ی کنکورتان خواهد داشت؟

بهترین راهکار برای انتخاب منابع کنکور استفاده از نظرات و تجارب مشاورین و کنکوری‌های سال پیشین می‌باشد. سعی کنید غنی‌ترین کتاب‌ها را در هر درس انتخاب کنید. تعدد منابع خود باعث سردرگمی می‌شود. اگر در هر درس چند کتاب را بخرید در انتها با مجموعه ‌ای از کتاب‌های نیمه خوانده شده روبرو می‌شوید. بی شک به جای اینکه چند کتاب را نصفه بخوانید بهتر است یک کتاب را کامل خوانده و با مرور آن نکات را از بر شوید. منبع اصلی یک دانش آموز کنکوری ابتدا کتاب درسی می‌باشد. در کنار کتاب درسی برای هر درس یک یا دو کمک درسی کافی است.

برخی از سایت‌های خرید اینترنتی کتاب راجع به کتاب‌ها مطالب و توضیحاتی جهت راهنمایی بیشتر مخاطب ارائه می‌دهند. کتابانه نیز یکی از این سایت‌ها می‌باشد شما می‌توانید جهت آگاهی از ساختار کتاب مد نظرتان و خرید کتاب‌های کنکور از کتابانه به این سایت مراجعه کنید.

کتاب‌های انتشارات گاج

در تالیف کتاب‌های گاج ارتقای سطح علمی دانش آموزان و یاری رسانی آن‌ها جهت کسب موفقیت و افزایش مهارت همواره مورد توجه قرار گرفته است. متولیان این انتشارات سعی کرده اند در دسته بندی کتاب‌های خود تمامی نیازهای دانش آموزان در مقاطع مختلف را رفع کنند. کتاب‌های گاج به گونه ای تهیه شده اند که اگر دانش آموزی کنار کتاب‌های درسی نیاز به منبعی جهت درک بیشتر داشته باشد یا نیاز به منبعی برای آشنایی بیشتر با انواع پرسش‌ها و حل تمرین، بتواند از میان این تالیفات بنا بر نیازشان کتابی را برگزینند.

همانطور که ذکر شد خرید کتاب‌های کمک درسی نیاز به دقت و آگاهی بالا دارد زیرا این آثار تاثیر مستقیمی بر روند یادگیری و تست زنی دانش آموزان دارد. انتشارات گاج  فعالیت فرهنگی خویش به دلیل جامع بودن آثارش در میان دانش آموزان محبوب و مشهور می‌باشد.

در ادامه جهت آشنایی شما به معرفی دسته‌بندی کتاب‌های انتشارات گاج می پردازیم:

سیر تا پیاز: این دسته از محصولات درسنامه ای مفصل برای هر فصل از کتاب درسی را در بردارند. علاوه بر درسنامه تمرین‌هایی طبقه بندی شده جهت کار در منزل، نمونه سوالات امتحانی، نکات مهم تر دروس نیز آورده شده است. انتهای هر فصل جهت سنجش میزان یادگیری دانش آموز آزمون‌هایی در نظر گرفته شده است که پاسخ تشریحی تمامی آن‌ها شرح داده شده تا هیچ ابهام و مشکلی برای دانش آموزان باقی نماند.

کارپوچینو: این سری از کتاب ها، منابعی جهت کار و تمرین می‌باشند. تمرین‌ها به صورت طبقه بندی شده و با تنوع فراوان ذکر شده اند. سوالات چهار گزینه ای ویژه‌ی دانش آموزان مستعد با ذهنی پویا نیز در نظر گرفته شده تا به مهارت بیشتری در حل پرسش‌ها دست یابند. همچنین آزمون‌‎های شبیه سازی شده با نوبت اول و دوم امتحانات تهیه شده است.

آی کیو: از ویژگی‌های بارز این محصولات ارائه‌ی درسنامه‌های کاربردی و مفید متناسب با کتاب‌های درسی می‌باشد. در این درسنامه‌ها بیشتر سعی بر ارائه‌ی نکات مهم‌تر و جمع بندی مطالب بوده است. همچنین پرسش‌های چهار گزینه‌ای از آسان به دشوار تهیه شده اند تا دانش آموز مسیر یادگیری را پله پله طی کند و مطالب به صورت مفهومی و عمیق در ذهنش تثبیت یابند.

ای کیو: محصولات این دسته، کتاب‌هایی جامع می‌باشند که شامل تمامی دروس یک پایه تحصیلی هستند. برای تمام دروس درسنامه‌ی کاملی در نظر گرفته شده است. جهت آمادگی دانش آموزان برای امتحانات سوالات امتحانی تهیه شده اند که پاسخ تشریحی آن‌ها نیز بیان شده است.

میکرو طبقه بندی: این سری از کتاب‌ها شامل درسنامه‌ای جامع با ذکر نکات مهم کنکوری می‌باشند. تست‌های تالیفی و سراسری بسیاری در این کتاب‌ها آمده که با دقت بالایی برگزیده شده اند، پاسخ این پرسش‌ها نیز تهیه شده اند. ارائه‌ی مطالب به صورت مفهومی و آزمون‌های مشابه کنکور و سایر ویژگی‌های ذکر شده همگی به آماده سازی دانش آموزان جهت شرکت در آزمون سراسری کنکور کمک می‌کنند.