هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
شنبه، 21 فروردين 1400
ساعت 18:25
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 1 بهمن 1399 ساعت 14:18
چهارشنبه 1 بهمن 1399 14:09 ساعت
2021-1-20 14:18:03
شناسه خبر : 343618
در این مقاله تصمیم داریم شما را با یکی از مهم‌ترین موضوعات در رابطه با صنعت ساختمان‌سازی آشنا کنیم. شاید برای شما سوال پیش آید که چه موضوعی در این صنعت از اهمیت بسزایی برخوردار است؟ در جواب به این سوال باید گفت مصالح از مهم‌ترین بخش‌ها در این صنعت محسوب می‌شوند که تا به حال در انواع و مدل‌های گوناگونی روانه بازار شده‌اند.
در این مقاله تصمیم داریم شما را با یکی از مهم‌ترین موضوعات در رابطه با صنعت ساختمان‌سازی آشنا کنیم. شاید برای شما سوال پیش آید که چه موضوعی در این صنعت از اهمیت بسزایی برخوردار است؟ در جواب به این سوال باید گفت مصالح از مهم‌ترین بخش‌ها در این صنعت محسوب می‌شوند که تا به حال در انواع و مدل‌های گوناگونی روانه بازار شده‌اند.

توجه داشته باشید که آشنایی با انواع و مدل‌های گوناگون مصالح، این امکان را به شما می‌دهد که درست‌ترین و بهترین تصمیمات را بگیرید. علاوه بر این موضوع، مصالح در بخش‌های دیگر نیز تاثیر دارند که می‌توان به اقتصاد کشور اشاره کرد. از آنجایی که ایران به عنوان یکی از برترین تولیدکنندگان مصالح ساختمانی محسوب می‌شود، توانسته شرایط ایده آلی را برای افراد فعال در این زمینه و کشور ایجاد کند و به صادرات بسیاری از مصالحی فلزی به کشورهای دیگر پرداخته است. با توجه به اهمیت چنین موضوعاتی، تصمیم گرفتیم اطلاعات مناسبی را در رابطه با مسائلی چون قیمت تیرآهن، صادرات لوله و همچنین قیمت میلگرد در اختیارتان قرار دهیم تا با این موضوعات نیز به خوبی آشنا شوید و بهترین تصمیمات را در این راستا بگیرید.

 

معرفی کاربردهای متفاوت تیرآهن

تیرآهن یکی از تجهیزاتی محسوب می‌شود که در زمینه‌ی ساختمان‌سازی مورد استفاده قرار می‌گیرد و کاربردهای بسیاری برای آن در نظر گرفته شده است. نکته‌ای که در رابطه با تیرآهن وجود دارد، این است که این محصول در انواع و مدل‌های گوناگونی وجود دارد و از آنجایی که هر یک از ویژگی و خصوصیات ویژه‌ای برخوردار هستند، کاربرد متفاوتی دارند. پیش از آنکه به معرفی انواع تیرآهن بپردازیم، بهتر است موضوع دیگری را خدمت شما عرض کنیم. شما پیش از هر چیزی باید بدانید که تیرآهن از دو بخش جان و بال تشکیل شده و عموما تفاوتی که میان انواع این مصالح به چشم می‌خورد به دلیل تفاوت در چنین بخش‌هایی است.

مدل های استاندارد تیرآهن و معرفی آن ها

متناسب با این موضوع شاهد طراحی و تولید سه مدل استاندارد از تیرآهن بوده‌ایم که این سه مدل را می‌توان شامل مواردی چون IPE، INP و IPB در نظر گرفت. دقت داشته باشید که هر یک از انواع نام برده شده خصوصیات و ویژگی‌های به خصوصی دارند. برای مثال تیرآهن IPE یکی از تیرآهن‌های استاندارد تحت نظر ایران است که سطح مقطع آن I شکل در نظر گرفته شده که بال‌های آن ضخامت ثابتی دارند و طبق استانداردهای اروپا مراحل تولید را پشت سر می‌گذارد. از طرفی تیرآهن INP که یکی دیگر از انواع تیرآهن‌ها محسوب می‌شود، مطابق با استانداردهای تعیین‌شده توسط کارخانه‌های روسیه و چین به تولید می‌رسند. این نوع از تیرآهن نیز سطح مقطعی I شکل دارد که ضخامت بال‌های آن با فاصله گرفتن از جان تیرآهن، کاهش پیدا می‌کند. آخرین نوع از تیرآهن که مدل IPB است، سطح مقطعی H شکل دارد و به عنوان یک تیرآهن با بال‌های پهن شناخته می‌شود و در بسیاری از شرایط کاربردهای به خصوصی دارد. توجه داشته باشید که بر روی انواع تیرآهن از علائم مخصوصی استفاده می‌کنند تا موضوعی را به شما برسانند. برای مثال علامت L بر روی تیرآهن، نشان‌دهنده‌ی آن است که آن از وزن کمی برخوردار بوده و در دسته‌ی تیرآهن‌های سبک قرار دارد.

 

 

صادرات مصالح ساختمانی و راه روشن پیش روی آن

همانطور که در بخش اول مقاله اشاره داشتیم، صادرات مصالح یکی از شیوه‌های مناسب برای کسب درآمد و ارزآوری به حساب می‌آید. امروزه ایران توانسته پیشرفت‌های بسیاری را در زمینه‌ی تولید مصالح به دست آورد و افراد فعال در چنین حوزه‌های با توجه به رعایت اصول مشغول به انجام چنین کاری هستند. یکی از انواع مصالحی که در کشور ما به خوبی و با کیفیت بالا به تولید می‌رسد، لوله‌ها هستند. توجه داشته باشید که لوله‌ها در انواع و مدل‌های گوناگونی قابل تهیه هستند و برخی از آن‌ها از اهمیت و ارزش بیشتری برخوردارند. برای مثال می‌توان به لوله‌هایی از جنس پروفیل اشاره داشت.

لوله های پروفیلی بیشتر به چه کشور هایی صادر می شوند؟

لوله‌های پروفیلی با توجه به کاربرد گسترده‌ای که برای آن‌ها در نظر گرفته شده بسیار محبوبیت دارند و شاهد آن هستیم که برخی از کشورهای همسایه چون ترکیه، ارمنستان، گرجستان، افغانستان و برخی دیگر از کشورها به دنبال این محصول باشند. با توجه به این موضوع ایران صادرات لوله را به چنین کشورهایی انجام می‌دهد و از این طریق برای خود درآمدزایی می‌کند. توجه داشته باشید که صادرات لوله پیش‌نیازهایی نیز دارد که انجام آن‌ها بر موفقیت شما تاثیر خواهد داشت؛ مثلا شما باید پیش از هرچیزی بازاریابی مناسبی انجام دهید و بازار کار مربوط به این محصول را پیدا کنید و سپس لوله‌ها را در یک بسته‌بندی مناسب به کشور مورد نظر ارسال کنید. رعایت و انجام چنین نکاتی به موفقیت شما می‌انجامند، پس از بی‌اعتنایی به آن‌ها بپرهیزید.

قیمت میلگرد و تاثیر فراوان آن بر افزایش قیمت ساختمان

اگر بخواهیم به یکی دیگر از انواع مصالح ساختمانی که بسیار پرکاربرد نیز است اشاره داشته باشیم، باید میلگرد را نام ببریم. میلگرد یکی از مهم‌ترین و موثرترین مصالح ساختمانی محسوب می‌شود که نبود آن در سازه غیرممکن است و همه‌ی افرادی که در زمینه ساخت‌وساز مشغول به فعالیت هستند، از اهمیت آن مطلع‌اند. نکته‌ای که در رابطه با میلگرد وجود دارد، این است که این محصول در انواع گوناگونی تا به حال به تولید رسیده و هر کدام خصوصیات و ویژگی‌های مخصوص دارند.

 

 

دسته بندی های مختلف میلگرد

 انواع میلگرد را می‌توان در دسته‌بندی چون میلگرد اروپایی، میلگرد فولاد کربن، میلگرد گالوانیزه، میلگرد فایبرگلاس، میلگرد فولاد استنلس و میلگرد با روکش اپوکسی قرار داد. هر یک از موارد نام برده شده خصوصیات مخصوصی دارد و شرایط استفاده از هر یک برای آن‌ها متفاوت خواهد بود. همچنین میلگردها علاوه بر آنکه در نوع و کاربرد با یکدیگر تفاوت دارند، از اندازه‌های متفاوتی نیز برخوردارند. A1، A2، A3 و A4 دسته بندی سایزهای میلگرد هستند که شما باید پیش از خرید از نوع مناسب و مورد نظر خود مطلع شوید. نکته‌ی دیگری که در رابطه با میلگردها وجود دارد، قیمت آن است. قیمت میلگرد با توجه به عوامل و شرایط گوناگون تعیین می‌شود و شما باید هزینه‌ای را متناسب با محصولی که خریداری می‌کنید، بپردازید؛ یعنی نوع و سایز انتخابی شما بر قیمت اثر دارند؛ البته توجه داشته باشید که امروزه به دلیل نبود ثبات قیمت در بازار، نمی‌توان قیمت میلگرد را به طور دقیق بیان کرد.

سخن آخر

طبق آنچه در این مقاله عنوان شد، شما اکنون از موضوعات گوناگونی در رابطه با مصالح اطلاعات دارید و می‌توانید با استفاده از آن‌ها تصمیمات بهتر و درست‌تری داشته باشید. ما امیدواریم که شما استفاده‌ی لازم از این نوشته را برده باشید و از خواندن آن خسته نشده باشید.

پیشنهاد ما به شما برای خرید انواع آهن آلات ساختمانی، فروشگاه آنلاین آهن آلات شهر آهن است زیرا با توانایی فراوان خود تجربه ای فراموش نشدنی از خرید را برای شما رقم خواهد زد.

مقاله برگرفته از وب سایت فروشگاهی شهر آهن به آدرس وب سایت https://www.shahrahan.com/