هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
شنبه، 9 اسفند 1399
ساعت 01:20
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 30 دى 1399 ساعت 02:17
سه شنبه 30 دى 1399 02:14 ساعت
2021-1-19 02:17:20
شناسه خبر : 343591

سئو سایت یکی از مهمترین عوامل موثر در جذب مخاطب و افزایش بازدیدکنندگان سایت است. مهمترین هدف سایت های اینترنتی معرفی و شناساندن سایت و فعالیت خود به کاربران است و این هدف فقط با جذب مخاطب بیشتر امکان پذیر است. امروزه بیشتر صاحبان سایت های اینترنتی این موضوع را به خوبی درک کرده اند که برای افزایش تعداد مخاطبان سایت خود باید به اصول و نکات سئو سایت توجه بیشتری کنند. برخی از مهمترین مسائل در سئو سایت که می توانند باعث جذب مخاطب بیشتری شوند تولید محتوا باکیفیت، سرعت بارگذاری سایت، داشتن لینک ها به تعداد مناسبو غیره است. در ادامه این مطلب به تاثیر هر کدام از این موارد در بالا رفتن جایگاه سایت در گوگل و موتورهای جستجوی دیگر می پردازیم.

 

 

سئو سایت چگونه به رونق سایت شما کمک می کند؟

سئو سایت از طریق اهمیت دادن به موارد مختلفی در سایت، باعث جذب مخاطبان بیشتری می شود. یک سئوکار معمولا به همه جوانب یک سایت توجه می کند و همه جوانب آن را طوری می چیند که مخاطبان بیشتری جذب سایت شما شود. در زیر برخی از مهمترین مسائل سئو سایت که تاثیر زیادی بر جایگاه شما در گوگل دارد به اختصار توضیح می دهیم.

ریسپانسیو و یا واکنش گرا بودن سایت

برای اینکه سایت شما قابل مطالعه در تمام سیستم ها باشد باید حتما ریسپانسیو باشد. ریسپانسیو بودن سایت به معنی تطابق سایت با انواع صفحات نمایشگر است. یعنی اینکه کاربر سایت شما را با هر دستگاهی از لپتاپ گرفته تا موبایل و دستگاه های دیگر بتوان سایت را مطالعه کرد. امروزه مردم اکثر اینترنت گردی و جستجوهای خود را در موبایل انجام می دهند. به همین دلیل قابلیت مطالعه سایت با موبایل اهمیت زیادی در سئو سایت و بالارفتن تعداد کاربران سایت شما دارد.

 

 

لینک سازی داخلی و خارجی در سایت

لینک کردن برخی از کلمات و آیکون های صفحه به صفحات دیگر سایت برای گوگل اهمیت بسیار بالایی دارد. موتور جستجوی گوگل دارای الگوریتم هایی است که در هنگام بررسی سایت های شما وارد این لینک ها می شود و صفحات مربوطه را نیز بررسی می کند. ارتباط داشتن تمامی صفحات با یکدیگر می تواند به بالا رفتن جایگاه شما در گوگل و قرار گرفتن در صفحه اول کمک شایانی کند. همچنین اگر سایت های معتبر به صفحات مختلف سایت شما لینک دهند باعث بالا رفتن اعتبار سایت شما می گردد.

افزایش سرعت بارگذاری سایت

اگر سرعت بارگذاری سایت خود را بالا ببرید و به حد ایده آل برسانید می توانید تعداد مخاطب بیشتری جذب کنید. تصور کنید خودتان به دنبال پاسخ پرسش خود در گوگل می گردید و وارد سایت های مختلف می شوید. وقتی وارد سایت های کندتر می شوید و آن سایت ها به طور کامل بارگذاری نشود به این دلیل که نمی توانید به راحتی در سایت به دنبال پاسخ خود باشید آن صفحه را بسته و به سراغ سایت های دیگر می روید. بنابراین بالا بردن سرعت بارگذاری سایت، این امکان را برای کاربر ایجاد می کند که بتواند تمام سایت را مشاهده کند و مدت طولانی تری را به مشاهده و مطالعه سایت شما بپردازد.

 

 

تولید محتوای جذاب

برای اینکه بتوانید مخاطبان خود را جذب خواندن یک مقاله یا متن کنید باید متن جذاب با یک عنوان جذابتر بنویسید. در نوشتن یک محتوای جذاب نویسنده باید به انتخاب عنوان اول و همچنین عنوان های دوم متن توجه ویژ ه ای نشان دهد. تیترهای جذاب خواننده را کنجکاو به مطالعه کامل متن می کند. در هنگام نوشتن تیترها و عناوین متن باید دقت کرد که از کلمات کلیدی و سوالات پرکاربرد کاربر استفاده کرد.  استفاده از عناوینی که فعل و صفت مثبت دارند به شما حس مثبتی القا می کند و ناخودآگاه به سمت مطالعه محتوا در آن سایت جذب می شوید. در نوشتن عناوین جذابتر می توانید اعداد را نیز به کار ببرید. در آمار گرفته شده توسط موتور جستجو گوگل ثابت شده است که محتواهایی که در تیتر آن ها از اعداد استفاده می شود، جذابیت بیشتری برای مخاطب داشته است.

 

 

استفاده از دکمه فراخوانی Call to Action در سئوسایت

دکمه فراخوانی که در سئو سایت معروف به Call to Action  است، یکی از روش های تاثیرگذار در جذب کاربر و تبدیل آن به مشتری محسوب می شود. در این روش شما باید از جملات دستوری یا پرسشی در متن خود استفاده کنید تا مخاطب وادار به انجام کاری و یا پاسخ دادن به سوالات خاصی گردد. البته شما باید مزیت انجام این کار را برای کاربر توضیح دهید. کاربر از این طریق احساس می کند که به طور مستقیم با شما در ارتباط است.

 

 

جمع بندی

سئو سایت می تواند به جذب مخاطب بیشتر به شما کمک کند. سئو سایت شامل بخش های مختلف است که توجه به هر کدام از آن ها می تواند باعث افزایش جذب بیشتر مخاطب شود. برای انجام پروژه های سئو سایت می توان از شرکت های متخصص در انجام پروژه های سئو راهنمایی بگیرید. ایران سایت سال های متعددی در زمینه انجام پروژه های سئو سایت فعالیت دارد و یکی از بهترین شرکت ها در این زمینه است. تمامی سایت هایی که با کمک ایران سایت اصول سئو را پیاده سازی کرده اند، جایگاهشان در مدت زمان کوتاهی بالاتر رفته و به صفحات اول گوگل منتقل شدند. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به سایت شرکت ایران سایت به آدرس iransite.ir مراجعه کنید.