هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
شنبه، 9 اسفند 1399
ساعت 00:32
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 27 دى 1399 ساعت 11:48
شنبه 27 دى 1399 11:45 ساعت
2021-1-16 11:48:43
شناسه خبر : 343576
مردمان ایران زمین از دیرباز به ارزش آب به عنوان ماده ای زندگی بخش و ارزشمند آگاهی داشتند. نیاز طبیعی بشر به آب، وضع جغرافیایی فلات ایران و کمیابی این مایع گرانبها، ارزش این ماده حیاتی را نزد ایرانیان صدچندان نموده و آن را در جایگاه والایی قرار می داده است.
مردمان ایران زمین از دیرباز به ارزش آب به عنوان ماده ای زندگی بخش و ارزشمند آگاهی داشتند. نیاز طبیعی بشر به آب، وضع جغرافیایی فلات ایران و کمیابی این مایع گرانبها، ارزش این ماده حیاتی را نزد ایرانیان صدچندان نموده و آن را در جایگاه والایی قرار می داده است.

یک راه اصولی کمک به مدیریت تقاضا و مصرف آب، تعیین و ملحوظ نمودن قیمت واقعی تمام شـده آب شـرب در سبد هزینه خانوار است که این امر به کمک کنتورهای توزیع آب شرب کـه از کـلاس و دقـت مناسـبی برخـوردار باشـند میسر می‌شود.

آب آشامیدنی که در حال حاضر به‌ علت محدود بودن آن با هزینه‌ های فراوان به ‌دست می ‌آیـد، مـی‌بایـد ضـمن کسـب درآمد برای جبران هزینه‌ ها، از مصرف بی ‌رویه آن نیز جلوگیری گردد. بدین منظور یکی از روش‌هـا، انـدازه ‌گیـری صـحیح مقدار آب تحویلی به مشترکین است که با انتخاب و نگهداری و بهره‌ برداری از وسایل اندازه‌ گیری مناسب مقدور است.

کنتور هوشمند آب یکی از بهترین راهکارها برای شناسایی میزان مصرف آب می‌باشد. امروزه با توجه به رشد جمعیت و سیر صنعتی شدن جوامع بشری، موضـوع محـدودیت منـابع آب شـیرین در اولویـت توجه قرار گرفته و جلوگیری از آلوده شدن و اتلاف منابع آب شیرین جزو اهداف هزاره سوم قرار گرفتـه است.

 در شبکه های تحت فشار و انشعابات آن برای اندازه گیری حجم، آب در جریان، از ابزار و لوازم مختلفـی کـه مکانیسـم، روش اندازه گیری، تکنولوژی ساخت و دقت کار آن ها با هم متفاوت است، تحت نام کلی "دبی سنج" استفاده می شـود کـه کنتور یکی از آن هاست. یکی از انواع کنتور آب، کنتورهای آب هوشمند هستند که توانایی محاسبه دبی لحظه ای و حجم آب را دارند.

مزایای استفاده از کنتور آب هوشمند آکام مدار

 

از جمله مزایای استفاده از دستگاه کنتور آب هوشمند آکام مدار ، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

  • قابلیت تنظیم میزان آب ورودی با دقت 0.5 درصد؛
  • توانایی اجرای سهمیه ‌بندی آب طی 20 دوره زمانی؛
  • عدم توانایی دستکاری در میزان آب مصرفی؛
  • این کنتورها مجهز به سنسورهای ضربه، دما، باز شدن درب کنتور و تشخیص میدان مغناطیسی هستند؛
  • کنتور آب هوشمند مجهز به خروجی بوده که می ‌تواند در صورت بروز خطر، دستور قطع آب، موتور دیزلی و یا قطع پمپ آب کشاورزی را صادر نمایند؛
  • این کنتورها می ‌توانند هر نوع تغییر در عملکرد برنامه ای خود و یا دستکاری را به صورت آنلاین به مرکز کنترل خود ارسال کنند؛
  • دامنه کارکرد دمایی بالا (تقریبا از 40- تا 80+)

 

 

نتیجه گیری

استفاده به جا و دور از افراط و تفريط  استفاده از تكنولوژی جديد يک ضرورت است. با توجه به جميع جهات و توضیحات ارائه شده، سيستمهای نوين اندازه گيری التراسونیک همانند ساير سيستم ها دارای معايب و مزايايي بوده و بسته به شرايط عملكردی و نحوه استفاده از آن  در انتخاب کنتور هوشمند مناسب مانند سایر تجهیزات دیگر کاملا به نیاز مشتری و کاربری آن بستگی دارد.

 

 

کنتور آلتراسونیک آب آکام مدار قابل بکار گیری برای محاسبه مصارف آب مشترکین خانگی ، مجتمع های  تجاری ، چاههای کشاورزی و صنعتی می باشد. که با قیمتی کاملا رقابتی و با ویژگی های منحصر به فرد همچون نصب آسان، تغذیه به وسیله باتری لیتیومی، صفحه نمایش فارسی و مهمتر از همه دقت بالای اندازه گیری و پشتیبانی محصول توانسته  این کنتور را از محصولات وارداتی متمایز می کند.

دقت، درستی

فلومتر آلتراسونیک   acam  هیچ قسمت متحرک ,و در گیر با ندارد و بنابراین تحت تأثیر ساییدگی قرار نمی گیرد. این بدان معناست که در تمام طول عمر خود دقت خود را حفظ نموده وبالطبع امکان صدور صورت حساب صحیح و واقعی بودن بهتر داده ها را فراهم می کند.

بر خلاف کنتورهای مکانیکی ، کنتور آلتراسونیک آکام مدار ن دارای قابلیت خواندن وقرائت از راه دور بدون استفاده از هیچ وسیله الحاقی است. واینکه  هشدارهای هوشمند در کنتور acam امکان شناسایی کارآمد نشتی ، ترکیدگی ، جریان معکوس و ومواردی دیگر را فراهم         می کند . در نتیجه میزان آب  بحساب نیامده  در شبکه توزیع شما را کاهش می دهد و از اتلاف درآمد وضرر مالی جلوگیری می کند.

خواندن از راه دور

خواندن از راه دور کنتور مافوق صوت می تواند زمان جمع آوری اطلاعات را از چندین هفته به چند  دقیقه کاهش دهد. این داده های دقیق ، توزیع بهتر منابع و خدمات مشتری را بهبود می بخشد.