هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
شنبه، 9 اسفند 1399
ساعت 08:32
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 27 دى 1399 ساعت 03:24
شنبه 27 دى 1399 03:21 ساعت
2021-1-16 03:24:11
شناسه خبر : 343573
همانطور که مطلع هستید، شهر ری یکی از شهرستان‎های بزرگ و پر جمعیت استان تهران محسوب می‎شود و به همین دلیل است که هوم‎کا بر این شده تا خدمات درمانی فیزیوتراپی در منزل خود را به این شهر نیز گسترش دهد.
همانطور که مطلع هستید، شهر ری یکی از شهرستان‎های بزرگ و پر جمعیت استان تهران محسوب می‎شود و به همین دلیل است که هوم‎کا بر این شده تا خدمات درمانی فیزیوتراپی در منزل خود را به این شهر نیز گسترش دهد.

بنابراین علاوه بر کلانشهرهای تهران و کرج، شهر ری نیز تحت پوشش خدمات درمانی هوم کا در منزل خواهد بود. در ادامه خدمات فیزیوتراپی ارائه شده توسط هوم کا در این شهر را معرفی کرده و به بررسی مناطقی که بخشی از شهر ری محسوب میشوند خواهیم پرداخت.

افرادی که ساکن شهرری هستند، در صورت نیاز به دریافت خدمات فیزیوتراپی در منزل شهر ری ، میتوانند با هومکا تماس گرفته و خدمات خود را در منزل دریافت کنند. شهر ری از پنج بخش شهری تشکیل شده که شامل خاوران، کهریزک، بخش فشاپویه، بخش مرکزی و بخش قلعه نو میباشد. در واقع شهر ری، همان منطقهی 20 کلانشهر تهران محسوب میشود که به مرور زمان گسترش پیدا کرده است. جمعیت این منطقه بالغ بر 350 هزار نفر است که در جنوب تهران واقع شده است.

 

 

خدمات فیزیوتراپی در منزل شهر ری توسط هوم کا

فیزیوتراپی شامل خدمات درمانی مختلفی میشود که به کمک دستگاههای مختلف و با استفاده از علم روز دنیا، به بهبود عملکرد جسمانی بدن کمک میکند. در این بخش به معرفی خدماتی خواهیم پرداخت که امکان ارائهی آنها توسط فیزیوتراپ در منزل شهری ری وجود دارد.

 • آب درمانی یا هیدروتراپی
  درمان توسط آب در فیزیوتراپی، معمولا برای بیمارانی صورت میگیرد که دارای مشکلاتی در نخاع خود مانند تنگی نخاع، کمر درد و گردن درد رنج میبرند. برای درمان به این شیوه، از استخر آب گرم و یا آب ولرم برای بیمار استفاده میشود که پزشک بیمار را توصیه به راه رفتن در داخل آب ولرم یا دراز کشیدن روی آب توصیه میکند. آب گرم نیز موجب منعطف شدن عضلات و بهبودی عملکرد آنها میشود.
 • موج درمانی یا اولتراسوند
  در این روش که یکی از شیوههای نوین فیزیوتراپی نیز محسوب میشود، پزشک با استفاده از دستگاه اولتراسوند، امواج صوتی را به بافت های عمیق بدن فرستاده و موجب گرم تر شدن آنها میشود. با گرم شدن عضلات داخل بافت های بدن، خون بیشتری در رگها جریان یافته و موحب کاهش درد و التهاب در عضلات بدن خواهد شد. در صورت نیاز، امکان بردن این دستگاه به منزل بیمار در شهرری نیز وجود خواهد داشت.
 • یخ درمانی یا سرما درمانی در منزل
  استفاده از کمپرس یخ یا کمپرس آب سرد بر روی قسمتهای مختلف عضلات، موجب منقبض شدن آنها شده و در افزایش دامنهی حرکتی میتواند موثر واقع شود.
 • گرما درمانی
  گرما درمانی در کنار سرما درمانی، میتواند موجب بهتر جریان یافتن خون در عضلات شود و در نتیجه باعث بهبود عملکرد آنها خواهد شد. در روش گرما درمانی توسط فیزیوتراپ از دستگاه مخصوص برای گرم کردن عضلات استفاده میشود که میتواند به قسمتهای مختلف بدن مانند گردن، کمر، زانو و بخشهایی که آسیب دیده است،گرمای مورد نیاز را منتشر کند.
 • استفاده از طب سوزنی
  استفاده از سوزن برای کاهش درد و التهاب در بدن بیمار، یکی از خدماتی است که امروزه توسط فیزیوتراپ در منزل میتواند صورت بگیرد.
 • ماساژ درمانی
  اولین و رایجترین درمانی که به تنهایی و یا در کنار سایر درمانها، میتواند برای بیمار صورت بگیرد، ماساژ درمانی میباشد. در این روش، بیمار به توصیهی فیزیوتراپ به نحوی دراز کشیده و توسط فیزیوتراپ برای رفع درد در قسمتهای خاصی از بدن، تحت ماساژ درمانی قرار میگیرد.
 • مگنت تراپی
  نوع دیگر درمان و کمک به کاهش درد در بیمار، در فیزیوتراپی نوین، استفاده از آهنرباهای مخصوص برای درمان بیمار به وسیلهی دستگاه مربوطه است. در این روش با تحریک میدان های مغناطیسی موجود در بدن، میتوان به بهبودی و کاهش درد در بدن بیمار کمک کرد. مگنت تراپی شیوهای است که توسط فیزیوتراپ های هوم کا در منزل بیمار قابل اجرا میباشد.
 • لیزر تراپی
  درمان به وسیلهی تابش نور به قسمتهای مختلف بدن، میتواند در درمان بیماریهای عصبی، عضلانی و اسکلتی موثر باشد. لازم به ذکر است که این نوع لیزر تراپی هیچگونه عوارض جانبی برای بیمار نخواهد داشت.

 

تعرفهی فیزیوتراپی در منزل شهر ری

هزینهای که برای انجام فیزیوتراپی در منزل توسط هوم کا در شهر ری از بیمار دریافت میشود، برای هر بیمار متغیر بوده و به شرایط مختلفی بستگی دارد. از جمله اینکه، منزل بیمار در کدام منطقه از شهر ری واقع شده و فاصلهی فیزیوتراپ تا منزل بیمار چقدر است. در کنار آن، تعداد جلسات مورد نیاز برای بهبودی کامل بیمار، دستگاههایی که برای درمان از آنها استفاده میشود، مدت زمانی که هر جلسه برای فیزیوتراپی بیمار در منزل صرف میشود و نوع بیماری فرد نیز، از عوامل موثر بر هزینهی فیزیوتراپی در منزل خواهد بود. بنابراین قبل از دریافت اطلاعات بیمار، نمیتوان، قیمت دقیقی برای فیزیوتراپی را ارائه کرد. در صورت نیاز به اطلاع دقیق از تعرفهی فیزیوتراپی فک در منزل و سایر اعضای بدن ، لازم است از طریق شماره 02191025595 با مشاورین ما در هومکا تماس گرفته و به تمام سوالات آن ها به درستی پاسخ دهید. در این صورت میتوانید به تعرفهی درست فیزیوتراپی در منزل دسترسی پیدا کنید.

آمادگی لازم برای انجام فیزیوتراپی در منزل

هنگامی که بخواهید فیزیوتراپ را برای ارائهی خدمات فیزیوتراپی به منزل بیاورید، لازم است تا قبل از آن آمادگیهای لازم در منزل را انجام داده باشید. برای مثال اتاقی که پزشک، فیزیوتراپی را در آن انجام خواهد داد بهتر است دارای نور و تهویهی مناسبی بوده و محیط آن برای قرار دادن برخی لوازم فیزیوتراپی، در حد نیاز، بزرگ باشد. علاوه بر آن، لازم است تخت مناسبی را برای بیمار و صندلی راحتی را برای فیزیوتراپ در اتاق قرار دهید. حضور یکی از اعضای خانواده در کنار فیزیوتراپ برای درمان بیمار میتواند کمک کننده باشد اما از ورود کودکان به محل فیزیوتراپی خودداری کنید. لباس راحت و البته مناسب، در کنار رعایت برخی از اصول برای انجام فیزیوتراپی نیز توصیه میشود.

چه زمانی نیازمند فیزیوتراپی در منزل خواهید بود؟

توانایی انجام کارها به صورت مستقل توسط خود فرد، نعمتی است که خداوند به انسانها عطا کرده تا بتوانند خودشان کارهایشان را به طور مستقل انجام دهند. در این میان ممکن است بر اثر مشکلات مادر زادی و یا اتفاقی که در طول زندگی برای هر کسی ممکن است رخ دهد، فرد دچار آسیبهای حرکتی شده و استقلال عملکردی خود را از دست بدهد. در این میان آنچه که اهمیت مییابد، بازگرداندن فرد به حالت عادی خود میباشد که فیزیوتراپ میتواند کمک موثری در این زمینه داشته باشد. در ادامه به این سوال پاسخ خواهیم داد که چه زمانی فرد نیاز به فیزیوتراپی پیدا خواهد کرد.

 • اگر به طور مداوم با ابزار آلاتی مانند کامپیوتر یا موبایل کار میکنید، ممکن است با گذشت زمان به فیزیوتراپی نیاز پیدا کنید.
  امروزه با پیشرفت تکنولوژی، میزان استفاده از موبایل و کامپیوتر در افراد افزایش پیدا کرده و در بسیاری از موارد نیز فرد به علت اینکه کار با کامپیوتر شغل وی محسوب میشود، نمیتواند آن را کنار گذاشته یا کمتر کند. بنابراین با گذشت زمان ممکن است درد در نواحی گردن و کمر به سراغ شما آمده و موجب ایجاد تنش در زندگی شما بشود. فرد نیز برای اینکه درد شدید تر نشود، لازم است تعدادی جلسات فیزیوتراپی را جهت درمان گذرانده و برای بهبودی خود تلاش کند.
 • پس از عمل جراحی
  پس از انجام برخی از عملهای جراحی، برای اینکه فرد بتواند توانایی قبلی خود را دوباره به دست بیاورد، لازم است تا برای بهبودی هرچه سریعتر تحت درمان یک فیزیوتراپیست ماهر قرار گرفته و با انجام درست و دقیق تمارین، عوارض عمل جراحی را کمتر کند.
 • افرادی که دچار شکستی شده باشند پس از ترمیم نیاز به فیزیوتراپی خواهند داشت.
  هنگامی که پس از شکستگی، آتل بندی بیمار باز شود، عضلات بیمار به احتمال زیاد خشک شده و نیاز به تمرین برای بازیابی قدرت حرکتی خود خواهد داشت. فردی که در این زمینه میتواند کمک موثری داشته باشد، یک فیزیوتراپ ماهر است.
 • افراد دارای مشکلات ارتوپدی
  شایع ترین مشکلی که با فیزیوتراپی قابل درمان است، مشکلات مربوط به حرکت و ارتوپدی میباشد.
 • بانوان باردار قبل از زایمان
  برای داشتن زایمان طبیعی اصولی، بانوان باردار لازم است تعدادی جلسه را با فیزیوتراپ پشت سر بگذارند تا بتوانند زایمان راحت تری داشته باشند. البته تشخیص نیاز زن به فیزیوتراپی قبل از زایمان و انجام تمرین در منزل، توسط پزشک متخصص زنان زایمان میتواند صورت بگیرد.
 • آرتروز گردن و کمر، از جمله بیماریهای شایعی است که نیازمند فیزیوتراپی در منزل است.
  چنانچه دچار آرتروز گردن یا کمر شده باشید، به احتمال زیاد، اولین توصیهای که پزشک متخصص برای درمان به شما خواهد کرد، انجام یک دورهی فیزیوتراپی در منزل است که میتواند کمک موثری در بهبودی هرچه سریعتر بیماری و یا کاهش درد داشته باشد.

فیزیوتراپی در منزل شهر ری

در صورتی که ساکن شهر ری هستید و برای دریافت خدمات فیزیوتراپی، تمایل به حضور در مراکز درمانی به خصوص در شرایط موجود کرونایی ندارید، کافی است تا با مرکز ما در هوم کا تماس گرفته و فیزیوتراپ مورد نیاز خود را در کمترین زمان به منزل بیاورید. علاوه بر آن، در صورتی که تمایل به رزرو فیزیوتراپ خانم در منزل داشته باشید نیز، امکان رزرو آن توسط هوم کا وجود خواهد داشت. هوم کا تمام تلاش خود را برای ارائهی هرچه بهتر خدمات با قیمت مناسب برای هموطنانمان فراهم کرده تا بتواند رضایت آنها را در این زمینه جلب کند. برای درخواست خدمت فیزیوتراپی صورت در منزل کافیست به وبسایت هوم کا به آدرس www.homeca.ir مراجعه کرده یا با شماره 02191025595 تماس حاصل نمایید.