هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
شنبه، 9 اسفند 1399
ساعت 01:22
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 27 دى 1399 ساعت 02:28
شنبه 27 دى 1399 02:26 ساعت
2021-1-16 02:28:47
شناسه خبر : 343549
تبلیغات اینستاگرام جزو اصلی‌ترین موارد در استراتژی بازاریابی دیجیتال به شمار می‌آید. دلیل این موضوع این است که این پلتفرم و شبکه اجتماعی یکی از بزرگترین شبکه‌های اجتماعی جهان است و پلتفرم بزرگی به نام فیس‌بوک پشت آن است.
تبلیغات اینستاگرام جزو اصلی‌ترین موارد در استراتژی بازاریابی دیجیتال به شمار می‌آید. دلیل این موضوع این است که این پلتفرم و شبکه اجتماعی یکی از بزرگترین شبکه‌های اجتماعی جهان است و پلتفرم بزرگی به نام فیس‌بوک پشت آن است.

 

اما با این حال ممکن است از خود بپرسید، که آیا تبلیغات در اینستاگرام اثرگذار است و به خوبی جواب می‌دهد؟ بسیاری از مردم به درستی نمی‌دانند که تبلیغات اینستاگرام در سال 2020 حتی بعد از ورود به سال 2021 چه کاری می‌تواند برای آنها انجام دهد و متأسفانه، افرادی هستند که فکر می‌کنند که تبلیغات اینستاگرام اتلاف وقت و پول است.

اما این درست نیست.

در واقع، باید عنوان کرد که می‌توان از تبلیغات اینستاگرام میلیون‌ها تومان پول درآورد و می‌توان با استفاده از تصاویر جذاب بازگشت سرمایه را به بالاترین حد خود رساند.

تبلیغات اینستاگرام چیست؟

تبلیغات اینستاگرام پست‌ها یا استوری‌هایی است که یک کسب و کار برای تبلیغ محتوای خود به مخاطبان در ازای آن پول و هزینه پرداخت می‌کند.

آنها درست مانند پست‌های عادی به نظر می‌رسند، اما برچسب تبلیغات دارند و این برچسب است که آنها را نسبت به پست‌های عادی متمایز می‌کند.

اکثر مشاغل زمانی از تبلیغات اینستاگرام استفاده می‌کنند که بخواهند به افراد و مخاطبانی خارج از محدوده مخاطبان فعلی خود دست پیدا کنند و در واقع مخاطبان خود را بیشتر کنند.

این نوع تبلیغات و تاثیر تبلیغات در اینستاگرام کمک می‌کند تا کاربران بالقوه به سمت محتوای شما سوق داده شوند و می‌توانند برای یک کسب و کار کوچک معجزه کنند و آگاهی از برند آنها را افزایش دهد.

باید بدانید که راه اندازی و اجرای کمپین در اینستاگرام کار سختی نیست، اما اگر با این کار مشکل دارید از آژانس‌های تبلیغاتی کمک می‌گیرند. برون‌سپاری این موضوع می‌تواند از همه جهات برای سازمان شما مفید باشد و علاوه بر صرفه اقتصادی که دارد، خیال شما را راحت کند.

چرا تبلیغات اینستاگرام مهم است؟

تبلیغات اینستاگرام به دلایل زیادی از اهمیت زیادی برخوردار است. این دلایل بسته به اینکه کسب و کارها چه اهدافی برای خود تعریف کردند، می‌تواند متفاوت باشد.

اما، ما معتقدیم که 4 دلیل اصلی برای استفاده از تبلیغات اینستاگرام برای هر کسب و کاری وجود دارد.

 

 

 

دلیل شماره 1: اینستاگرام بسیار مورد توجه قرار گرفته است

به طور متوسط​​، کاربران روزانه 50 دقیقه از روز خود را در اینستاگرام، فیس‌بوک و مسنجر‌های دیگر می‌گذرانند.

این بدان معناست که برند شما تقریباً هر روز یا حداقل هر هفته فرصت تعامل با مشتریان و کاربران بسیاری را دارد.

هرچه فرصت بیشتری برای صحبت و تعامل با کاربران بالقوه‌ی و بالفعل خود داشته باشید، احتمال طرفدار پر و پا قرص شدن آنها و همچنین خرید از شما وجود دارد. اینستاگرام به کسب و کار شما این توانایی را داده است که بیشتر مورد توجه و اعتماد مخاطبان قرار بگیرد.

دلیل شماره 2: هدف گذاری مخاطب هدف اینستاگرام

مطمئنا بسیار در مورد دستیابی به مخاطبان هدف شنیده‌اید و همه می‌دانید که این کار با شناسایی مخاطب هدف خود آغاز می شود.

با تبلیغات اینستاگرام می‌توانید مکان مخاطب، اطلاعات جمعیتی، علایق، رفتارها و موارد دیگر را به دست آورید. حتی می‌توانید افرادی را که قبلاً از شما یا افرادی مانند شما خرید داشتند را، هدف قرار دهید.

فیس‌بوک مالک اینستاگرام است، بنابراین توانایی آنها در تبلیغات یکسان است. همان‌طور که می‌دانید، فیس‌بوک یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های تولید داده در جهان است.

این به کسب و کار شما امکان دسترسی گسترده به داده‌های مربوط به مخاطبان هدف را می‌دهد که می‌تواند به مؤثرتر شدن تبلیغات شما کمک کند.

دلیل شماره 3: نتایج

طبق آنچه پلتفرم اینستاگرام بررسی کرده است، مشخص شده که کمپین‌های تبلیغاتی اینستاگرام چندین برابر اثربخشی بیشتری نسبت به تبلیغات چاپی، آنلاین در وبلاگ‌ها و حتی تبلیغات تلویزیونی دارد.

این بدان معناست که افراد تبلیغاتی را که در اینستاگرام مشاهده می‌کنند بیشتر از تبلیغات یک مقاله یا وبلاگ آنلاین به خاطر می‌سپارند.

بنابراین، استفاده از تبلیغات اینستاگرام می‌تواند ماندگاری طولانی‌تری در ذهن بینندگان آگهی شما ایجاد کند، که باعث می‌شود احتمال یادآوری نام برند شما در آینده بیشتر شود.

دلیل شماره 4: رشد اینستاگرام

طی چند سال گذشته اینستاگرام رشد بسیار چشمگیری داشته است که این به این معنا است که کسب و کارها می‌توانند با تبلیغات در معرض دید مخاطبان بیشتری قرار بگیرند و در نتیجه تبلیغات برای آنها اثربخشی بالایی داشته باشد.

هر روز کاربران بیشتری به اینستاگرام و فیس‌بوک می‌پیوندند. این افزایش کاربر فیس‌بوک را تشویق می‌کند تا ویژگی‌های جدیدی را به سیستم عامل خود اضافه کند که به شما در ارتباط با مخاطبان کمک می‌کنند.

افزایش ویژگی‌ها و امکانات به این معنی است که شما این فرصت را دارید که بهتر به مخاطبان خود دسترسی پیدا کنید.

نتیجه گیری

نکاتی که در مورد تبلیغات اینستاگرام عنوان کردیم برای بسیاری از کسب و کارها اتفاق افتاده است و نتیجه‌ی مطلوب را از این نوع تبلیغات گرفته‌اند.

امیدواریم این اطلاعات به شما کمک کند تا یک کمپین تبلیغاتی اینستاگرام را به روش صحیح شروع کنید. در واقع تعداد زیادی از مخاطبان هدف شما وجود دارند که می‌توانید به سادگی با اجرای یک تبلیغ بهینه شده در اینستاگرام به آنها دسترسی پیدا کنید.

این تبلیغات نه تنها به مخاطبان مورد نظر شما می‌رسد، بلکه باعث می‌شود آنها از کسب اطلاعات بیشتر در مورد کسب و کار شما هیجان زده شوند. البته فراموش نکنید که کلید موفقیت و رشد شما در اینستاگرام، در دستان مخاطبین شما میباشد! به بیان ساده‌تر، محتوای با کیفیت که شما تولید می‌کنید می‌بایست تطابق حداکثری با سلیقه مخاطبینتان داشته و برای آنها از جذابیت بالایی برخوردار باشد.