هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 8 بهمن 1399
ساعت 02:28
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 25 دى 1399 ساعت 14:09
پنجشنبه 25 دى 1399 14:00 ساعت
2021-1-14 14:09:14
شناسه خبر : 343530
مراسم رونمایی کتاب‌های «خواص انقلاب در لحظه‌های حساس (جلد ۱و۲)» و «دهه شصت مظلوم» در ترنجستان سروش برگزار شد.
مراسم رونمایی کتاب‌های «خواص انقلاب در لحظه‌های حساس (جلد ۱و۲)» و «دهه شصت مظلوم» در ترنجستان سروش برگزار شد.

 به گزارش رجانيوز مراسم رونمایی کتاب‌های «خواص انقلاب در لحظه‌های حساس (جلد ۱و۲)» و  «دهه شصت مظلوم» با حضور قاسم تبریزی پژوهشگر تاریخ معاصر، نادر ملک‌کندی پژوهشگر و عضو هیئت‌مدیره مؤسسه فرهنگی هنری قدر ولایت و سعید میرزایی نویسنده آثار، در ترنجستان سروش برگزار شد.

در این مراسم نادر ملک‌کندی با اشاره به رسالت انتشارات قدر ولایت در خصوص حضور در میدان نبرد فرهنگی که پیرو فرمایش رهبر انقلاب مبنی بر «این میدان، میدان نبرد فرهنگی است» تعیین شده، گفت: این مؤسسه در راستای دغدغه‌ها و اشارات مقام معظم رهبری به این حوزه فرهنگی نشر، وارد شد و خوشبختانه در این چند ساله بیش از ۸۵۰ اثر منتشر کرده‌است.

 

عضو هیئت‌مدیره مؤسسه قدر ولایت اظهار داشت: مؤسسه فرهنگی قدر ولایت در حوزه‌های دفاع مقدس، تاریخ معاصر، معارف و تاریخ صدر اسلام، برای گروه‌های سنی کودک و نوجوان و بزرگسال فعالیت می‌کند.کتاب‌های تاریخی مؤسسه در بین قشر جوان جایگاه خود را پیدا کرده است. در همه این حوزه‌ها نگاه مؤسسه به انگشت رهبری بوده و اینکه ایشان در چه بخش‌هایی دغدغه دارند و به آن اشاره می‌کنند. مخصوصاً در حوزه تاریخ که یکی از بزرگترین دغدغه‌های رهبری تحریف تاریخ بوده که در سخنرانی‌های اخیرشان هم به کرّات به آن اشاره کرده‌اند. اساساً جوان امروز از تاریخ ۱۵۰- ۲۰۰ سال اخیرمطلع نباشد و نداند در کشورش چه اتفاقاتی افتاده است. تأکید حضرت آقا بر این تاریخ معاصر است.

 

در ادامه ملک‌کندی در خصوص کتاب «دهه شصت مظلوم» به توصیه رهبر انقلاب اشاره کرد و گفت: رهبر انقلاب در بیست‌وهشتمین سالگرد رحلت حضرت امام خمینی(ره) به دهه شصت اشاره کردند و تأکید کردند که تاریخ انقلاب تحریف نشود و جای شهید و جلاد تغییر پیدا نکند. خوشبختانه مؤسسه در زمینه تاریخ انقلاب کارهای خوبی را انجام داده است.

 

همچنین وی درباره کتاب «خواص انقلاب در لحظه‌های حساس (جلد ۱و۲)» و تأکیدات رهبر انقلاب بر نقش خواص گفت:درباره خواص به دو شکل می‌توان کار کرد؛ یکی اینکه مصادیق خواص چه کسانی بودند که در آن لحظه مقتضی، تصمیم درست را نگرفتند و این سرنوشتشان شد و دیگری چطور می‌شود انسان از موهبات دنیوی برخوردار شود اما گرفتار تلخ و شیرین روزگار نشود. این کتاب به بررسی شخصیت‌هایی همچون بنی‌صدر، بازرگان، مهدی کروبی، آیت‌الله مشکینی، موسوی خوئینی‌ها، سیدمحمد خاتمی و احمد جنتی پرداخته است.