هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 20 دى 1399 ساعت 09:38
شنبه 20 دى 1399 09:26 ساعت
2021-1-9 09:38:19
شناسه خبر : 343495
رئیس جمهور منتخب آمریکا روز جمعه از مجلس سنا خواست تا صلاحیت اعضای مهم و کلیدی کابینه را هر چه سریعتر تایید کند.
به گزارش رجانیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کنگره، همزمان با نزدیک شدن روز تحلیف ریاست جمهوری در آمریکا، جو بایدن رئیس جمهور منتخب ایالات متحده روز جمعه از مجلس سنا خواسته است تا صلاحیت اعضای کلیدی و مهم کابینه را هر چه سریعتر تایید کند.
بر اساس این گزارش بایدن معتقد است، با توجه به تبعات منفی اقتصادی شیوع ویروس کرونا از یک سو و خشونت های اخیر در ساختمان کنگره، مجلس سنا باید هرچه سریعتر صلاحیت اعضای مهم و کلیدی کابینه جدید آمریکا را مورد بررسی و تایید قرار دهد.
بایدن در حالی قرار است 20 ژانویه رسما سوگند ریاست جمهوری یاد کند که تاکنون هیچ یک از اعضای اصلی و مهم کابینه اش از سوی مجلس سنا تایید صلاحیت نشده اند. دموکراتها فشار زیادی برای برگزاری نشست های استماع پیش از برگزاری مراسم تحلیف وارد کرده اند و حداقل خواستار برگزاری نشست استماع برای رسیدگی به صلاحیت لیود آستین گزینه معرفی شده به عنوان وزیر دفاع جدید آمریکا در روز 19 ژانویه شده اند.
 
بایدن در این باره گفت: این انتظار من است و امیدوارم مجلس سنا گزینه های معرفی شده برای کابینه جدید را سریعا مورد بررسی قرار داده و به طور منصفانه ای صلاحیت آنها را تایید کند.
 
وی افزود: در خصوص احراز صلاحیت وزرای دفاع، خزانه داری و امنیت داخلی فوریت و ضروریت بیشتری احساس می شود. من آنها را در ماه نوامبر معرفی کردم. با توجه به شرایط فعلی کشور و تهدیدات و خطرات موجود در جهان، آنها باید نزدیک به 20 ژانویه تایید صلاحیت شوند تا هیچ گونه خلا و شکافی در وزارتخانه های خارجه، دفاع و خزانه داری و امنیت داخلی احساس نشود.
 
بایدن پیش از این جانت یلن را به عنوان وزیر خزانه داری، آنتونی بلینکن را به عنوان وزیر خارجه و آلخاندرو مایورکاس را به عنوان وزیر امنیت داخلی به مجلس سنا معرفی کرده است.
 
تاکید بایدن برای احراز صلاحیت سریع اعضای مهم و کلیدی کابینه پیش از روز تحلیف ریاست جمهوری در حالی است که بحران شیوع ویروس کرونا همچنان تلفات می گیرد و روز چهارشنبه نیز صدها نفر از طرفداران افراطی ترامپ در اعتراض به نتایج انتخابات ریاست جمهوری به ساختمان کنگره حمله کردند.