هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 8 بهمن 1399
ساعت 03:31
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 17 دى 1399 ساعت 12:40
چهارشنبه 17 دى 1399 12:29 ساعت
2021-1-6 12:40:45
شناسه خبر : 343447
رئیس سازمان «حشد شعبی» عراق در سخنانی با اشاره به اینکه «شهید سلیمانی» الهام بخش شجاعت و فداکاری بود، بر لزوم اخراج نیروهای آمریکایی از خاک عراق تأکید کرد.
 «فالح الفیاض» رئیس سازمان «حشد شعبی» بر لزوم بیرون راندن نیروهای بیگانه از خاک عراق تأکید کرد. وی در این زمینه گفت: بیرون راندن نیروهای بیگانه از خاک این کشور مصوبه پارلمان بوده و لازم الاجرا است.
 
بر اساس این گزارش، رئیس سازمان حشد شعبی تأکید کرد: نیروهای مسلح عراق قادر به دفاع از تمامیت ارضی خود هستند و برای تحقق این مهم هیچ نیازی به حضور نیروهای نظامی بیگانگان در خاک خود ندارند.
 
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به شکل گیری حشد شعبی در صحنه تحولات میدانی عراق، تأکید کرد: حشد شعبی با فتوای جهاد کفایی مرجعیت تشکیل شد تا دوشادوش نیروهای مسلح به نبرد با تروریسم بپردازد.
 
رئیس سازمان حشد شعبی در ادامه با اشاره به نقش مهم و بسزای «شهید سلیمانی» در دفاع از تمامیت ارضی عراق، یادآور شد: شهید سلیمانی الهام بخش شجاعت و فداکاری بود.
 
تأکید فالح الفیاض بر لزوم خروج نیروهای بیگانه از خاک عراق در حالی است که وزیر دفاع این کشور بدون توجه به مصوبه سال گذشته پارلمان مبنی بر لزوم اخراج بیگانگان گفته بود: ما همچنان به حضور نیروهای ائتلاف بین المللی برای حمایت از مراکز نظامی نیازمندیم.