هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 8 بهمن 1399
ساعت 03:24
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 17 دى 1399 ساعت 10:35
چهارشنبه 17 دى 1399 10:17 ساعت
2021-1-6 10:35:59
شناسه خبر : 343418
رییس کمیته ملی المپیک هم‌زمان با سال‌روز درگذشت جهان پهلوان غلامرضا تختی بر سر مزار او در ابن بابویه حاضر شد.
رییس کمیته ملی المپیک هم‌زمان با سال‌روز درگذشت جهان پهلوان غلامرضا تختی بر سر مزار او در ابن بابویه حاضر شد.
 همه ساله همزمان با ۱۷ دی ماه و سالمرگ درگذشت جهان پهلوان غلامرضا تختی، عاشقان، علاقمندان و اهالی ورزش با حضور در ابن بابویه تهران مراسمی را برای این قهرمان ارزنده برگزار می کنند که امسال به دلیل شیوع بیماری کرونا و محدودیت‌های اعمال شده از سوی وزارت بهداشت برنامه مشخصی برگزار نشد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از ایسنا، در همین راستا و به منظور ادای احترام به روح بزرگمرد ورزش ایران جهان پهلوان غلامرضا تختی، اسطوره معرفت و پهلوانی، سید رضا صالحی امیری، رییس کمیته ملی المپیک ایران صبح امروز بر مزار این قهرمان حضور یافت.
 
صالحی امیری در این مراسم گفت: غلامرضا تختی فقط یک قهرمان و ملی پوش رشته کشتی نبود و نیست، بلکه او نماد سرمایه پهلوانی ایران زمین است. اگر ورزش ایران، اعتبار، آبرو و ارزش دارد به واسطه انسان‌های با فضیلت و با معرفتی همچون مرحوم غلامرضا تختی است.
 
صالحی امیری در پایان با تاکید بر اینکه جامعه ورزش و به خصوص ورزشکاران جوان و نوجوان باید از رفتار، کردار و منش امثال این قهرمان ارزشمند الهام بگیرند، گفت: گرامی‌داشت ۱۷ دی و حضور علاقمندان به این اسطوره ورزش نشان دهنده این است که مردم پهلوانان خود را فراموش نمی کنند و این وظیفه تمام مسئولان و مدیران ورزشی است تا تفاوت جایگاه قهرمان و پهلوان را به نسل جوان ایران تفهیم و گوش‌زد کنند.
 
موزه ملی ورزش ایران نیز سردیس، تندیس و تعدادی از دلنوشته های جهان پهلوان تختی را برای بازدید علاقمندان به ابن بابویه ارسال کرده تا بر سر مزار جهان پهلوان در معرض دید عموم قرار گیرد.