99/10/15 - 16:48 1970-1-1 03:30:00
شناسه خبر : 343390
[ يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِنْ جَاءَكُمْ فَاسِقٌ بِنَبَإٍ فَتَبَيَّنُوا أَنْ تُصِيبُوا قَوْمًا بِجَهَالَةٍ فَتُصْبِحُوا عَلَى مَا فَعَلْتُمْ نَادِمِينَ ]
 
اى كسانى كه ايمان آورده‏ ايد اگر فاسقى برايتان خبرى آورد نيك وارسى كنيد مبادا به نادانى گروهى را آسيب برسانيد و [بعد] از آنچه كرده‏ ايد پشيمان شويد.
{آیه ششم سوره حجرات}
 
طی چندسال اخیر برخی از مسئولین طبق عادتی نهادینه شده شروع به تغییر و تحریف برخی حوادث تاریخی،سیاسی و دینی داشته اند، طی چند روز گذشته نیز در اقدامی غیراخلاقی در ایام سالگرد شهادت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی بار دیگر به تحریف مواضع ایشان پرداختند!
 
 جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور در مصاحبه اختصاصی با( جماران )به بررسی برخی رویکردها و نظرات حاج قاسم پرداخته است، که با کنارهم گذاشتن مصاحبه‌ها و برخی نوشته جات، نامه‌ها و وصیتنامه سپهبد شهید حاج قاسم به خلاف این صحبت ها میرسیم!
 
 جهانگیری در بخشی از مصاحبه خود با جماران درمورد ارتباط خاتمی با حاج قاسم چنین میگوید که حاج قاسم رابطه دوستانه و نزدیکی با خاتمی داشته است!
 
این صحبت‌ها درصورتی زده شده است که بعد از فتنه ۷۸ طی نامه ای گلایه آمیز  از طرف برخی از سرداران ارشد سپاه به خاتمی رئیس جمهور وقت چنین آمده است:
 
۱- جناب آقای رئیس‌جمهور، حمله به کوی دانشگاه همان‌طوری که رهبر بزرگوار و مظلوم این انقلاب فرمودند امری ناپسند، زشت و بد بود و علی‌رغم این‌که سخت‌ترین و تند‌ترین برخورد‌ها با آن انجام پذیرفت اما همهٔ مردم به دلیل ناپسندی عمل انجام شده این برخورد‌ها را پذیرفته و بر آن صحه گذاردند، اما سؤال مهم و پرابهام این است که آیا فاجعه فقط همین بود؟
 
۲- صرفاً همین موضوع قابل پیگیری و توجه و اعتراض و تحصن است که چند وزیر به خاطر آن استعفا دهند، شورای امنیت تشکیل جلسه بدهد و گروه تحقیق تشکیل گردد، اما آیا حرمت‌شکنی و توهین به مبانی این نظام، تاسف و پیگیری ندارد؟ آیا حریم ولایت فقیه کمتر از کوی دانشگاه است؟ آیا حریم امام، آن انسان کم‌نظیر، کمتر از جسارت به یک دانشجو است؟ آیا چند روز امنیت کشور را دچار اخلال کردن و به هر مؤمن و متدین حمله کردن و آتش زدن فاجعه نیست؟ آیا زیر سئوال بردن جمهوری اسلامی، این یادگار ده‌ها هزار شهید و شعار علیه آن دادن فاجعه نیست؟
 
۳- جناب آقای خاتمی، چند شب پیش وقتی گفته شد عده‌ای با شعار علیه رهبر معظم انقلاب به سمت مجموعهٔ شهید مطهری در حرکت‌اند، بچه‌های کوچک ما در چشم ما نگریستند، انگار از ما سؤال می‌کردند غیرت شما کجا رفته است؟
 
۴- جناب آقای رئیس‌جمهور، امروز وقتی چهرهٔ رهبر معظم انقلاب را دیدیم مرگ خودمان را از خداوند طلب کردیم چون که کتف‌هایمان بسته است و خار در چشم و استخوان در گلو باید ناظر پژمرده شدن نهالی باشیم که حاصل ۱۴ قرن سیلی و زجر شیعه و اسلام است.
 
۵- جناب آقای خاتمی، تا کی با اشک بنگریم و خون دل بخوریم و با هرج و مرج و توهین، تمرین دموکراسی کنیم و به قیمت از دست رفتن نظام صبر انقلابی داشته باشیم؟
 
۶- سیدبزرگوار، به سخنرانی به ظاهر دوستان و خودی‌ها در جمع دانشجویان بنگرید، آیا همهٔ آن گفته‌ها تشویق و ترغیب به هرج و مرج و قانون‌شکنی نیست؟
 
برخی از امضاکنندگان نامه بالا شهیدان قاسم سلیمانی،احمد کاظمی،نورعلی شوشتری و حسین همدانی
 
باتوجه به نوع نگارش و گلایه های عمیق و اساسی نسبت به اقدامات منفعلانه و سکوت بی جای خاتمی برداشتی جز گلایه شدید نسبت به بی توجهی وی نسبت به فتنه و از جمله عدم دفاع از حریم ولایت و کشور دیده نمیشود!
 
چطور میشود شخصی از امضا کنندگان چنین نامه گلایه آمیز با چنین دغدغه های اساسی باشد و بعد دوست و رفیقِ مخاطب نامه هم باشد!