هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 2 بهمن 1399
ساعت 00:01
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 14 دى 1399 ساعت 16:25
يكشنبه 14 دى 1399 16:13 ساعت
2021-1-3 16:25:53
شناسه خبر : 343322
حضور صدها نفر در مهمانی سال نو اقامتگاه رئیس جمهور آمریکا در فلوریدا که بدون رعایت اصول بهداشتی برگزار شد، واکنش‌های تندی را در پی داشته است.
به گزارش رجانیوز، مهمانی سال نو در اقامتگاه «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا که  هیچ یک از شرکت‌کنندگان در آن ماسک نزده بودند، واکنش‌های متعددی را به همراه داشت.
 
به نوشته پایگاه اینترنتی شبکه «سی‌بی‌اس»، یکی از اعضای مجلس نمایندگان فلوریدا از شهرداری «پالم بیچ» که اقامتگاه ترامپ در آن واقع شده است درخواست کرد این مجتمع تفریحی را به خاطر عدم رعایت مقررات بهداشتی تعطیل کند.
 
این مقام ایالتی در بیانیه‌ای نوشت:‌ «از ناحیه پالم بیچ می‌خواهم "مار اِ لاگو" (اقامتگاه ترامپ) را جریمه کرده و آن را تعطیل کند. این ناحیه باید پیش از بازگشایی این مجتمع اطمینان حاصل کند که فعالیت‌های آن با احکام محلی درخصوص زدن ماسک مطابقت دارد».
 
این قانون‌گذار ایالت فلوریدا در ادامه نوشت: «مار ا لاگو یک باشگاه است. باشگاه یک مرکز کسب‌وکار محسوب می‌شود. کسب‌وکارها باید از دستورات ناحیه پالم بیچ در خصوص زدن ماسک پیروی کنند و در غیر این صورت جریمه شده و حتی تعطیل می‌شوند».
 
گفته می‌شود حدود پانصد نفر با تهیه بلیت هزار دلاری، در مهمانی خانواده ترامپ در این مجتمع شرکت کرده‌اند تا با چهره‌های سرشناس جمهوری‌خواه این ایالت و خوانندگانی که به آن دعوت شده بودند عکس یادگاری بگیرند.
 
«اسکات دیورکین» از مقامات ارشد حزب دموکرات  و بنیان‌گذار «ائتلاف دموکراتیک» نیز در واکنش به برگزاری این مهمانی گفت: «هر کدام از اعضای کنگره که در این مهمانی سال نوی بدون ماسک در مارا لاگو شرکت کرده‌اند نباید حق شرکت در جلسه مشترک کنگره در تاریخ ششم ژانویه را داشته باشند».
 
مجتمع تفریحی مارا لاگو، اسفند سال گذشته به‌دلیل بازدید افراد متعدد مبتلا به ویروس کرونا، تعطیل شد. از میان این افراد می‌توان به «ژایر بولسونارو» رئیس‌جمهور برزیل اشاره کرد که در این عمارت با ترامپ دیدار داشت و چند روز بعد نتیجه تست کرونای او مثبت اعلام شد.
 
در تصاویر منتشر شده از مهمانی سال نو خانواده ترامپ، «مت گیتس» عضو مجلس نمایندگان آمریکا و «رند پاول» سناتور ایالت فلوریدا در حالی که ماسک به صورت نداشته و فاصله گذاری اجتماعی را رعایت نکرده‌اند، به چشم می‌خورند.
در جلسه مشترک کنگره آمریکا که به ریاست «مایک پنس» معاون ترامپ برگزار می‌شود، آرای الکترال انتخابات ریاست جمهوری این کشور شمرده و تأیید نهایی می‌شوند.
 
پنس نیز از طرح گروهی از جمهوری‌خواهان تحت رهبری «تد کروز» برای مخالفت با رسمیت بخشیدن به پیروزی «جو بایدن» در نشست ششم ژانویه (هفدهم دی ماه) کنگره حمایت کرده است.