هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 13 دى 1399 ساعت 18:26
شنبه 13 دى 1399 18:21 ساعت
2021-1-2 18:26:21
شناسه خبر : 343289
به گزارش رجانیوز، نمایشگاه «آل علی علیهم‌السلام» با نمایش آثار نقاشی حسن روح‌الامین، روز گذشته (جمعه ۱۲ دی‌ماه) در فرهنگسرای نیاوران افتتاح شد و تا ۲۵ دی‌ماه برپاست.
 
او پیش از این ۵ نمایشگاه داخلی و چندین نمایشگاه خارجی در کشورهای آلمان، فرانسه، بلژیک، کانادا و عراق برگزار کرده بود. این نقاش ۳۵ ساله در جدیدترین نمایشگاه خود ۱۴ اثر از جمله تابلوهای «معرکه آب»، «اصحاب کساء»، «دیر راهب»، «ابد والله» و «معراج» را در معرض دید علاقه‌مندان قرار داده است.
 
روح‌الامین از نقاشان جوان آئینی است که اغلب آثارش مفاهیم عاشورایی و جلوه‌هایی از آئین‌های مذهبی اسلامی را با خود دارد و محوریت موضوعات منتخب او غالباً مضامین شیعی و اسطوره‌های دینی است. حسن روح‌الامین در به تصویر کشیدن مقاتل و روضه‌ها دقیق، ظریف و دستی قوی دارد. او از جذابیت و شکوه و عظمت سبک باروک و همچنین شیوه کلاسیک برای نمایش سیر و سلوکی که به آن معتقد است بهره کامل می‌برد و تصاویر باشکوه وقایع مذهبی‌ای که برای مسلمانان آشنایی دارد و موضوعات مورد علاقه مسلمانان است را به خوبی ترسیم می‌کند.
 
 
روح‌الامین همزمان با نخستین سالگرد شهادت سردار دل‌ها،‌ نقاشی دیجیتال «شیعیان ابوتراب» با محوریت حاج قاسم سلیمانی را خلق کرده است. او سال گذشته و پس از شهادت سردار سلیمانی هم تابلوی «استقبال امام حسین(ع) از حاج قاسم» را خلق کرده بود.
 
در ادامه برخی آثار حاضر در نمایشگاه «آل علی» را مرور می‌کنیم: