هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 8 بهمن 1399
ساعت 02:05
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 13 دى 1399 ساعت 18:15
شنبه 13 دى 1399 18:11 ساعت
2021-1-2 18:15:55
شناسه خبر : 343285
استاندار تهران به معاون اول رئیس جمهور پیشنهاد دو روز تعطیلی همه دستگاه‌های اداری و فعالیت‌های عمرانی را ارائه کرد.
به گزارش رجانیوز امروز شنبه ۱۳ دی ماه جلسه کمیته اضطرار آلودگی هوا به ریاست استاندار تهران برگزار شد.
 
انوشیروان محسنی بند پی استاندار تهران اظهار کرد: پیشنهاد این جلسه به معاون اول رئیس جمهور و هیات دولت این است که باید تمام عوامل خطر را کاهش دهیم و پیشنهاد دو روز تعطیلی را برای همه دستگاه‌های اداری و فعالیت‌های عمرانی و همه شرایطی که تاثیر گذار است داشته باشیم.
 
وی گفت:برخی از اعضا پیشنهاد کردند که جلسه کمیته اضطرار باید روز گذشته تشکیل می‌شد تا تصمیمی برای امروز و فردا اتخاذ می‌شد تا از میزان تاثیر آثار آلودگی هوا بر آحاد جامعه کاسته شود، در حالی که تمامی اقدامات برای کاهش آثار ظرف دو هفته گذشته اتخاذ شد.
 
وی افزود: در حال حاضر هیچ صنایع و نیروگاهی در تهران از سوخت مازوت استفاده نمی‌کند و این موضوع مورد تایید شرکت پخش و پالایش فرآورده‌های نفتی و محیط زیست استان تهران است. به این ترتیب صنایع از سوخت گاز و گازوئیلی که حداقل ۵۰ درصد آن از یورو ۴ برخوردار است، استفاده می‌کنند.
 
بندپی ادامه داد: از سوی دیگر پلیس نیز از تردد خودروهای دودزا و فاقد معاینه فنی جلوگیری کرده و با نظارت بر این بخش اقدام موثری انجام شده است. همچنین تلاش برای برخورد با موتورسیکلت‌های فاقد معاینه فنی در دستور کار قرار گرفته است.
 
وی تاکید کرد: فعالیت های عمرانی تا اطلاع ثانوی متوقف هستند و تلاش می‌کنیم تا فعالیت معادن شن و ماسه به میزان تاثیری که بر آلودگی هوا دارند، کنترل شوند.
 
استاندار تهران تصریح کرد: شرکت گاز نظارت مستمری بر دستگاه‌های اداری برای تنظیم سیستم گرمایشی دارد و این نظارت تداوم پیدا می کند، البته با همه تمهیدات و اقدامات انجام شده، متاسفانه به دلیل این که پدیده جوی ناپایدار نداشته‌ایم، با انباشت آلاینده‌ها مواجه هستیم و بر اساس گزارش هواشناسی به غیر از غروب یکشنبه و وزش باد اندکی که داریم، در بقیه ساعات با پایداری جوی مواجه هستیم و به این ترتیب انباشت آلاینده‌ها تداوم پیدا می کند.
 
وی ادامه داد: ظرف روزهای گذشته دو لایه وارونگی در ارتفاع ۲۰۰ و ۹۰۰ متری را شاهد بوده‌ایم به این ترتیب علی رغم همه تمهیدات اتخاذ شده باید تمهید دیگری اتخاذ شود. بر همین اساس و با توجه به مصوبه هیات وزیران که در چنین شرایطی باید تدابیر سخت‌تری نسبت به حفظ و ارتقاء سلامت جامعه اتخاذ کنیم، باید تصمیماتی برای کاهش عوامل تماس با این ذرات اتخاذ کنیم؛ لذا پیشنهاد و جمع بندی جلسه امروز برای معاون اول رئیس جمهور ارسال خواهد شد.