هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 7 بهمن 1399
ساعت 02:29
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 13 آذر 1399 ساعت 13:22
پنجشنبه 13 آذر 1399 13:19 ساعت
2020-12-3 13:22:33
شناسه خبر : 342311
شبکه «الجزیره» به نقل از سه منبع گزارش داد، قطر و عربستان سعودی به توافق مقدماتی برای پایان دادن اختلافات نزدیک شدند.
با شدت گرفتن گمانه‌زنی‌ها درباره تحرکات آمریکا برای آشتی دادن دوحه و ریاض، حالا امروز پنجشنبه شبکه الجزیره از نزدیک شدن قطر و عربستان به یک توافق مقدماتی خبر داد.
 
«الجزیره» امروز پنجشنبه به نقل از منابع مطلع گزارش داد: «قطر و عربستان سعودی برای پایان دادن به اختلافاتی که برای بیش از سه سال همسایگان خلیج (فارس) را علیه هم شورانده است، به حصول به یک توافق مقدماتی نزدیک شدند».
 
بنا بر گزارش این شبکه قطری، نزدیک شدن دوحه و ریاض به یک توافق مقدماتی برای پایان دادن به اختلافات با سفر اخیر جرد کوشنر داماد و مشاور ارشد دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا به منطقه همزمان شده است؛ سفری که به گزارش الجزیره، «آخرین تلاش» دولت ترامپ برای پایان دادن به بحران در بین اعضای شورای همکاری خلیج فارس پیش از پایان دور اول ریاست جمهوری ترامپ است.
 
الجزیره افزود: «تور کوشنر (به منطقه) شامل انجام دیدارهای او با محمد بن سلمان ولی‌عهد عربستان سعودی در ریاض و ملاقات با شیخ تمیم بن حمد آل ثانی امیر قطر در دوحه شد و کوشنر پس از این دیدار قطر را ترک کرد».
 
روز گذشته برخی رسانه‌های آمریکایی از قبیل «وال استریت ژورنال» به نقل از مقام‌های این کشور خبر دادند، تمرکز اصلی کوشنر در سفر به ریاض و دوحه، حل اختلافات بین دو طرف و دادن اجازه پرواز به هواپیماهای قطری از حریم هوایی عربستان سعودی و امارات عربی متحده است.