هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 7 بهمن 1399
ساعت 13:57
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 12 آذر 1399 ساعت 16:10
چهارشنبه 12 آذر 1399 16:03 ساعت
2020-12-2 16:10:26
شناسه خبر : 342275
رئیس جمهور عراق در دیدار با سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد، تأکید کرد که بغداد مخالف حمله به کشورهای منطقه و شهروندان آن است.
ایرج مسجدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد امروز چهارشنبه به دیدار برهم صالح رئیس جمهوری عراق رفت.
 
دفتر ریاست جمهوری عراق با انتشار بیانیه‌ای در کانال تلگرامی خود، نوشت، در این دیدار، روابط دوجانبه بین تهران و بغداد و راههای گسترش همکاری مشترک در همه زمینه‌ها بررسی شد.
 
در این بیانیه آمده است، این همکاری باید به سود ملتهای ایران و عراق باشد. در این دیدار همچنین آخرین تحولات سیاسی بحث و بررسی شد.
 
صالح با تأکید بر لزوم کاهش تنش در منطقه گفت که عراق هر گونه خشونت و تجاوزی را که امنیت کشورها و سلامت شهروندان را به خطر بیاندازد، رد می‌کند.
 
وی همچنین ترور شهید محسن فخری زاده دانشمند هسته‌ای ایران را محکوم و بر لزوم جلوگیری از تنش، حمایت از امنیت و ثبات و تقویت امنیت و صلح منطقه‌ای تأکید کرد.
 
رئیس جمهور عراق تصریح کرد، بغداد هر گونه تنش را که می‌تواند امنیت و ثبات منطقه را بر هم بزند، رد می‌کند و در تلاش است که از درگیری و کشمکشها دوری کند.
 
وی همچنین گفت که عراق از همکاری منطقه‌ای و بین‌المللی برای برقراری صلح و ثبات در منطقه و دو کشور حمایت می‌کند.
 
مسجدی نیز گفت که ایران به حمایت از امنیت و ثبات عراق و تقویت همکاریهای اقتصادی و اجتماعی بین بغداد و تهران پایبند است.
 
شهید محسن فخری زاده دانشمند برجسته هسته‌ای و دفاعی کشور بعدازظهر جمعه هفتم آذر ماه در منطقه آبسرد دماوند توسط عناصر تروریست مسلح به شهادت رسید.