هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 5 بهمن 1399
ساعت 17:00
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 8 آذر 1399 ساعت 14:17
شنبه 8 آذر 1399 13:55 ساعت
2020-11-28 14:17:14
شناسه خبر : 342109
حزب‌الله لبنان در بیانیه‌ای، عملیاتی تروریستی را که منجر به شهادت دانشمند برجسته‌ هسته‌ای و دفاعی ایران «محسن فخری زاده» شد، به شدت محکوم کرد و گفت:  در مقابله با تهدیدات و توطئه‌های خارجی در کنار ایران و ملت آن ایستاده‌ایم.
حزب‌الله لبنان در بیانیه‌ای، عملیاتی تروریستی را که منجر به شهادت دانشمند برجسته‌ هسته‌ای و دفاعی ایران «محسن فخری زاده» شد، به شدت محکوم کرد و گفت: در مقابله با تهدیدات و توطئه‌های خارجی در کنار ایران و ملت آن ایستاده‌ایم.
گروه سیاسی-رجانیوز: ظهر روز گذشته، حوالی ساعت 14:30، خودروی حامل محسن فخری‌زاده، دانشمند رده بالای هسته‌ای و دفاعی در آبسرد دماوند، مورد حمله تروریستی قرار گرفت؛ در نتیجه‌ای این اقدام جنایتکارانه محسن فخری‌زاده به درجه رفیع شهادت رسید.
 
بعد از اعلام این خبر گروه‌های مقاومت در منطقه در پیام‌هایی جداگانه با ملت ایران ابراز همدردی کردند.
 
به گزارش رجانیوز، دفتر سیاسی انصارالله یمن: جنایت ترور دانشمندان بزرگی مانند فخری‌زاده در چارچوب تلاش برای تهی کردن امت اسلامی از تجربه‌های علمی که دشمن آن را فقط برای خود می‌خواهد، انجام می‌شود که البته به اذن خداوند همه این تلاش ها شکست خواهد خورد.
 
سخنگوی جنبش نجباء ترور دانشمند برجسته ایرانی را تسلیت گفت و آن را اقدامی بزدلانه خواند و این اتفاق را به رهبر معظم انقلاب، دولت جمهوری اسلامی و ملت ایران تسلیت گفت.
 
جنبش مجاهدین فلسطین هم در واکنش به شهادت محسن فخری‌زاده بیان کرد که نحوه ترور فخری‌زاده نشان دهنده این است که باید انگشت اتهام به سمت دشمن صهیونیستی باشد. 
 
حزب‌الله: ایران قادر به شناسایی و قطع کردن دست عاملان ترور دانشمندانش است
حزب‌الله لبنان در بیانیه‌ای، عملیاتی تروریستی را که منجر به شهادت دانشمند برجسته‌ هسته‌ای و دفاعی ایران «محسن فخری زاده» شد، به شدت محکوم کرد.
 
بر اساس گزارش شبکه «المیادین»، حزب‌الله اعلام کرد: در مقابله با تهدیدات و توطئه‌های خارجی در کنار ایران و ملت آن ایستاده‌ایم. ما در مقابله با اتحاد جدید رژیم صهیونیستی و تعدادی از کشورهای منطقه در کنار ایران هستیم.
 
حزب‌الله در ادامه اعلام کرد: ایران قادر به شناسایی مجرمان و قطع کردن دست کسانی است که به دانشمندان و مسؤولان ایرانی دست‌درازی می‌کنند، حال این مجرمان هر کسی می‌خواهند باشند.
 
بر اساس گزارش «العهد»، «ایهاب حماده» عضو فراکسیون حزب‌الله در پارلمان لبنان هم گفت، این خون‌ها به هدر نخواهد رفت و جمهوری اسلامی ایران پاسخی مناسب و حکمیانه به ترور مذکور خواهد داد.
 
شیخ «نعیم قاسم» معاون دبیر کل حزب الله نیز دیشب (جمعه شب) در گفت وگو با شبکه المنار گفت: «ما این حمله مجرمانه را محکوم می‌کنیم و معتقدیم که پاسخ به این جنایت به دست طرف‌های ذیربط در ایران انجام می‌شود و البته شهادت عین شرافت است و ما از این ترورها نمی‌ترسیم.»
 
جمعیت علمای عکار (در شمال لبنان) نیز در بیانیه‌ای شهادت شهید فخری زاده را به ملت ایران تسلیت گفت.
 
در این بیانیه ضمن اعلام اینکه ترور مذکور شکست و ورشکستگی آمریکایی-اسرائیلی را نشان می‌دهد، تصریح شده است: این اقدام بزدلانه ما را در محور مقاومت از مسیرمان بازنمی‌دارد.
 
جمعیت علمای عکار لبنان افزود، جمهوری اسلامی ایران سرشار از توانایی‌های فکری و عملی است و با همکاری با قوای بازدارنده در منطقه سلطه‌طلبی شیطان بزرگ یعنی آمریکا را در هم خواهد شکست و منطقه را به پیروزی بزرگ یعنی نابودی اسرائیل خواهد رساند.