هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 23 مرداد 1397
ساعت 22:19
به روز شده در :

 

 

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 26 ارديبهشت 1397 ساعت 12:31 2018-5-16 12:31:29
شناسه خبر : 287413
آیت الله کعبی با بیان این که خروج آمریکا از برجام، خط بطلانی بر دیپلماسی سازش بود، گفت: گشایش های اقتصادی تنها با دیپلماسی انقلابی حاصل می شود.
آیت الله کعبی با بیان این که خروج آمریکا از برجام، خط بطلانی بر دیپلماسی سازش بود، گفت: گشایش های اقتصادی تنها با دیپلماسی انقلابی حاصل می شود.
 
آیت الله عباس کعبی، نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری، در گفت‌وگو با رسا در اهواز، با بیان اینکه چهره فریبکارانه و عهدشکن و دروغگوی آمریکا به وسیله ترامپ با خروج از برجام آشکار شد، اظهار داشت: آمریکا اعتبار بین المللی را از دست داد و به عنوان یک رژیم ناقض حقوق بین الملل و عهدنامه های بین المللی در جهان شناخته شد که متحدانش دیگر به آن اعتماد نخواهند کرد.
 
نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه خروج آمریکا از برجام بر اتحاد ملت ایران در مقابله با آمریکا و دفاع از حقوق ملت افزود، ابراز داشت: هیاهو و جشن های صورت گرفته عده ای در زمان توافق برجام نشان از آن دارد که بر سراب اعتماد کرده بودند و این سراب نشان داد که نباید به آمریکا و قراردادهای خارجی امیدوار شد.
 
آیت الله کعبی ادامه داد: خروج آمریکا از برجام نشان داد که تکیه بر توانمندی های داخلی و استحکام داخلی راه تقویت درونی و گشایش های اقتصادی و برون رفت از مشکلات کنونی است، اتکا به قراردادهای خارجی سبب گشایش مشکلات اقتصادی نیست.
 
وی تصریح کرد: خروج آمریکا از برجام، خط بطلانی بر دیپلماسی سازش بود و اینکه گشایش های اقتصادی تنها با دیپلماسی انقلابی حاصل می شود؛ از این رو دیپلماسی انقلابی باید جایگزین دیپلماسی سازش شود.
 
نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: آمریکایی ها با وجود تلاش بسیار برای وادارسازی ملت و نظام اسلامی به سازش و عقب نشینی از مواضع انقلابی اما با هدایت های رهبری تنها مسائل هسته ای محور مذاکره با آمریکا قرار گرفت که این مقاوت سبب شد تا آمریکایی ها خروج از برجام را ترجیح دهند.
 
آیت الله کعبی خروج از برجام را به نفع نظام اسلامی و ملت ایران در گشایش و مقاومت اقتصادی و برون رفت از مشکلات دانست و گفت: ترامپ حماقت بزرگ و غلط راهبردی را مرتکب شد که برای آمریکایی ها پیامدهای زیادی در برخواهد داشت.
 
وی با بیان اینکه اروپایی ها قابل اعتماد نیستند، تصریح کرد: دولتمردان باید از بدعهدی آمریکا درس گرفته و تضمین های جدی از کشورهای اروپایی اخذ کنند که در غیر این صورت برنامه خروج از برجام و تداوم اقتدار هسته ای و ملت ایران را در پیش گیرند.


x