هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 5 ارديبهشت 1396
ساعت 17:16
به روز شده در :

 

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 16 بهمن 1390 ساعت 10:20 2012-2-5 10:20:48
شناسه خبر : 99144

غلام‌رضا شاکري با اعلام اين مطلب اظهار کرد: ‌800 زوج جوان در استان تهران که محدوده‌ي تاريخ عقدشان در شش‌ماه دوم سال ‌1389 و شش‌ماه نخست ‌1390 بوده است، امکان تشرف خارج از نوبت به عمره‌ي مفرده‌ي جاري را دارند‌.

او با بيان اين‌که مشمولان عمره زوج‌هاي جوان مي‌توانند از طريق سايت http://ziarat.haj.ir ثبت نام کنند، گفت:‌ ثبت نام عمره‌ي زوج‌هاي جوان از ‌22 بهمن‌ماه آغاز مي‌شود و تا دهم اسفندماه ادامه دارد.

شاکري ادامه داد: با توجه به تعداد متقاضيان، انتخاب اين زوج‌ها با قرعه‌کشي انجام مي‌شود که پس از پايان مهلت ثبت نام، قرعه‌کشي عمره‌ي زوج‌هاي جوان ‌25 اسفندماه انجام خواهد شد.

به گفته‌ي او، اعلام نتيجه‌ي قرعه‌کشي از طريق همين سايت يا فرستادن پيامک به ثبت نام‌کنندگان خواهد بود.

وي با تأکيد بر اين‌که لازم نيست براي ثبت نام به سازمان حج و زيارت يا دفاتر خدمات زيارتي مراجعه شود، بيان کرد: متقاضيان با ثبت نام در سايت ايجادشده، کد رهگيري مي‌گيرند که مي‌توانند نتيجه‌ي قرعه‌کشي را با اين کد پيگيري کنند. همچنين مکانيزم چگونگي ثبت نام در کاروان‌ها، پس از قرعه‌کشي و انتخاب اولويت‌ها اعلام مي‌شود.

مدير حج و زيارت استان تهران در ادامه گفت: اگر يکي از زوجين يا هر دو نفر آن‌ها فيش ثبت نامي عمره را در بانک ملي يا بانک ملت با اولويت ‌1 تا ‌300 داشته باشند، داراي اولويت و امتياز در قرعه‌کشي خواهند بود.

او در پاسخ به اين پرسش که آيا زوج‌هاي جواني که به‌تازگي (‌24 شهريور تا ‌24 مهر) در بانک‌هاي ملي و ملت براي عمره ثبت نام کرده‌اند نيز داراي اولويت يا امتياز در قرعه‌کشي خواهند بود؟ اظهار کرد: اين افراد جزو اولويت‌هاي جديد محسوب مي‌شوند که ترتيب اثري درباره‌ آن‌ها داده نشده و سازمان حج و زيارت نيز هنوز تصميمي در اين‌باره نگرفته است. اين افراد مانند کساني که فيش ندارند، حساب مي‌شوند.

اعزام زوج‌هاي جواني که پس از قرعه‌کشي، انتخاب شوند، پس از نوروز ‌1391 خواهد بود و آن‌ها براساس ظرفيت خالي کاروان‌ها به دفاتر خدمات زيارتي ارجاع داده مي‌شوند.

او تأکيد کرد:‌ اين درخواست‌ها براي عمره‌ي ‌1391 است که در سال‌هاي آينده قابل استفاده نيست و سازمان حج و زيارت درباره آن‌ها تعهدي ندارد. بنابراين افرادي که در سايت ثبت نام کرده‌اند و در قرعه‌کشي انتخاب شده‌اند نمي‌توانند اولويت خود را براي سال‌هاي آينده نگه دارند.

مدير حج و زيارت استان تهران همچنين يادآوري کرد: هزينه‌ي سفر عمره‌ زوج‌هاي جوان مانند ديگر افرادي است که امسال در کاروان‌هاي عمره ثبت نام کرده‌اند. اين هزينه براساس شرايط خدماتي کاروان‌ انتخابي اين افراد تعيين مي‌شود.

علاوه بر استان تهران، شرايط ثبت نام براي عمره‌ي زوج‌هاي جوان در استان‌هاي اردبيل، آذربايجان شرقي، آذربايجان غربي، اصفهان، ايلام، کرمانشاه، بوشهر، چهارمحال و بختياري، خراسان رضوي، خراسان شمالي، خراسان جنوبي، خوزستان، زنجان، سمنان، سيستان و بلوچستان، کردستان، کرمان، کهگيلويه و بويراحمد، گيلان، لرستان، مازندران، مرکزي، هرمزگان، همدان، يزد، قم، کاشان، قزوين، گلستان و البرز نيز فراهم شده است و زوج‌هايي که محدوده‌ي تاريخ عقدشان در شش‌ماه دوم سال ‌1389 و شش‌ماه نخست سال ‌1390 است مي‌توانند به سايت ziarat.haj.ir مراجعه کنند. 

 

 

 

 

دروپال طراحی سایت