هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 1 بهمن 1390 ساعت 13:34 2012-1-21 13:34:24
شناسه خبر : 97714

يك منبع آگاه خبر داد كه فيلم سينمايي «قلاده‌های طلا» آخرین فیلم ابوالقاسم طالبی، در حالی که هنوز در مراحل فنی به سر می‌برد و نسخه ی نهایی آن آماده نشده، توقیف شده است.

به گزارش رجانیوز، اين منبع آگاه افزود که این فیلم قبل از دیده شدن و به دلیل پرداختن به برخی موضوعات ملتهب، از سوی برخی نهادهای غیر سینمایی مورد توقیف قرار گرفته است.

«قلاده‌های طلا» که گفته می‌شود سیاسی‌ترین فیلم تاریخ سینمای ایران است، به موضوع فتنه‌ی 88 و حوادث مرتبط با آن می‌پردازد. جالب آن است که عوامل فیلم تاکنون هیچ اطلاعاتی در مورد موضوع «قلاده‌های طلا» به رسانه‌ها نداده‌اند. این در حالی است که پیش از این بسیاری از رسانه‌ها در مورد موضوع کار به گمانه‌زنی پرداخته بودند که هیچ یک از این گمانه‌زنی‌ها توسط تیم سازنده تأیید نشد.

از سوی دیگر، در حالی که اخبار موثق حکایت از توقیف این فیلم دارد، در تماسی که با علیرضا سجادپور –مدیر کل نظارت و ارزشیابی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی- داشتیم، او قضیه را به این شکل بیان کرد که ابوالقاسم طالبی خود داوطلبانه فیلم را برای گرفتن نظرات برخی نهادها به آن‌ها ارائه کرده است که در این میان آنها نظراتی بر روی این فیلم داشته‌اند، اما قضیه‌ی توقیف مطرح نیست.

همچنین سجادپور اعلام کرد که فیلم هنوز به علت عدم اتمام مراحل فنی، به اداره کل نظارت و ارزشیابی ارائه نشده است و احتمالاً در اواسط این هفته، فیلم برای گرفتن مجوز نمایش ارائه خواهد شد. او همچنین در پاسخ به این سوال که آیا ممکن است قبل از ارائه‌ی «قلاده‌های طلا» به شورای نمایش، این فیلم توسط نهاد دیگری توقیف شود، گفت: تا به حال روال به این شکل نبوده است.

پیش از این هم سجادپور در برنامه‌ی «دو نیم ساعت» شبکه‌ی خبر همین ادعا را تکرار کرده بود و گفته بود: «به دلیل حساسیت موضوع، عوامل این فیلم در حال رایزنی با برخی گروه‌های مرجع هستند که فیلم از سوی این گروه‌ها با اصلاحات جدی مواجه شده‌است. به شخصه با این نظرات اصلاحی موافقم اما هنوز فیلم به طور رسمی برای صدور پروانه نمایش به ما ارئه نشده‌است.»

به هر حال باید منتظر ماند و دید که آیا فیلم طالبی که پیش ازاین به علت انتخاب محمد خزاعی - تهیه کننده‌ی فیلم- به سمت دبیر جشنواره‌ی سی‌ام فجر از حضور در بخش مسابقه‌ی سینمای ایران بازمانده بود، موفق خواهد شد تا در بخش جنبی آینه‌ی سینمای ایران به نمایش درآید یا خیر؟ علیرضا سجادپور که امیدوار بود فیلم یکی دو اکران در جشنواره داشته باشد. باید منتظر ماند.