هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 4 مهر 1400
ساعت 15:28
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 29 دى 1390 ساعت 15:40
پنجشنبه 29 دى 1390 19:10 ساعت
2012-1-19 15:40:20
شناسه خبر : 97589

كارگردان سينما و تلويزيون گفت: فيلم «جدايي نادر از سيمين» مغایر با اهداف انقلاب و نظام و همسو با اهداف كشورهاي غربي، آمريكا و اسرائیل است.

جمال شورجه در گفت‌وگو با خبرگزاري دانشجو، گفت: فيلم «جدايي نادر از سيمين» شايد به لحاظ ساختاري، موقعيت محكم و خوبي داشته كه مورد توجه جامعه جهاني قرار گرفته است، اما به لحاظ محتوايي سليقه من با اين فيلم اصلاً جور نيست.
 
وي ادامه داد: اكنون آمريكا و استكبار به دنبال فيلم‌هايي است تا ايراني ناتوان در حوزه اجتماعي، ايراني تلخ و سياه در حوزه خانواده و ايراني بدون عدالت اجتماعي، امنيت شغلي و امنيت‌هاي مختلف را به تصوير بكشد و به نمايش درآورند؛ در واقع استكبار جهاني مي خواهد در اين زمينه ها، خصوصاً براي كشورهايي كه بيداري اسلامي در  آنجا ايجاد شده، به نوعي بزرگنمايي كند.
 
اين كارگردان سينما و تلويزيون گفت: استكبار با نمايش اين نوع فيلم‌هاي تلخ و سياه براي كشورهاي در حال بيداري اسلامي مي‌خواهد از كشوري كه سردمدار انقلاب‌هاي منطقه است و ادعا مي‌كند كه انقلاب‌ كشورهاي منطقه، بويژه كشورهاي اسلامي به تاسي از انقلاب ايران بوده، به كشورهاي منطقه بفهماند كه اين كشور با 30 سال ادعاي انقلابي، وضعيت اجتماعي اش اين گونه است، بنابراين شما به انقلاب ايران و ديدگاه اسلام تأسي نكنيد؛ چرا كه اينها عاقبت اين همه تلاش‌ را خودشان اين چنين به تصوير مي‌كشند.
 
شورجه اضافه كرد: اگر از اين زاويه به فيلم نگاه كنيم، با اهداف نظام مغاير است و قاعدتاً با اهداف كشورهاي غربي، آمريكا و اسرائيل همگرا و همسو؛ البته دليل توجه به اين فيلم، به گرايش هاي سياسي برمي‌گردد.
 
وي ادامه داد: متوجه كردن جامعه جهاني به اين فيلم و سوءاستفاده‌هاي پشت پرده، خصوصاً براي جهان اسلام و كشورهاي در حال انقلاب در منطقه، چيزي جز اهداف سياسي نيست؛ همين كه آنجلينا جولي، به عنوان يكي از كارشناسان و افرادي كه اخيراً در حوزه سياست آمريكا وارد شده و به همراه همسرش ديداري با اوباما داشته و صحبت‌هاي ضدايراني و ضداسلامي بين آنها رد و بدل شده، مؤيد اين است كه اين نوع‌ نشست‌ها و جشنواره‌ها با اهداف كلان نظام آمريكا هم‌جهت است.
 
اين كارگردان سينما و تلويزيون در خصوص حواشي دريافت اين جايزه توسط «اصغر فرهادي» گفت: تو خود حديث مفصل بخوان از اين مجمل ...! من به حواشي ورود نمي‌كنم، اما فرهادي در هشدار به اصحاب رسانه صحبت‌هايي مبني بر اينكه بيان كرده با اين جملات كه كشور ما، كشوري صلح دوست است و ما در ايران خانواده داريم و خانواده خود را دوست داريم.
 
شورجه با بيان اينكه محتواي فيلم تحكيم خانواده در ايران را نشان نمي‌دهد، گفت: اگر اصغر فرهادي مي‌خواهد تحكيم خانواده در ايران را بيان كند و مدعي است كه مادر، همسر، خواهر و فرزندش را دوست دارد، بايد بداند كه اين فيلم در جهت تحكيم خانواده در ايران نيست، اما در مجموع صحبت‌هايي كه وي در مراسم دريافت جايزه عنوان كرد، خوب بود و آن را تاييد مي‌كنم.