هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 11 شهريور 1398
ساعت 00:50
به روز شده در :
سه شنبه 13 دى 1390 ساعت 12:20 2012-1-3 12:20:38
شناسه خبر : 96018

 اباصلت بیات روایت می‌کند: حاج ذبیح‌الله وقتی داشت میان رزمنده‌ها شکلات پخش می‌کرد، خبر شهادت فرزندش را شنید اما بدون اینکه تغییری در رفتار و چهر‌ه‌اش پیدا شود، گفت «عیب ندارد، اینها همه پسران من هستند».

 به گزارش فارس ، حاج «ذبیح‌‌الله بخشی» از دوران کودکی زندگی پرماجرایی داشت. پیوستن به آیت‌الله کاشانی و گروه نواب صفوی در کودتای آمریکایی 28 مرداد، مبارزه با رژیم طاغوت و حضورش در هشت سال دفاع مقدس و قربانی شدن فرزندانش در راه اسلام روایتی است از پرباری زندگی این پیرجبهه‌ها.
 
«اباصلت بیات» از عکاسان دفاع مقدس است که هزاران عکس از آن روزهای پر خاطره به یادگار گذاشته است، در آلبوم خاطراتش، تصویری از حاج بخشی دارد که در آن حاج ذبیح‌الله با شور و اشتیاق زاید الوصفی در میان حلقه‌ای از رزمندگان نشسته و در حال تقسیم شکلات در میان آنهاست.
 
اباصلت بیات این عکس را اینگونه روایت می‌کند: حاجی بخشی یک خودروی تویوتا داشت که گاهی ما را به خط مقدم می‌برد. او به قدری رزمنده‌ها را دوست داشت که هرجا می‌رفت، تمام رزمنده‌ها به استقبالش می‌رفتند و حاجی نیز با آنها شوخی می‌کرد و روحیه می‌داد.
 
در منطقه عملیاتی «کربلای10» در پنجوین عراق، حاجی بخشی در حال شکلات ‌دادن به رزمندگان بود؛ همان لحظه به ایشان خبر شهادت پسرش را دادند؛ حاجی بخشی بدون اینکه دستش بلرزد یا تغییری در رفتار و چهره‌اش دیده شود، گفت «عیب ندارد، اینها همه پسران من هستند».
 
بعد از اینکه کار حاجی بخشی تمام شد، با حاجی همراه شدم تا پیکر فرزندش را از خط مقدم برگردانیم؛ فکر کنم علی فرزند کوچکشان به شهادت رسیده بود.