هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 1 بهمن 1396
ساعت 22:07
به روز شده در :

 

 

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 10 دى 1390 ساعت 13:12 2011-12-31 13:12:46
شناسه خبر : 95640

سی و ششمین شماره هفته نامه 9 دی امروز شنبه دهم دی ماه منتشر شد. تیتر یک 9 دی با عنوان «استراتژی ها و تاکتیک های بازیگران انتخابات» به گزارشی تحلیلی درباره سناریوهای انتخاباتی جریانات سیاسی اختصاص دارد و در آن از تاکتیکها و استراتژیهای بازیگران اصلی و خرده بازیگران صحنه انتخابات سخن گفته شده است.

عکس یک 9دی این هفته به مرحوم دکتر سعید کاظمی آشتیانی رئیس سابق پژوهشگاه رویان اختصاص دارد. 9دی در یادداشتی با عنوان «در تجلیل از خط شکن مرزهای دانش» که به مناسبت سالروز عروج این دانشمند جهادگر منتشر کرده ضمن برشمردن ویژگیهاس علمی و شخصیتی این پژوهشگر مخلص، به پیشرفتهای چشمگیر جمهوری اسلامی در زمینه های علمی و تولید علم اشاره نموده است.
 
هفته نامه 9 دی در صفحه هنر و رسانه، با انتشار یادداشتی از سعید مستغاثی درباره استقبال انجمنهای صهیونیستی از فیلم جدایی نادر از سیمین با عنوان «فرش قرمز غرب پیش پای فیلم سیاه» به دلایل اقبال غرب به این فیلم ضد خانواده و سیاه نما اشاره کرده است. همچنین مخاطبان می توانند بخش پایانی یادداشت دکتر شاه حسینی درباره سینمای دینی را با عنوان «پیام امام به هنرمندان، منشور سینمای ایران اسلامی» و یادداشتی در نقد فیلم مبتذل «اسب حیوان نجیبی است» با عنوان «چرا اسب کاهانی فیلم کثیفی است؟» را در این صفحه 9دی مطالعه کنند.
 
یادداشت اول این هفته 9دی را مدیرمسئول به مناسبت سالروز حماسه تاریخی 9دی تنظیم کرده است. در این یادداشت که «چرا می خواهند 9دی فراموش شود؟» نام دارد، به جریاناتی اشاره شده که از یادآوری فتنه 88 و قیام مردم در 9دی نگران هستند و دلایل این نگرانی بیان شده است.
 
مهمان این هفته صفحه گفتگوی 9دی دکتر مهدی کوچک زاده نماینده دوره های هفتم و هشتم مجلس شورای اسلامی است. کوچک زاده در این گفتگو که با عنوان «پیروز انتخابات آینده مردم بابصیرت هستند» منتشر شده درباره مجلس هشتم و هفتم، فتنه 88، انتخابات آینده مجلس و... سخن گفته است.
 
صفحه جبهه مقاومت این هفته 9دی گفتگویی با دکتر حسین امیرعبداللهیان معاون عربی آفریقایی وزارت خارجه درباره بیداری اسلامی منطقه انجام داده است. عبداللهیان در این گفتگو که با عنوان «بیداری اسلامی خط قرمزهای طرح خاورمیانه بزرگ را درهم شکست» منتشر شده به تحلیل حوادث کشورهای منطقه و بررسی ابعاد طرح شکست خورده خاورمیانه بزرگ پرداخته است.
 
صفحه بازخوانی 9دی این هفته در تحلیلی با عنوان «این هشت های پرحادثه» به تبیین حوادث و رخدادهای مهم 10سال یکبار تاریخ انقلاب در سالهای 58 (تسخیر لانه جاسوسی)، 68 (عزل منتظری توسط امام)، 78 (کودتای کوی دانشگاه) و 88 (فتنه 88) پرداخته است. همچنین یادداشتی به مناسبت سالروز ارسال پیام تاریخی حضرت امام به گورباچف با عنوان «از زندان خیالات مارکسیسم تا باغ سبز غرب» در این صفحه منتشر شده است.
 
«پشت پرده جنبش ثبت نام فتنه گران و راه حل خنثی سازی» عنوان یادداشتی تحلیلی است درباره استراتژی فتنه گران برای حضور در انتخابات و سرمایه گذاری بر روی لیست سفید و فضا سازی با ثبت نام ناداوطلبان؛ «ذبح حقیقت در پای مصلحت های ساختگی» درباره آسیب شناسی آفت قدرت محوری در برخی اصولگرایان؛ «انواع فتنه در دانشگاهی آزاد از اسلام» درباره وضعیت نابسامان دانشگاه آزاد و «لیستهای انتخاباتی و مسئله ای به نام اقناع پذیری» مطالب دیگر صفحه سیاست شماره سی و ششم محسوب می شوند.
 
در صفحه تحلیل، علاوه بر مطلب تیتر یک بخش سوم از سلسله مقالات واکاوی قرآنی شباهتهای جنگ نرم و سخت با عنوان «تکلیف محوری، امید آفرین است» نیز منتشر شده که علاقه مندان مباحث قرآنی می توانند از این تحلیل قرآنی استفاده کنند.
 
صفحه اقتصاد 9 دی در گزارشی با عنوان «جهاد اقتصادی در برابر جنگ اقتصادی غرب» به بررسی 9ماه گذشته از سال جهاد اقتصادی پرداخته است. گفتگو با دکتر ابراهیم رزاقی استاد دانشگاه درباره فرار دانشگاه آزاد از حسابرسی مالی با عنوان «ابهام در دخل و خرج بزرگترین کارتل اقتصادی کشور»؛ «بازگشت اقتصاددانان پیشگو» درباره عدم تحقق پیش بینیهای مخالفین هدفمندی یارانه ها؛ «انحراف در شایسته سالاری» درباره انتساب داماد رئیس جمهور به عنوان رئیس سازمان استاندارد و .... دیگر مطالب صفحه اقتصاد هستند.
 
صفحه بلاگستان 9 دی گزارشی از عملیات روانی ارتش آمریکا در فضای فارسی سایبر با عنوان «جنگ نرم یانکی ها در میدان صفر و یک» منتشر کرده که از عملیات گروههای سایبری تحت امر ارتش آمریکا درباره انقلابهای منطقه گزارش می دهد. گفتگو با مدیر سایت تریبون با عنوان «آمده ایم تا تریبون مستضعفین باشیم» و «استعمار اطلاعاتی در عصر انفجار اطلاعات» درباره رصد پنهان کاربران اینترنت دیگر مطالب صفحه بلاگستان هستند.
 
آخرین صفحه 9دی هم حاوی یادداشتی از آیت الله کعبی درباره شورای نگهبان با عنوان «شورای نگهبان مظهر قدرت نرم در مردم سالاری دینی» است.
 
یاران جبهه فرهنگی انقلاب می توانند 9 دی را شنبه هر هفته، روی پیشخوان مطبوعات ببینند. 
 
 
 
 
 


 

 

 

دروپال طراحی سایت آموزش مجازی lms

 

 

 

 

 


 

 

x