هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 5 دى 1390 ساعت 09:30
دوشنبه 5 دى 1390 13:00 ساعت
2011-12-26 09:30:46
شناسه خبر : 95103
اظهارات قابل توجه باهنر در این جلسه، بیش از آنکه پاسخ به پرسش‌های صریح دانشجویان باشد، علامت‌های سوال‌هاي جديدي را درباره کارنامه وی در ماجرای فتنه سال 88 که پیش از این توسط رجانیوز مورد بازخوانی قرار گرفته بود، ایجاد کرد.

گروه استان‌ها- اصفهان: نشست دانشجویان اصفهانی با محمدرضا باهنر که بیشتر به جلسه استیضاح عضو اصلي گروه موسوم به 7 + 8 شباهت داشت، با ترک این جلسه توسط نایب رییس مجلس و بی‌پاسخ ماندن تعدادی از پرسش‌های دانشجویان ناتمام ماند.

به گزارش رجانیوز، اظهارات قابل توجه باهنر در این جلسه، بیش از آنکه پاسخ به پرسش‌های صریح دانشجویان باشد، علامت‌های سوال‌هاي جديدي را درباره کارنامه وی در ماجرای فتنه سال 88 که پیش از این توسط رجانیوز مورد بازخوانی قرار گرفته بود، ایجاد کرد.

نکته‌ قابل توجه اظهارات باهنر تایید نامه خود به رهبر معظم انقلاب بود که به گفته خود در آن نامه تنها نسبت به احتمال رای آوردن موسوی هشدار داده است، که البته تنها همین احتمال باهنر نیز برای رسانه‌های فتنه، خبری قابل توجه محسوب می‌شد که با تیترهای خاص این نامه را به سبد خود بیفزایند.

باهنر در اظهارات خود مشورت به رهبر انقلاب را از وظیفه یاران انقلاب برشمرد و به عنوان شاهد مثال گفت: آقای توکلی هم هر هفته یا دو هفته یک نامه با آقا می‌نویسد؛ دستش هم درد نکند.

عضو کمیته موسوم به 8 + 7 همچنین گفت: اینکه کسی تا یک هفته بعد از انتخابات به دفتر موسوی رفته و از او تعریف‌ها را کرده است، من که می‌گویم آن روز کار خوبی کرده، همین الان هم می‌گویم. آن یک هفته اول هرکسی که پیش مهندس موسوی رفته صدتا تعریف هم کرده، وظیفه شرعی‌اش را انجام داده، خیلی هم کار خوبی کرده به تکلیفش هم عمل کرده است.

باهنر در این جلسه، روح الله حسینیان و هم‌فکرانش را که در مجلس فراکسیون انقلاب اسلامی را تشکیل داده و با دوستان خارج از مجلس خود، در قالب جبهه پایداری انقلاب اسلامی گرد هم جمع شده‌اند را متهم کرد در ماجرای فتنه بر این اعتقاد بودند که باید برای دستگیری موسوی آن قدر فشار آورد تا مقام معظم رهبری هم تسلیم شوند!

وی در توضیح این مطلب هم گفت: آقای حسینیان آن‌قدر شعار برای بازداشت موسوی داد که رئیس قوه قضائیه در مصاحبه‌ای اعلام کرد که با اینکه با بازداشت سران فتنه موافق است اما مقامات بالاتر آن را صلاح نمی‌دانند.

باهنر البته توضیح نداد قبل از اصولگرایان مجلس، درخواست بازداشت و محاکمه سران فتنه مطالبه ملت ایران بود که نمایندگان‌شان در مجلس آن را فریاد زدند.

اظهارات انتخاباتی نایب رییس مجلس هم در نوع خود جالب بود. باهنر در پاسخ به سوال یکی از دانشجویان که به حضور نمایندگان لاریجانی و قالیباف در کمیته 8+7 اعتراض داشت، ابتدا با حمله به جبهه پایداری انقلاب اسلامی گفت: در کشور ما احزاب منسجم وجود ندارد و ما خود را هم حزب کامل نمی دانیم بلکه گروه های قشری و سیاسی هستیم که نیروهایی هم داریم، اما جبهه متحد سعی بر این دارد که چتر خود را به صورت حداکثری برای اصولگرایان باز کند، ما حتی جبهه پایداری را هم با اینکه حزب نیست و موقعیتی ندارد، به خاطر حوزه تأثیرشان دعوت کرده ایم.

باهنر در ادامه براي اولين بار وجود تشكيلاتي با عنوان "پيشرفت و عدالت" در اختيار قالیباف خبر داد و لاریجانی را نيز دارای ظرفیت بسیار بزرگی از نمایندگان فعلی مجلس دانست. وي افزود: مجموعه‌ای که لاریجانی در حال حاضر در مجلس مدیریت می‌کند، بیشترین شانس را برای ورود به مجلس نهم دارد و نمی‌شود آن ها را حذف کرد.

در ادامه این نشست دانشجویان انتقاداتی را به نداشتن قدرت تحلیل و همچنین تحلیل نادرست صحبت های مقام معظم رهبری از سوی باهنر و چرایی دعوت او از اصلاح طلبان برای شرکت در انتخابات را مطرح کردند و خواستار پاسخگویی باهنر نسبت به آنها بودند که خواسته آنها با ترک جلسه از سوی باهنر به نتیجه نرسید.
 

خبر مرتبط:

موسوی را نمی توان خارج از خانواده اصولگرایی ترجمه کرد/ خاتمی با موسوی و کروبی فرق دارد و نباید علیه او شعار داد!

اسم باهنر برای اصفهان موجب شکسته شدن وحدت می‌شود