هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 8 آبان 1399
ساعت 08:43
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 23 آذر 1390 ساعت 17:33
چهارشنبه 23 آذر 1390 21:03 ساعت
2011-12-14 17:33:54
شناسه خبر : 94005

30 آذر توسط شوراي عالي انقلاب فرهنگي به عنوان تاريخ برگزاري جلسه هيئات امنا دانشگاه آزاد براي انتخاب رئيس جديد اين دانشگاه تعيين شده است.

به گزارش خبرنامه دانشجويان ايران، به نظر مي‌رسد با توجه به تركيب هيئات امنا و مطلبات عمومي و دانشگاهيان اين تاريخ به روز خداحافظي جاسبي از رياست مادام العمر دانشگاه آزاد مبدل خواهد شد.
 
پس از مشخص شدن مصوبه شوراي عالي انقلاب فرهنگي مبني بر اينكه رئيس فعلي دانشگاه آزاد در تعيين رئيس جديد حق راي نخواهد داشت، بنا بر اخبار واصله رياست دانشگاه  آزاد در آخرين روزهاي رياست  با صدور دستور العملي  به روئساي واحدهاي دانشگاه آزاد در سراسر كشور دستور داد تا نامه اي را كه از سوي دفتر جاسبي خطاب به مقامات عالي رتبه نظام نوشته شده را امضا نمايند.
 
گفتني است در مضمون اين نامه به اين مسئله اشاره شده كه برگزاري جلسه  انتخاب رئيس جديد دانشگاه آزاد، آسيب زدن به  روند علمي اين دانشگاه است و دولت مخل روند توليد علم در اين دانشگاه شده است.
 
در حالي كه دفتر جاسبي در حال انجام آخرين فعاليت ها و دست و پا زدن ها براي ايجاد اخلال در مسير قانونمند شدن روند مديريت دانشگاه آزاد است، شنيده شده است بر خلاف پيش بيني هاي او اكثر روئساي ارزشي دانشگاه آزاد حاضر به امضاي اين نامه نشده اند.
 
شايان ذكر است دو هفته پيش با تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی حق رأی رئیس کنونی دانشگاه آزاد اسلامی در جلسه هیئت امنای دانشگاه آزاد برای تعیین رئیس جدید این دانشگاه سلب شد و این مصوبه در اساسنامه دانشگاه آزاد نیز قید شد که رئیس دانشگاه آزاد فارغ از اینکه چه شخصی باشد در زمان جلسه تعیین رئیس بعدی این دانشگاه حق رأی ندارد.