هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 18 تير 1399
ساعت 09:13
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 14 آذر 1390 ساعت 14:34
دوشنبه 14 آذر 1390 18:04 ساعت
2011-12-5 14:34:25
شناسه خبر : 93027

آیین تشیع پیكر دو شهید بسیجی در ایرانشهرسیستان و بلوچستان، دوشنبه همزمان با تاسوعای حسینی با حضور اقشار مختلف مردم و علمای شیعه و سنی، سران طوایف و عشایر منطقه، بازاریان و هیئات مذهبی این شهرستان برگزارشد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایرانشهر در باره جزئیات شهادت این دو عضو بسیج این شهرستان به ایرنا گفت: ستوان دوم پاسدار حامد توكلی فرمانده و محمد گل شه بخش، عضو پایگاه مقاومت بسیج خیرآباد از توابع بخش بمپور ایرانشهر یكشنبه شب بر اثر رگبار گلوله اشرار مسلح به شهادت رسیدند. 

سرهنگ محمد سارانی اظهار داشت: این دو شهید والامقام كه در پست ایست و بازرسی مشغول انجام وظیفه برای تامین امنیت عزاداران حسینی سیستان و بلوچستان بودند اقدام به توقف یك دستگاه پژو 405 نقره ای رنگ كردند.

وی بیان داشت: اما سرنشینان این خودرو با به رگبار بستن دو نفر بسیجی اقدام به فرار كردند كه عملیات تعقیب برای دستگیری آنان توسط دستگاه های امنیتی ادامه دارد.

همچنین فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان در جمع عزاداران حسینی ایرانشهر كه برای تشییع پیكر این دو شهید گردهم آمده بودند، گفت: خون شهدای شیعه و سنی باعث تقویت وحدت و انسجام بیشتر مردم این استان شده است .

سردار علی رضا جاهد افزود: حوادث تروریستی در پیشین، تاسوكی، چابهار و زاهدان باعث حضور بیشتر مردم سیستان و بلوچستان در صحنه های سیاسی و اجتماعی شده است و برگزاری پرشور آیین های عزاداری محرم امسال از این جمله است.

پیكر شهید حامد توكلی به زادگاهش مشهد مقدس منتقل و شهید محمد گل شه بخش در شهر بمپور ایرانشهر به خاك سپرده شد.

شهرستان ایرانشهر در 325 كیلومتری جنوب زاهدان واقع شده است.